• $16,3789
  • €17,6149
  • 973.047
  • 2450.84
28 Haziran 2011 Salı

Siyasette çift hata

Devlet Bahçeli'yi biraz merak, biraz endişeyle izliyoruz. 'Tam kadro Meclis'te olacağız' dedi. Doğrusu, MHP Genel Başkanı'na katılmak mümkün değil. Aklımıza Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı konusunda 'Uzlaşma kararı'nı açıklaması geliyor. Bahçeli 'Çankaya onların hakkı' deyip, Abdullah Gül'ü oraya taşıyan olmuştu. Cumhurbaşkanının, hükümetten gelen her kararname ve yasayı onaylaması üzerine 'Sayın Cumhurbaşkanı, noter oldu' diyen yine Bahçeli. Kusura bakmasın, bu defa da yanlış strateji peşinde. Teniste 'Çift hata'ların fazlalığı maçı kaybettirir. Anladığımız kadarıyla, Devlet Bahçeli, bu spor hakkında bilgisiz. Kendisini uyaralım, o yine dilediğini yapsın. Ancak, 'Sonradan pişman olma konusunda yalnız kalmayacaktır'. Politika, satranç gibi oynanır. Hele 12 Haziran sonrasında. Raketli oyunlarda, çift hataların telafisi mümkündür. Satrançta ise 'Şah mat olursunuz'. Onun için hamlelerde birkaç atak, hatta 15 hamle sonrasını hesaplamak şart.
...
Adamlar limited şirket gibi çalışıyor. Biri, hazırladığı raporu basın toplantısıyla açıklıyor. Öteki Kandil'den mesaj taşıyor. Aslında, hedeflerine bakıyorsunuz ortak. 'Yok birbirimizden farkımız...' diye başlayan eski banka reklamı gibi. Bu ikili yalnız mı? Tabi” ki değil. Bir sürü entel-dantel arkalarında vokal yapmakta. Ekranlar onların. Gazetelerin manşet ve köşeleri emirlerinde. Uluslararası tezgahtarlar finans kaynakları. Tam bu noktada meslektaşımız Aydil Erol'un Soros'un satın aldığı yağ fabrikalarıyla
ilgili sorusunu cevaplandıralım. George Efendi, o tesisleri bir süre sonra sattı. Hem de iyi kar ederek. Böylece, bırakın dağıttığı dolarları, dağıtacaklarını bile istife yerleştirdi. Sanırız Serkan Karaaslan'ın e-postasına da cevap vermiş olduk. Gelen övgüler arasından bir tanesini ise temsilci seçtik. Tek cümle; 'Helal sana, Burhan Ayeri'.
...
Senaristlerin yeni tezgahları ortada. 'Aman ateşkes bozulmasın' diyenlere mahvoluyoruz. Van'dan Ordu'ya kadar saldırılar devam etmekte. Tunceli'de katledilenleri yeni toprağa verdik. Silopi'den İstanbul'a eylemdeler. Sayın sayabildiğiniz kadar. Bu nasıl eylemsizlik? Medya, olayları küçültünce ateşkes devam etmiş mi oluyor?
***
Ekranlarda ilk kez mükemmel bir
Gazi Koşusu izledik. Hatta buna Anafartalar'ı ekleyebiliriz. DIGITURK Platformu'nun Spormax'inden yapılan yayın olağanüstüydü. Atların nallarından fırlayan çimleri saydık. Kutluyoruz. İşin naklindeki teknik ekibi ve anlatıcı Mehmet Ayan'ı da.
...
CNN TÜRK'ün hava durumundaki abukluklara sinir oluyoruz. Kışın krem reklamı alacağız diye, saçma sapan kuşaklar vardı. Şimdi de, 'Tekerlek tanıtımı' uğruna ultraviole tehlikesine işaret ediliyor. Tam tabiriyle 'Anlayan, anlamayana anlatsın'. Önerimiz, bu zırvalarda fon müziği olarak 'Money, money'nin kullanılması.
...
İstanbul Ticaret Üniversitesi'nin 2010-2011 yılı mezuniyet töreni perşembe günü. Haliç Kongre Merkezi'ndeki etkinlik saat 10.30'da başlayacak.

<p> </p>

TÜRKİYE'NİN BAŞARILARINDAN KİMLER RAHATSIZ?

Diş taşlarına karşı doğal çözüm! İşte mucize yöntem

Nesli tükenmek üzere! Komodo ejderinin yumurtadan çıkış anı böyle görüntülendi

Elini sokan yılanla hastaneye koştu