• $9,2345
  • €10,7904
  • 529.228
  • 1432.8
14 Mart 2012 Çarşamba

Sıra onlara gelecek

Oda TV Davası'ndan çıkan dört tahliye kararı, medya çalışanlarının büyük bölümünü sevince boğdu. Hatta, 'Yandaş' denilen kesimin bir kısım yazarları bile gerçekten mutlu oldular. Sadece bazıları -Kadınlı, erkekli- somurtmaya başladılar. Bunları tanıyorsunuz. Kısa süre önce köşelerinden ve ekranlardan '28 Şubat Listesi hazırladıklarını' açıkça deklare etmişlerdi. Biraz daha açalım. İşlerine gelmeyen herkesi hedef tahtasına oturtup 'Sıra sende öcülükleri' ile paraya para demeyenler bunlar. Kimi patronları önce tehdit ve şantajla korkutup, ardından 'Eşek yükü ile götürenler'. Artık tanıdınız sanırız. Dileriz Türk Basını masalara işaret koyup; hedef göstermekten başka özelliği olmayan bunlardan da kurtulur.
...
Boşu boşuna tutuklanan insanların hesabını kaçırdık. İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal'ın benzetmesiyle mahkemelere sunulan iddianame değil Dedikoduname. Sonuçta kimileri 375 gün hücreye kapatılıyor. Örneğin Müyesser Yıldız niye tahliye edilmedi? Tabi” diğerleri de. Gelen dış tepkiler sonucu hazırlanan 50 maddelik değişikliğin yasalaşmasını kim engelliyor? 4+4+4'ü kavga-dövüş komisyondan geçirebilenler, konu tahliyeyi kolaylaştırmaya gelince, ne yapıyor? AK Parti hükümetlerinin hizmet olarak 'Tarihe geçen isimleri' var. Ancak, başka anlamda unutulmayacakları da mevcut. Adalet Bakanı Sadullah Ergin, eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ı tahtından indirdi. Bir gün siyaset dışı kaldığında 'Bakalım Mevlam ona neler kısmet edecek?' O gün geldiğinde 'Rövanşizm mi olacak?' Adına ne dersek diyelim, Ergin'i unutmayacağız. Hafızalardan silinmeyecek birkaç gazeteci kimliklinin de bulunduğunu kayda geçelim.
...
İstanbul Emniyeti'ni ve burada görev yapan yargıyı açıkça suçlayan Ali Bayramoğlu oldu. Yani biz değil. 'Vahim yanlıştan dönüldü. Ağır bedeller ödendi ve dersler alındı' diyen M. Akif Beki'ydi. 'Cemaat-Yargı-Polis bir yanda, Hükümet bir tarafta' diyenler yine kessen AK Parti renginde kanı akanlar. Aklımızdayken yürek yaramız olan bir konu da bizden olsun; 'Suçu sadece ücretsiz eğitim talep etmek olanlar niye 19 aydır içeride?'
***
Yetenek Sizsiniz'de dünyada bir ilk yaşandı. İki yaşında Max adlı köpek ve onun eğiticisi -Sahibi demek daha doğru- Pati ve bilek gücüyle uzak ara birinci oldular. En güzel taraf, bu gösteriye hazırlık safhasının şiddet uygulanmadan yapılmasıydı. Ali ve Max arasındaki göz teması her şeyi anlatmaya yeterliydi. Eski Roma'da kullanılan iki metot vardı; 'Biri korku, diğeri ise sevgi'. Yetenek Sizsiniz'de başarıyı ve 250 bin lirayı getiren eğitimin adı ise 'Hep sevgi, tam sevgi' idi.
...
Acun Ilıcalı'nın futbol tutkusu bambaşka. Yarışmacılardan top cambazlarıyla yaptığı maçın gollerini araya sokuşturdu. Rakip amatörlere cazgırlık yaparken, üç profesyonel Sergen, Evren ve Burhan'ı geçiştirmesine çok güldük. Acun'un ekibinin kaybedeceği günü bekleyenler listesi uzuyor. Buna gerekçe 'Mart ayı aryası' nutukları. Neyse, başarıyla tamamladığı yarışma için tebrik etmeyi unutmayalım.
...
ÖZEL NOT: 'Madımak Katliamı' davası zamanaşımına sokulup, düşürüldü. Bu bir 'Hukuk Faciası'. Dileriz, gerekli yasal değişiklik yapılır. İnsanları diri diri yakanların yanına kar bırakılmaz.

<p>Osman Kavala Davası'nı yakından takip ediyorlar. Hatta yargı üzerinde baskı oluşturmak için duruş

Osman Kavala'nın elçileri

21. yüzyılın en iyi dizisi seçildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya Cumhurbaşkanı ile ortak basın toplantısı düzenledi

Mersin'de TURKOVAC Faz-3 çalışması kapsamında gönüllüler aşılanıyor