• $15,949
  • €16,9027
  • 946.275
  • 2372.35
10 Aralık 2011 Cumartesi

'Seyyar Tayyar'

Bazı internet sitelerinin 'Tayyare Tayyar' diye tanımladığı Şamil Tayyar'dan e-posta aldık. Ceza yasalarının izin vermediği ağır hakaretleri sansürleyip aynen yayınlıyoruz. Böylece, bu zatın kişiliği ve seviyesi hakkında herkes fikir sahibi olsun:
'Bak şikeci dostu. O küçük beynin ne kadar alır bilmiyorum. Anlatayım. Hakkımda yalan haber davası açılmadı, bunu bir defa kalın kafana yaz. Aksine yazdıklarım doğru olduğu için, düşünerek (Kararda aynen böyle yazıyor) kitap yazmaktan ceza aldım. Tabii böyle bir risk seni kapsamıyor. Başbakanın daveti üzerine siyasete girdim, iki gözüm iki çeşme nakaratını ...ndan uydurma, ...sahip çık. Son dakikada aldığım (10 Haziran 2011) ceza paraya çevrildi ama ey benim akıllım, bu karar yerel mahkemenin kararıydı, daha bunun bir de Yargıtay safhası var, dolayısıyla paraya çevrilmese bile yürürlüğe girecek bir ceza değildi. Bak kalın kafalı, istediğin kadar ... yalan uydur, hiç önemli değil. Geçmişte Ergenekoncuların safında bana saldırıyordun, şimdi şikecileri korumaya karar vermişsin, hayırlı olsun. Ergenekoncu taifenin medyadaki uzantılarının şimdi bana saldırıya geçmesi gösteriyor ki, doğru yoldayız, şike dosyalarından Ergenekon'un hortlaması tesadüfi gözükmüyor. Haydi başka kapıya seni Ergenekoncu/şikeci dostu.'
...
Yukarıdaki satırlar atv'nin dizisi 'Çocuklar Duymasın'ın tiplemesi 'Seyyar Tayyar'ı hatırlattı. Hani şu palavrayı sıktıktan sonra 'Patladı gitti' diyen karakter. Ona 'Allah kurtarsın' diyelim. Gelelim Şamil Tayyar'a. Çok şükür 'Kitapsız değiliz'. Daha 19 Yaşındayken Fransa'da 'At ve Arabacı' adlı öykümüz 'İnsan Sinopsisi Ödülü' kazandı. Arzu ederse Gazeteciler Cemiyeti kayıtlarına bakabilir. Aykümüz ise Felsefe Hocamız Nesrin Kurtoğlu'nun isteğiyle Deniz Harp Okulu'nda iki kez ölçülmüş ve 166 olarak tespit edilmişti. Burada 'Aşağı mahalle-yukarı mahalle atışması' yapmak istemiyoruz. Diploma, yüksek lisans denilenlerden epeyine sahibiz. Meslek hayatımızda hiçbir dalda aday olmadığımız halde pek çok birincilikler aldık. En önemli özelliğimiz 'Kimseyi satmamamız'. Son örnekte görüldüğü gibi, ilk fırsatta 'Velinimetinin elini ısıranlardan' olmadık. İkisi Sayın Demirel, biri Merhum Özal dönemlerinde listelere alınma teklifini reddettik. Tayyar'a iki sorumuz olacak:
a)  Başbakan Erdoğan'a 'Beni milletvekili yapmazsanız, içeri girmem kesin' dedi mi, demedi mi?
b)  Kim, kiminle ısrarla görüşme talebinde bulundu? Çarpıtılmış haberle, iftiralarla dolu kitaplar arasındaki fark nedir?
...
Şimdilik bu kadar. 'Milletvekilliği dokunulmazlığı zırhı' herkese karşı geçerli. Bu yüzden uzatmıyoruz. Şamil Tayyar, blöfçü olmadığını ispatlar ve gerçekten istifa etme hatasını yaparsa, biz de hesap soracağımız alanı biliyoruz.
...
Yeniçağ ve Aydınlık gazetelerinin Tayyare Tayyar'ı kızdıran yazımıza verdiği değere teşekkür ediyoruz. Gelen kutlamalar içinden sadece bir tanesini özetleyerek, Gaziantep Milletvekili Tayyar'a yolluyoruz. Etimesgut'tan Yaşar Uygurtaş'tan aldığımız üç cümle şöyle; 'Her sabah yazılarınızı okuduktan sonra, ancak kendimi rahat hissediyorum. Şayet bir aksilik olup, yazınıza ulaşamayacak olursam, içimi huzursuzluk kaplıyor. İyi ki varsınız. Allah sizi bizden ayırmasın'.

<p>CATS, İnsansız  Hava Araçları, helikopterler ve uçaklar dahil sabit kanatlı veya döner kanatlı  h

İnsansız hava araçlarının gözü 'CATS'

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak