• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
30 Aralık 2010 Perşembe

Senede bir gün

Kiminin aklında 'Sigarayı bırakışımızın yıldönümü' kalmış. Bazılarının, 'Bir yaş daha ihtiyarladığımız'. Hani, zaman zaman şikayet etsek bile okurumuz vefalı. Bu, semt adı ya da kulüp ismine kadar uzatılabilir. Arada, bizi mutlu eden eş, dost ve çalışma arkadaşlarımız da mevcut. Bu grubun lideri Sinem Yedekçioğlu'nu 'İnsan Kaynakları Yarışması'na aday gösteriyoruz. Bundan dört yıl önce pastaya '60 mumluk ampul' koymuştuk. Buna aynı yöntemle devam edebiliriz. Tasarruflular dönemindeyiz. Kendi küçük, harcaması az bizim gibi Dinozorlara da kolaylık olmakta. En iyisi E. Balim'in üstüne bastığı talebi yerine getirelim. Gerçekten 42 yıl zehirlendiğimiz -Günde 2.5 paket- sigarayı, sadece 'İçmiyorum üleeen' diyerek bırakışımızın yıldönümünü kutlamak güzel. Gerçek bu. Tek dileğimiz yaşadığımız sürece bu ülkeyi 'Tek Bayrak, Tek Dil ve Tek Millet' olarak görmek. Söz konusu Vatan'sa gerisi teferruat'. Bizi yakından izleyen herkese minnet ve saygılarımızı iletiyoruz. Tabii teşekkürlerimizi ekleyerek.

***
Vehbi Dinçcan kardeşimizin bastırmalarıyla Akşam Sefası'nı izledik. Ona söylediklerimiz aynen gerçekleşti. Yapımcı yönetmen Samim Şenyüz yine muhteşem bir ses yakaladı; Gizem Coşkun. Melda Kuyucu Kılıç iki THM parçasını birbirine bağlarken 'Benim sesim, her türden Türk Müziği'ne uygun'dedi. 'Zülüf dökülmüş yüze'de stüdyoyu ayağa kaldırdı. Alp Arslan -Ayşen Birgör düeti süperdi. 'Recep Bey'in şarkısı', 'Beraber Yürüdük Biz Bu Yollarda'yı kusursuz okudular. Yazıişleri Müdürümüz Banu Kurt'un 'Tek geçtiği Bahadır Özüşen, merhum Ziya Taşkent'i en güzel şekilde andı.

...
Şimdi gelelim zurnanın zırt deliğine. Hiç kızmaca yok. Sazların koşuşturması Utku Güdü'yü ve hatta yeni star Gökhan Sezen'i bile zorladı. Nusret Yılmaz, şarkı sözlerini unuttu, karıştırdı. Şef Suat Yıldırım, Rıza Zelyut'un benzetmesiyle programın adını, 'Akşam Koşusu'na çevirmekte. Seçtiği repertuvar fazla karışık. Ayrıca düzenlemeleri genelde çorba gibi. Daha fazla detay verebiliriz ama bu defalık yeter.

***
Uğur Çınar, çabalarının sonucunu gördü. Bir gün önce NTV'de. Ertesi gece CNN TÜRK'teydi. Saba Tümer'in canlı yayınında daha az söyledi ama, oturaklı konuşmalar yaptı. Çınar 'TRT'nin Prensi' sıfatını hak etmeyi sürdürüyor. Bir tek eksiği oldu, valste Saba'yı dansa kaldırmalıydı.

...
Bu aralar bir lastik reklamında spor yazarları başta pek çok ünlüyü görüyoruz. Ancak, Michelin'in yıllar yılı sürdürdüğünden fazlaca esinlenme. Bu kadar ismin orada işi olmamalı. Bir tek Fatih Ürek yeterliydi. Beyaz tişörtlü adamı tekerleğin içine sokmak, renk uyumsuzluğu. İlk defa bir kampanya için 'Kötü'  notu düşüyoruz.

***
Papatyam'ın son bölümünde Metin Akpınar'dan kısa bir tirad izledik. Alkışlanacak kadar güzeldi. Terk edilmişlik duygusunu başkası böyle anlatabilir miydi? Akpınar'lar kolay yetişmiyor. Pamuklara sarıp muhafaza etmeliyiz.

...
Bir başka Usta; Ali Poyrazoğlu, TV-8'de 'Salı Sefası'ndaydı. Yapmadığı iş yok. Hepsi başarılı. Onun tarzı farklı. Sanırız en önemli ayrıcalığı bu.

<p>Markar Esayan'ın cesur bir insan olduğunu söyleyen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah

'Markar Esayanlara bu toplumun her zaman ihtiyacı var'

Sel felaketinin çevre sorunlarına da yol açan izleri 3 aydır silinemedi

Cevizi 1 gece suda bekletip içerseniz... Faydasını bir bilseniz

4 bin yıllık gizem çözüldü! Çığlık atan mumyanın sırrı ne?