• $15,8946
  • €16,8476
  • 943.041
  • 2389.47
29 Temmuz 2011 Cuma

Sky TÜRK'te değişim

Televizyondaki 'Yaz rehaveti' iyice belirginleşti. Bu izleyiciye de yansımakta. Sadece 3 ratingle gün birinciliği elde edilmekte. Sanki tüm Türkiye tatil ve yazlık imkanına sahipmiş gibi, gece yarısı programları takviye edildi. Arada beklediğimiz sürprizler gerçekleşti. Örneğin Mesut Yar-Tarlakuşu- iken elde ettiği başarıyı aynen sürdürmekte. Baykuş'luk onun için fark etmedi. Bazı insanlar böyledir. Ne kadar yük bindirirsen, kaldırır. 'Başarı' bunların genlerinde var.
...
Haber kanallarının tempoyu düşürmemesinin nedeni belli. Ne Türkiye'de ne dış ülkelerde olaylar bitiyor. Bir bakıyorsunuz, listenin en tepesinde Norveç. İskandinavya'da bile terör meydana geliyor. Hatta bir Türk kızı öldürülüyor. Bir ara, uçak kazalarına takmıştık. Her defasında 'Acaba içinde Türk var mı?' diye sorardık. Çok şükür Fas'taki kazada ölen 80 kişinin içinden bizden biri çıkmadı. Sanırız, askeri nakliye uçağı olmasının rolü büyük.
...
Haber kanallarına başlamışken, devam edelim. NTV'nin güzel gözlü sabah sunucusu birkaç gün yanına konulan sehpa ile idare etti. Kazaya uğradığını, sağ ayağına basamamasından anladık. Gelelim en önemli gözlemimize. Sky TÜRK'ün değişimi dikkatlerden kaçmıyor. Zaten başarılı spiker ve sunucuları vardı. Onlara daha doğru düzgün metinler uzatılınca, akış rahatladı. Başlardaki küçük montaj hataları da tamamen temizlendi. Genel Müdür Tolga Alişoğlu'nu tebrik etmeyi unutmuyoruz. Büyük olaylarda hızlılık otomatiğe bağlanırsa işlem tamamdır.
- - -
Şike soruşturmasının sonucu netleşmeye başladı. Hani Karadeniz Fıkrası'ndaki gibi 'Efendi kaptan, deniz bitti' denecek. Kanımıza dokunan, daha düne kadar Fenerbahçe Kulübü'nden beslenenlerin 'Toydan sonra nara atışları'. Bu tipleri ibretle izliyoruz. Aziz Yıldırım'a saldırmayı meslek edindiler. Boksörleri, bodyguard hizmetinde kullananlar bile Başkan'a salvoya başladılar. Yıldız Tilbe'nin dövülmesi olayını şöyle bir hatırlamakta yarar var. Erman Toroğlu'nu bu kampanyanın dışında tutuyoruz. Onunki yıllara dayanan 'Kan davası'.
...
Trabzon'dan dönen Orhan Ayhan'ı Haber TÜRK'te gördük. Söz Sende'de Balçiçek İlter'in konuğuydu. 54 Yıllık spor yazarı ve 48.5 senedir maç anlatan biri olarak epey ilginç laf etti. Ayhan 'Bunca yıllık meslek hayatımda şike dedikoduları hep kulağıma gelmiştir' dedi. Enteresan anılarından biri olarak 1967-68 sezonunda Popa ve Lica adlı, iki yıl önce jübile yapmış Rumen futbolcuların Beşiktaş'a sokuşturulmasını gösterdi. Bu olayı biz de anımsıyoruz. Orhan Ayhan bu haberiyle 'Birincilik Ödülü' almıştı. Balçiçek'in giydiği Arzu Kaprol imzalı kıyafeti beğendiğimizi belirtmeden geçmeyelim.
- - -
Diziyi haftada iki güne çıkaran Çocuklar Duymasın ekibi sonunda sıcaktan eridi. Ani bir kararla sezon finali yaptılar. Yeni döneme kadar, eskilerin tekrarıyla idare edeceklerdir.
...
Huysuz'la Dans Eder misin? dördüncü haftayı geride bıraktı. Seyfi Dursunoğlu, kendi deyimiyle 'Alt kadrosundakiler'e göndermelere devam etti. Farklı taraf, Nur Yerlitaş'a bindirmesiydi. Doğrusu Allah için o da iyi malzeme.

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister