• $7,4707
  • €9,0649
  • 441.792
  • 1565.01
28 Mayıs 2011 Cumartesi

Sizler yarattınız

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Yıllardır birtakım isimlerin kanal kanal gezdiğine tanık olduk. Ne kadar 'Mayınlı iş' varsa, bunlar konuşturuldu. Uzmanlık yakıştırması yapıldı. Bir kısmı, söylevlerine devam etmekte. Kimileri BDP destekli bağımsız milletvekili adayı. Örneğin Sırrı Süreyya Önder hala korunup, kollanıyor. Ali Kırca dahi, reklamını yapmayı asli görevi sayabiliyor. Hayatları zikzaklarla geçmişlerin tutumlarını iyi inceleyin. Aynı isimlerin ekran ekran söylevlerine tanık oluyorsunuz. beşN birK'da 'Gazeteci-Yazar' etiketli Enver Sezgin'i izlerken,  şu laflarını dinledik:
. Özerk yönetim.
. Kürtçe eğitim.
. Dağdakilere af.
. Yeni Anayasa.
Anlayacağınız Sezgin, KCK sözcülüğü yaptı. Kendisine İstanbul'daki bombalı saldırı sorulduğunda, verdiği karşılıklar bunlardı. Hatta tehdit bile etti; 'Direniş çadırlarına müdahale eden polis, hedef alındı'. Masum insanların ayağı kopuyor. Günahsız birinin gözü kör ediliyor. Enver Sezgin'in yaptığı yorum böyle. Son sözlerimiz Cüneyt Özdemir'e. Kızıp sinirleneceğine, bunları programına çağırmasın.
...
ÖZEL NOT: Emre-Ya da Emrullah- Uslu bu kez bazı AKŞAM mensuplarını hedef seçti. Yıllar yılı ABD'den, döndükten sonra Türkiye'den, fikirlerini beğenmediği herkese bindirdi. Önderinin arkasında, önüne geleni karaladı. Ne zaman ki, kendisi haber oldu, paniğe kapıldı. Tuhafımıza giden ZAMAN'a farklı, AKŞAM'a değişik konuşması. Birinde itiraf ettiğini, diğerinde yalanlamaya çalışıyor. 'KCK yapılanması illegaldir' diyor. Diğer demecinde 'KCK operasyonlarını, açık ve yüksek sesle eleştirdim' şeklinde konuşuyor. Belli ki, tedirgin. İşine gelmeyenlere bip atacağına, 'Atlantikötesi günlerini sorgulamalı'.
- - -
'Türkiye'nin Önde Gelen Sivil Toplum Kuruluşlarının Yönetsel ve Örgütsel Analizi' son ayların en başarılı çalışması. Eyüp Aygün Tayşir-Yener Pazarcık'ın ortak ürünü Marmara Üniversitesi yayınlarından. STKAM-Sivil Toplum Kuruluşları Araştırma ve Uygulama Merkezi- etiketli kitapta Türkiye'deki 102 sivil toplum kuruluşu dört dörtlük incelenmekte. Prof. Dr. Zafer Kesebir'i de, bu araştırmaya imkan sağladığı için kutluyoruz.
...
Dr. David O'hare'nın 'Kalp Diyeti' Dharma'dan çıktı. Tek cümleyle sonuçta hiçbir diyete boyun eğdirmeyecek bir araştırmanın yönlendirmesine gireceksiniz.
...
'Türkan Şoray ile Yüz Yüze' ilginç bir kitap. Feridun Andaç'ın emeği 'Sinemamızın Sultanı'nın bilinmedik pek çok yönünü ortaya çıkarmakta. Araştırmaya serpiştirilen özel resimler, daha çarpıcı hale getirmekte.
- - -
TYB-Türkiye Yayıncılar Birliği-, GÖP'e-Gazetecilere Özgürlük Platformu- şükran plaketi verdi. Plaket TGC Basın Müzesi'nde sergilenecek.
...
Kanaltürk'te bu akşam Gebze'de Kick-box yayını var. Müsabakaları Orhan Ayhan anlatacak.
...
Meslektaşımız Ömür Gedik'in nazik
e-postası için teşekkür ediyoruz. Sesi konusundaki yorumumuz ise gerçeği yansıtmakta.

<p>Sağlık çalışanları ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Sağlık Bakanlığı tarafından koronavirüs

Kısıtlamalar esnetilecek mi?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İran Ordusu, Umman Denizi'nde askeri tatbikat başlattı

Engelli ve yaşlılara aşı uygulanmaya başladı