• $7,3912
  • €9,0024
  • 439.913
  • 1542.45
11 Mayıs 2011 Çarşamba

Sen de diline...

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Süleyman Demirel aktif görev yıllarında Erdoğan'a hep 'Başkan' diye hitap ederdi. Telefonda dahi aynı yöntemi kullanırdı. Bir Devlet büyüğünün, bir yerel yöneticiye, karşı saygısı ancak bu kadar olabilirdi. Bugün başbakanlık makamında oturan, yani 'Hükümet'in Başı' konumunda bulunan Recep Tayyip Erdoğan'ın, eski başbakan ve cumhurbaşkanı olmuş birine karşı hitap tarzı dalga geçmeden öte. Aşağılama dolu sözleri onaylamak mümkün değil. Kılıçdaroğlu'na yüklenir gibi yapıp, '87 Yaşındaki akıl hocası' göndermesini sevmedik. Sayın Başbakan unutmasın ki, Süleyman Demirel, 'Kazma-kürek döneminde' bu ülkeye Keban Barajı'nı kazandırdı. Toplam 126 barajın altında imzası var. Boğaz Köprüsü yine onun eseri. Üstelik, imkansızlıklar içinde bunları başardı. 40 Yaşındaki Demirel'i bugünkü teknolojiye sahip düşünebiliyor musunuz? Türkiye'nin imkan ve gelirleri en az dörde katlanırdı.
...
Erdoğan'a önerimiz bu topraklara hizmet vermiş insanları siyaset malzemesi yapmaması. Hiçbir zaman aşağılamaması. İsmet İnönü, Süleyman Demirel olmak o kadar kolay mı? Kaldı ki geçmişin karalanmasına bizim kültürümüzde yer yoktur. Bir de Prof. Dr. Mehmet Haberal'ı suçlu ilan edişini anlamak mümkün değil. Haberal mahkum mu oldu? En iyisi Başbakan'a, Orson Welles'in unutulmaz dizeleri içeren şarkısı
'I Know What It is To Be Young'ı hatırlatmak:
Ben genç olmanın ne olduğunu biliyorum,
Fakat sen yaşlılığın ne olduğunu bilmezsin,
Bir gün, sen de aynı şeyleri söylüyor olacaksın.
...
Zaman geçip gidiyor ve bu hikaye anlatılıyor.
Birçok soru sordum,
Tanıştığım akıllı adamlara,
Cevapları henüz kimse bulamamış.
...
Hatırlanacak günler olacak,
Gözyaşı ve kahkahalarla dolu.
...
Yazdan sonra kış gelecek,
Böylece yıllar geçecek.
...
Öyleyse arkadaşım, gel beraber müzik yapalım,
Sen bana yenisini söylerken, ben eskisini çalacağım.
...
Zamanla, senin gençlik günlerin geçerken
Zamanlarını seninle paylaşan birileri olacak.
***
Arkadaşımız Funda Elbas Özkan, Mehmet F. Yavuz ve Dr. Başar Ergün'ün olağanüstü övgülerine teşekkür ediyoruz. Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta'nın e-postasına cevap olarak, Muhterem Hocamız Prof. Dr. Alaeddin Yavaşça'yla ilgili pek çok yazı yazdığımızı belirtelim. Bunlardan biri kullanılabilir.
...
İstiklal Savaşı Gazisi bir babanın oğlu A. Zeki Atun'un ortaya koyduğu gerçeklere aynen katılıyoruz. Yaşar Usluer'in 'Geleceği Okuması' için, 'Dileriz gerçekleşmez' diyebiliyoruz. Arda Ozan'ın satırlarına ise cevap verdiğimizi sanıyoruz.
...
MPS Hastalığı'nı Tanıtım Günü 15 Mayıs. MPS LH Derneği İstanbul İspirtohane Kültür Merkezi'nde-Ataköy 7/8 Kısım- etkinlik düzenledi.

<p>Peki, reform paketlerinde gelinen son durum ne? Hukuk ve  ekonomide hangi başlıkları konuşacağız?

Reform paketlerinde son durum ne?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Simpsonlar yine şoke etti! Bunu da bildiler

Türkiye'nin Arnavutluk'ta inşa edeceği hastanenin şantiyesi açıldı