• $13,411
  • €15,2115
  • 793.26
  • 2014.21
27 Mayıs 2012 Pazar

Severek izlenen

Bunca 'Gıllı-gışlı temaşa' -Tam eski tabir oldu- arasında, kaçırmamaya özen verdiğimiz işler var. En başta Türk Müziği ile ilgili programlar. Nasıl, Akşam Sefası'nın Sayıştay'daki konserini kaçırmadıysak, 'Hocaların Hocası' Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca'nın Mehmet Barlas'a konuk oluşunu atlamadık. NTV'nin 45 Dakika'sında Üstad'ı izlemekle kalmadık, beynimize kaydettik. Böylesi değerlerden kaç kişi kaldı. Hepsini pamuklara sarıp, muhafaza etmeliyiz. Tabi” daha sağlıklı uzun ömür dileklerimizle birlikte. Barlas'ın yayını canlı gerçekleştirmesi, konuğuna verdiği saygının ölçüsüydü. Kapanışta kullandığı övgü sözcüklerini ise alkışladık.
...
Akşam Sefası'nın, Sayıştay'ın 150. Yılı'yla ilgili organizasyonunu atlamadık. Nasılsa bizden başka TRT-M'i yazan yok. Onun için gecikmeli aktarılması önemli değil. Onca emekleri boşa gitmez. Kayda geçmiş olur. Konser mükemmeldi. TRT Genel Müdürü'nün, kurumu denetleyenlere göndermelerine bayılıyoruz. 'Arkadaşların 24 saat kontrolü altındayız' deyince, salondan kahkahalar yükseldi. İbrahim Şahin'in Akşam Sefası'nın Yapım-Yönetimi'ni üstlenen Samim Şenyüz'e iltifatlarını da beğendik.
***
Okurların yakaladığı esprileri yürütüp, kendi buluşu gibi sunma alışkanlığımız yok. Hoşumuza giden, güncel bir konu aldığımızda mutlaka isim yazarız. Örneğin E. Karakurum'un soru-cevabını sevdik. Buyurun okuyun; 'Acaba Başbakan Hazretleri, Kerimelerinin tiyatroda üzülüp oyunu terk etmesinden etkilenerek mi, tiyatroculara savaş açtı?' Ardından ekliyor; 'Aklımıza yeni geldi'.
...
Cengiz Çandar'ın FB TV'de program yapmasını protesto edenlerin sayısı arttı. Aralarında 'Taraftarlığımı askıya aldım' diyenler hayli fazla.
...
Müfit Yavuz'un e-postasını sevdik. Çünkü, kendi camiasını eleştirmesini biliyor:
'Sayın Ayeri, Trabzonluyum. Orada doğdum. Trabzonspor'la gurur duyarak büyüdüm. Çok büyük hatalar yaptı Trabzonspor yönetimi. Yerel politikacıların, oy uğruna 'Şampiyonluk size gelecek' teranesine aldandılar. Birdenbire savcı, hakim, avukat, polis kesildiler. Oysa Fenerbahçe, GS, BJK olmasa Trabzonspor olmaz. Bu gerçeği göremediler. Onurlu duruş sergileyip 'Şampiyonlar Ligi'ne FB gidemiyorsa, soruşturmada benim de adım geçiyor; ben de gitmiyorum' diyemediler. Parayı görünce, sportmenliği, centilmenliği unuttular. Bu arada Ahmet Hakan, 'Fenerbahçeli olup, cemaate gönül verenler var' diyebiliyor. Oysa sorun, koskoca cemaat medyasında cemaatçi olup, Fenerbahçe'ye gönül verenlerin olmayışıdır.
...
Gelen e-postalar arasında Beyazıt Karaahmetoğlu'nunkine şaşırdık. Aylar önce hakaret yağdıran bu meslektaşımızın övgüleriyle mutlu olduk. Demek ki,  sonunda tarafsızlığımıza o da inandı.
***
Bazı dizilerden şikayet edenlerin sayısı hayli fazla. Paylaştıklarımızı sizlere aktaracağız. Star'daki 'Canımın İçi' için 'Çok kötü taklit' notu düşüyoruz. 'Türk'ün Uzayla İmtihanı'nı 'İlkokul öğrencileri izliyor' denmesine katılıyoruz. TRT'nin animasyonu Kuklagiller'i atlamayalım. Bu saçma sapan kurguyu Mesut Yar'ın övüşüne şaşırdık. Seyrettiği konusunda şüphe duymaya başladık. Mesut'a tavsiyemiz, bizim gibi yapsın. Yani, görmezden gelmesi bile torpil. Hak edilmeyen övgüye 'Ayıp oluyor'.

<p>Elon Musk liderliğindeki uzay taşımacılığı şirketi SpaceX tarafından geliştirilen Starship roketl

SpaceX roketleri, Katy Perry'nin klibinde oynadı | TeknoZone #15

67 yıldır banyo yapmayan dünyanın en pis insanı! Doktorları hayrete düşürdü!

Boğa'nın gazabı! Herkes kaçarken o kamerasını açtı ve...

Dev timsahı kepçeyle durdurabildi! Yaklaşık bir ton ağırlığında