• $16,8853
  • €17,8334
  • 992.103
  • 2554.08
18 Haziran 2012 Pazartesi

Simitin yanında

Bu aralar epey 'Sağlıklı Yaşam uzmanı' izler hale geldik. Hatta, bunların bazıları işin rezilliğini çıkardılar. Diyet listelerine, markalı su ekleyenlere bile tanık oluyoruz. Ne diyelim; 'Paranın gözü kör olsun'. Hele doymazların düzeninde. Böylesi ortamda SkyTÜRK'ün Muhabir'inde Korcan Karar'ın Rahmi Koç'la söyleşisini zevkle izledik. Belli bir yere bağlı kalınmamıştı. Yenilenmiş tarihi tekneyle
-Gambot- gezi sırasında konuşuldu. Düşünün buharlı deniz aracıyla gözler de bayram etti. Rahmi Bey'in değişik ve şık giyim tarzını zaten biliyoruz. Londra'daki bağlantısını çoktan öğrendik. Cazip gelen taraf 'Ne yiyip, ne içtiği' idi. Sabah kahvaltısı, dört ayrı mönüden birinin devreye sokulmasıyla hallediliyor. En sevdiği ise 'Peynirli dürüm'. Favori yiyeceklerden biri 'Taşfırın simiti'. Yanında ise, peynirin her türlüsü olacak. Merhum Mithat Perin'i hatırladık. O da çıtır çıtır sokak simitlerine bayılırdı. Yanında Trakya'nın koyun sütünden yapılmış eski kaşarı olursa, mutluluğu doruğa ulaşırdı. Aynı olayı bizde görebilirsiniz. Bu arada çayı unutmayalım. İçecek konusunda Rahmi Koç'un 1984'ten beri çay-kahve içmediği itirafına tanık olduk. Tercihi, o zamandan bu yana 'Sıcak papatya'. Biz çaydan vazgeçemiyoruz. Özetlersek; 'Simit-kaşar-çay'. İş dünyamızın duayeninin kırmızı etle arası yok. Tavuğu tercih etmekte, geceleri balık. 'Bizim memlekette korkmayın kimse açlıktan ölmüyor. Tokluktan ölüyor' demeyi unutmadı. SkyTÜRK 360'taki programı beğendiğimizi itiraf edelim. Yeri geldi, yayının yapıldığı stüdyolardaki olumlu değişimi gözlemlediğimizi belirtelim. Aydınlatma düzeldi. Renk uyumu güzelleşti.
***
TRT-1'deki 'Gece Vardiyası'nı nihayet rahat şekilde seyrettik. İrfan Kangı'nın sunumunu biliyorduk. Yine başarılı. İlhan Şeşen ve Metin Özülkü Orkestrası'nın uyumunu beğendik. İsim vererek bazılarını üzmek niyetinde değiliz. Onlar ara sıcak kaldılar. Yine de yapıma lezzet kattılar. Son notumuz Rabia Yılmaz Bıçakçı'ya; 'İyi gidiyor'. Konu TRT'den açılmışken Mukaddes Mut'a da mesaj  yollayalım; 'Vefa Apartmanı belgeselini parça parça izleyebildik'. Bunu biraz açarsak, kopuk kopuk olunca eleştiri hakkını bulamadığımızı söyleyebiliyoruz.
...
EURO 2012'de gerçek finallere yeni geldik. Dileriz, bu yayınlar TRT için önemli hazırlık olur. Neden mi? 27 Temmuz-12 Ağustos arası Londra Olimpiyatları var. Onu da Kamu Yayıncımız'dan takip edeceğiz.
***
"simitin.jpg" Kendilerine 'İstanbul'un gülen yüzü'nü yakıştıran Beylikdüzü Belediyesi, önemli bir yayın hazırladı. Yerleşim birimlerinin dünü, bugünü ve yarını anlatılıyor. Coğrafi konum, şehirleşme ve nüfus artış hızı bilimsel verilerle ortaya konmakta. Tespitlerimize göre Beylikdüzü, İstanbul'un geleceği en parlak ilçesi konumuna gelmek üzere.

<p>Odaknoktasında; kaliteli ve sağlıklı hayat tarzını, aile yaşamını ve insanıönceleyentv4 bunu yapa

tv4 Ekranlarında Bizleri Neler Bekliyor? Filiz Zengin Akşam tv'ye anlattı.

Bakan Karaismailoğlu, kazı çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı! Yüzde 95'i tamamlandı

Gösteri sırasında piton adamı boğdu! Dehşet anları

Yeni keşifler için çalışmalar başladı! ''Tarihin sıfır noktası''