• $9,2456
  • €10,806
  • 531.195
  • 1432.8
19 Mart 2012 Pazartesi

Sınıfta kalanlar

1998-99 Futbol sezonuydu. Yer Saracoğlu Stadı. Maç yine 2-2 bitmişti. Fatih Terim'in kızlarına edilen küfürler hala kulaklarımızda. Maçın bitimindeki diğer ağır hakaretleri ve kafalara fırlatılanları unutamayız. 1.5 Yıl sonra UEFA Kupası'nı havaya kaldıracak ekibin teknik direktörü aynen şunları söylemişti:
'Bana hiç kimse bundan böyle Fenerbahçe-Galatasaray dostluğundan söz etmesin'. 17 Mart 2012 gecesi, Terim'in söylediklerini bir kez daha hatırladık. Geride bıraktığımız yıllar kanayan yarayı onarmadığı gibi, kangrene dönüştü. Peki bunda sadece taraftarın mı suçu var? Asla. Adam bir gazetenin bölüm sorumlusu. Önemli magazincilerden. Derbinin oynanacağı gün yazdığı yazının başlığına bakın; 'Cim-Bom'u ancak hakemler kurtarır'. Bir 'Barzani Sözcüsü' 'Fenerbahçe'yi bu kez elimizden kimse alamaz' diyor. Hepsi böyle. Ondan sonra Uğur Meleke gibi -Gerçekten hangi takıma sempati duyduğunu bilmiyoruz- bilgili, tüm dünyayı yakından izleyen, pırıl pırıl spor yazarını vitrine taşımıyoruz. Nerede '.uşt-..ştlavat' varsa, ekranda dövüştürüyoruz. Tıpkı, botokslu ve estetikli politik dişi borazan örneği. Ondan sonra Şaş'ın kafasını yaran, Terim'in kaşını patlatanlara bip atıp, vicdan vidanjörü rolüne soyunuyoruz. Sınıfta kalanları göremiyorsanız, felaketi kabullenmiş gidiyoruz demektir.
***
Makam Farkı'nda Şebnem Ferah'ın Sigara'sını Müslüm Gürses'in yorumuyla izledik. Mehmet Barlas Şebnem'e hak ettiği övgüyü 'Besteciliği ile yaptı'. Tam sözü bitti Oğuz Haksever'in müthiş tamamlaması geldi; 'O dumanları bir de Müslüm Baba üflüyorsa'. Haydi buyurun, yorum sizin.
...
MEZZO'da bir an durduk. Çünkü arka planda Babylon'u fark ettik. Öndeki müzisyenlerin altına İlhan Erşahin Grup yazıldı. Yüzlere dikkat ettik Hüsnü Şenlendirici'yi gördük. Böylesi kaliteli kanallarda bizden birilerine rastlamak mutlandırıyor insanı.
...
Müzik istasyonlarımız sonunda Halil Sezai gerçeğini kabullendi. TurkMax'taki Kahve Makinesi'nin cinsel sorunlu muhasebecisi, nerelere geldi. Olsun'la patladı. Sonbahar ile zirvede. Küçük gırtlak nağmeleriyle süslediği şarkısının sözlerine dikkat edin; 'Derdi nedir bu sonbaharın neden soldurur gülleri. Nerden bulur bu insanlar, ben mutsuzken gülünecek şeyleri'. Halil Sezai'yi hala dinlemeyen varsa, acele etsin. Bir de TRT-M'deki Müzik Market'in sunucularından Bahar Akça'yı tüm dizi yapımcılarının dikkatine sunuyoruz. Gözleri lens değilse, kesinlikle yeni yıldız.
***
ÖMER DİNÇER OKUSUN: Milli Eğitim Bakanımız, öğretmen atamalarındaki 'Vilayet olurunu' kaldırmadan önce, lütfen şu
e-postayı okusun:
'Öğretmen olarak çöküntü ve karamsarlık içindeyiz. Çünkü il emri kaldırıldığı takdirde hemen hemen kimse eşinin yanına gidemeyecek. Ayrıca herkesin eşi bir devlet kurumunda çalışmıyor, özel sektörde olanlar var. Üniversitede çalışan, kendi işyeri bulunan mevcut. Bu durumda yıllarca eşinden ayrı onun yanına atanmayı mı bekleyecek? Alternatif ise ücretsiz izin. Bizler yıllarca evimizde oturmak için okumadık. Evimizde kalıp körelerek ya da eşimizden, çocuğumuzdan ayrı kalarak eğitimin kalitesi yükselmez. Lütfen bu yanlıştan bir an önce dönülsün.'

<p>Trump için Rahip Brunson neyse Biden  için Osman Kavala o mu? 10 ülkenin büyükelçisinin yayınladı

ABD'nin Kavala ısrarı neden?

21. yüzyılın en iyi dizisi seçildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya Cumhurbaşkanı ile ortak basın toplantısı düzenledi

Mersin'de TURKOVAC Faz-3 çalışması kapsamında gönüllüler aşılanıyor