• $8,2782
  • €10,0194
  • 482.865
  • 1427.73
22 Mart 2011 Salı

Sıra bize geldi mi?

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Yıllar önce ilk kez Altemur Kılıç Büyüğümüzden duyduğumuz lafı hatırlatacağız; 'İşinin bitirileceğini kabullendiğin an, gözlerini kapa ve Amerika'yı düşün'. 40 Yıl önceki anlatımın seksüel yorumuna tebessüm etmiştik. Kuzey Afrika'da başlayan, ülkeden ülkeye gezdirilen 'Ayaklanma Tezgahı' sonuçta kapımıza kadar geldi. Esad Rejimi'nin de sallandığını görmekteyiz. Devamını fark etmemek için, solucan olmak yetmez. Bu yıl ya da birkaç sene içinde Türkiye'nin bölünme senaryosu devreye sokulacak. 'Ortadoğu Liderliği' hayalleri peşinde koşarken, nasıl parçalanacağımızın evrelerini fark etmeyenler var. Bingazi'de yakılan ateşin benzerinin Güneydoğu'da harlanacağını anlamıyorsanız, ya gafil ya da geri zekalısınız. İşte o günler geldiğinde, Obama-Sarkozy ve diğer ortakların 'Libya'ya müdahalesinin benzeri'ni yaşayacağız. Bundan emin olun. Kaddafi'ye karşı tedbirler açıklandığında dizgi servisinden Mustafa Çolakoğlu sordu; 'Abi bunlar aynı planı bize uygular mı?'. 'Hiç şüphen olmasın' karşılığını verdik.

...
Öbür taraftan hainleri izliyoruz. Artık 'Özel üniformaları' ile kentlerin merkezinde resmi geçit yapıyorlar. Bir sonraki aşamayı hala mı, göremiyorsunuz? Bunlara karşı en büyük güvence olan TSK'ni iğdiş edenler, yaptıklarının sonucunu da fark etmiyorlar. Devlet Bahçeli'nin söylediği gibi; 'Bölücülerle savaşan kahramanlar birer birer pasifize edildi'. İmralı canisinin yandaşlarının bıraktık milletvekillikleri kazanımını, yerel yönetimdeki çizgisine iyi bakın. 2004'te 45 belediyeyi aldılar. 2009'da bu sayı 99'a çıktı. Bölgelerindeki okullarda İstiklal Marşı söylenmiyor. Ay-Yıldızlı Bayrağı, pek az yerde görüyorsunuz. Atatürk büstlerine saldırıyorlar. Sizce neden? Dışarıdan alınan talimatlar adım adım uygulanmakta. İnanarak söylüyoruz; 12 Haziran seçimleri, Tek Bayrak, Tek Dil, Tek Millet için son şanstır'. Tabi” bu laflar, başını toprağa gömenler için değil.

***
Yetenek Sizsiniz, halkın iradesinin birebir sandığa yansıması gibi, bitti. 'Taklit Ustalığı'nın yeni yıldızı olacak Sefa Doğanay birinciliği kazandı. Bu delikanlının, yanlış ellere kaptırılmazsa, geleceği parlak. 'Yetenek Sizsiniz World' ismiyle ayrı kulvar açsak, uzakara şampiyon Aref Ghafouri'dir. Hani bir laf vardır; 'Edirne'den dışarıya çıkabilmek'. Aref'in yeni David Copperfield olma olasılığı yüksek. Hatta tarihin en önemli ismi Huduni'yi bile yakalayabilir.

...
Gelelim Acun Ilıcalı'ya. Bugüne kadar her organizasyonda başarılı oldu. En güzel yanı, tüm programlarında mutlaka 'Sosyal sorumluluk anlayışı' ön planda. İzlenme payı toplayarak, insancıl imzalar atıyor. Acun'u yürekten tebrik ediyoruz.

***
Nevin Çelik, Yaşar Usluer ve Sevinç -Soyadı yok- başta epey okurumuzdan 'Aynı konuda' mesaj aldık. Bunların gazetemizin eski bir yöneticisiyle ilgili olduğunu anlamışsınızdır. Toptan cevabımız -Her fırsatta marksist ve ateistim derdi- 'Onu, inanmadığı Tanrı'ya havale ettik' şeklinde olacak.

<p>Gündemdeki gelişmeleri Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eray Güçlüer, AKŞAM TV'ye değerlen

Biden dış politikası... NATO'dan hangi sonuçlar çıkar?

Yusufeli Barajı gövde inşaatında sona gelindi

Kahramanmaraş'ta heyelan sonrası oluşan Turkuaz Göl, turizme kazandırılacak

Mudanya Yat Limanı deniz salyasıyla kaplandı