• $9,5288
  • €11,101
  • 547.127
  • 1455.42
15 Mart 2012 Perşembe

Sizden birikenler

O kadar yoğun mesaj almaktayız ki, bunlara yetişemiyoruz. Üzüntü kaynağımız, takip isteyen şikayetler. Sonuçta çözüme ulaştıramadıklarımız oluyor. Örneğin Ahmet Değirmenci'nin abonesi olduğu cep telefonu kurumuyla ilgili problemi. Yerden göğe kadar  haklı. Bize yolladığını, not düşerek aynı adrese ilettik.
Hallolur mu? Sanmıyoruz. En büyük yığılma şifreli yayın yapan özel kanallarla ilgili. Bunları sıkça yaşayan biri olarak, sıkıntıyı iyi anlıyoruz.
Örneğin iki sinema kanalından birini kesiyorlar. Yetmiyormuş gibi Euronews dahil pek çok yabancı kanal sonlandırılıyor. Peşinden bir bayan sesi arıyor; "Günde 46 kuruşa tüm sinema kanallarımızı ister misiniz?" Çıldırmamak için frene basıyoruz.
İnanın gelen şikayetlerin, yüzde 90'ı bu cinsten. Muhatap bulabilmeniz, mümkün değil. Canlan isterse, onlar sizi buluyor.Tek amaçları var, faturayı yükseltmek.
"Paran var mı?" diye soran yok. Biri futbollu, üç ayrı ödeme yapıyoruz. Bir de yakınımızın paralelli faturası bizden. Canımızı mı alacaklar? Şikayetçiler arasında, engelli öğretmen, görme yetisini kaybetmişler var. Tüm yayıncı kuruluşlara ve telefon şirketlerine sesleniyoruz; "Tavukları kesmekten vazgeçin"

***

Belediyeler ayrı sorun. Rica minnet haber sokuşturuyorlar. "Açılışa filan katılacak" deniyor. Adı geçeni aynı gün Mardin'de görüyorsunuz. Kimi aklınca sizi koruyor "Aman şunu yazma" ve "Sakın onu görme" uyarıları yolluyor.
Şikayet, istek ve en azından dilekler tomar tomar. Galiba en iyisi "Üç maymunu oynamak Sosyal içerikli iyi işleri aktararak, devam edelim. Örneğin 'Var mısın Yok musun'daki katılımcıların tamamına yakınının durumu yürekler acısı. Miray Tümeroğlu'nun dertleri yığınla. Hepsinden önemlisi kendisinin ve kızının sağlık problemi. Tek ümidi "Vanm" deyip ağır sorunlannı, kazanacağı parayla sonlandırmak.

***

Rolf Graf ın İsviçre'den yolladığı mesajdaki Türkçe'sine şaşırdık. Övgülerine ayrıca teşekkür ediyoruz. Yazdıklarının bir bölümü dün dillendirdiklerimize cevap niteliğinde: "Sayın Ayeri, her gün yazılarınızı okumaktan mutlu oluyorum, objektif bir tarzınız var. TV eleştirmenlerinin, en basit diziler konusunda biz böyle iyiyiz, diğerlerinin hepsi kötü tam yazıları bıktırdı. Çok nadir mail atarım. Şampiyon Kuçu ile ilgili, dünyada ilk yaşandığı hususunu, müsaadenizle düzeltmek istedim. Çünkü, 2009 yılında "Alman Yetenek Sizsiniz"yarışmasında bir Jack-Russel cinsi köpek ve eğiticisi bilinci olup, ödülünü almışlardı. Fanatik bir kedici olmama rağmen, Türkiye birincisi KuçuMax- en zeki hayvanlardan olduğunu ispatladı. Benim için önemli olan, her türlü hayvanın eziyet, taciz gibi gaddarlığa mahkum olmaması. "Onlar köpekleriyle yatarlar" veya "Hayvanın girdiği yere melekler girmez" ifadelerinin doğal görüldüğü bir ortamda böyle sonuç alınmasıdır. Öbür yandan, depremde, bomba aramalarında faydalanmayı ihmal etmezler. Değişik deneyler için, cehennem azabı çektirilen her cins hayvanlara nankörlük edilir. Ayrıca Max'a özel koruma gerekir. Çünkü insanlar zıvanadan çıktı, ne olur ne olmaz. Doğru ve dürüst yazılarınız için teşekkür eder, ömrünüze bereket dilerim. Saygılar"

***

Eurovision klibi ilk defa bugün TRT-M'de yayınlanacak. 'Love Me Back'in yer alacağı 'Müzik Magazin'i Işık Özden sunuyor.

Yayının başlangıcı saat 10.00.

<p>Verdiğiniz nefes aldığınız nefesle  karışmıyor. Akıllı maske telefonla kontrol ediliyor.</p><p>Ak

Akıllı maske nefes aldıracak

Güney Kore ilk yerli roketi 'Nuri'yi uzaya fırlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar'da bir kafede vatandaşlarla sohbet etti

Niğde'de 20 milyon yıllık fosil bulundu