• $15,8379
  • €16,7239
  • 927.202
  • 2394.83
14 Şubat 2011 Pazartesi

Sevgi sözcükleri

Bugün Sevgililer Günü. Her yılın 14 Şubat'ı, eski Roma'da başlayan öyküyü yazdık. Çoğunuz ezberledi. Özel kutlamanın bize gelişi, Avrupa ülkeleri ile ABD'den çok yeni. Ancak hatırlama ve sevgi beyanı kelimeleriyle ortaya çıkan harcama tablosu müthiş. Hiçbir dini bayramda bu rakama ulaşılmıyor. Çiçek ve çikolata derken, birkaç senedir 'Tektaş salgını' başladı. Gücü olan 'Çoktaş' bile alabilir. Hatta buna, son model otonun kontak anahtarını takabilir. Siz yine de, küçücük bir çiçek ve de öpücüğe ekleyeceğiniz 'Sevgi Sözcükleri' ile gereğini yerine getirebilirsiniz. Kayahan'ın dediği gibi 'Yolu sevgiden geçenler'e nice 14 Şubat'lar.
- - -
Yetenek Sizsiniz, bir haftalık aradan sonra yeniden başladı. Elemelere devam edildi. Dikkatimizi çeken tipler yine 'Kendini dev aynasında görenler'. Bunlara 'Güle güle'yi söylemek bile incelik istemekte. Bunu da Acun Ilıcalı iyi öğrendi. 'Teşekkürler, bundan sonraki yaşamınızda başarılar' deyişi ustaca. Bu tipleri rencide etmemek için isim vermeyeceğiz. Kimileri, kalabalık bir kadroyla hazırlanıp, geliyor. Tango ve salsa yapıyorlar. Kostümleri ise korku filmini hatırlatıyor. Zombi makyajını uyguladıkları trendde o dansların ne işi var? Neyse, finallere fazla zaman kalmadı.
...
Yeni yarışma Hayatımız Dizi, ekran tutkumuzun belgeseli sanki. Örneğin Akasya Durağı'nda kullanılan jenerik şarkısının sözleri dahi soruluyor. İlginç olan katılımcıların ezici çoğunluğu bayan. Taaa Giresun'dan kalkıp geliyorlar. Horon bile tepiyorlar. Gırgır şamata format içinde 'Gerçeğimiz bu' diyebiliyoruz.
...
24'ün 'Bizden Nağmeler'inde Melihat Gülses'i ikinci kez izledik. Olağanüstü yorumcuyu her hafta seyretsek şikayet etmeyiz. Dr. Adnan Çoban, gerçekten kaliteli bir TSM yapımına imza atmakta.
...
Cübbeli Ahmet Hoca'yı Haber Türk keşfetti. Flash TV transfer etti. Karagümrüklü hemşehrimizi bu kez Ankara merkezli Beyaz TV'de gördük. Sedat Yazıcıoğlu'nun diğerlerinden farklı sorularına yine ilginç cevaplar verdi. Burçların, yıldız hareketlerinin Kur'andaki yerini açıkladı. Cübbeli kendini izlettiriyor.
- - -
MESLEĞİ KİRLETENLER: Adama köşe vermişler, nereden 'Çıkma yapılıyorsa' oraya övgüler. Rezalete dahi methiye okuyor. Sebebi belli. Ara sıra program künyesine adı yazılıp, eline üç-beş kuruş tutuşturuluyor. Sevgili Oray Eğin'in afişe ettikleri 'Büyük götürücüler'. Bizim işaret ettiğimiz Teşvikiye Camii'ndeki cenaze dilencisinden beter. Hani, bugüne kadar kimlerden ne kadar koparttı listesini yazmamak için zor sabrediyoruz. Medya yöneticileri, bu tiplerden bir an önce kurtulmalı. Yoksa iğrenç düzenin parçası olma şüphesi onların da üstüne yapışır kalır.
...
Mevlit Kandili'ni idrak ediyoruz. Ülkemiz öncelikli tüm Müslümanların mübarek gününü kutluyoruz. Hayırlara vesile olmasını diliyoruz. Diyanet İşleri Başkanı'nın dediği gibi 'İç içe iki sevginin yaşandığı gündeyiz'.

<p> </p>

Türkiye'nin dev eserleri neden karalanıyor?

Perlit'e talep yağıyor! Dünyadaki rezervinin yüzde 75'i Türkiye'de

Çinliler sonunda bunu da yaptı! Kendi kendine giden yemek arabasıyla yemek hizmeti başladı

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili açıklama