• $16,3789
  • €17,6149
  • 973.047
  • 2450.84
15 Haziran 2011 Çarşamba

Seçimler sıraya girdi

Okurlarımız hala merak içinde. Israrla 'Hangi partiye oy verdiniz' diye soruyorlar. Bırakın o da yukarıyla bizim aramızda kalsın. En azından, bir gün alnımıza çakılacak belge oluşmasın. Önceki akşam Kanal-T'ye söylediğimiz gibi, hata insanlar içindir. Bu siyasi parti liderleri ve kamuoyu yönlendiricileri için geçerli. Makak cinsi bol kıllı maymun değiliz ki, ekrana çıkıp cırtlak sesle Ayşenur Arslan'a saldıralım. Mesleğimizin hiçbir döneminde böylesi 'Cazgırlık yapmadık'. Nedense canavarları hep medya yöneticileri yaratıyor.
...
Gelen mesajlar arasında, aklı başında yorumların fazlalığı sevindirici. Örneğin Mehmet F. Yavuz'u kutluyoruz.
Londra'dan akademisyen Funda Yamanel'in uzun e-postasını tek cümlesiyle özetlemek mümkün; 'Sağlıklı bir demokrasi için çok etkili bir muhalefet de gerekmektedir'. Sanırız, Meclis'te grup kuracak her iktidara karşı oluşumun, buna göre hazırlanması şart.
...
Küçük bir 'Siyaset kazası geçiren' Yaşar Usluer, köşemizi iki kere dolduracak iç dökme yolladı. En azından iki bölümü aktarmak istiyoruz. 'Siyasi Niyet' okuyor. Hem de yere basan cinsten. İşaret ettiği Seçim Takvimi'ne özellikle dikkatinizi çekiyoruz:
Sevgili Burhan Abi,
. Seçimlerde iddiamız olmasa da, geri çekilemezdik. Barajı aşacakmış gibi çalışmak zorundaydık. Bu yüzden epeydir size yazamadım. Gazeteler birikti. Zaman zaman okuduğumda yüreğimize her zaman olduğu gibi soğuk su serptiniz. Siz de olmasanız bizleri kim teselli edecek, kim yüreklendirecek? Sağ olun var olun. Elinize yüreğinize sağlık.
. Her ne kadar referandumla milletvekili seçimleri 4, cumhurbaşkanlığı seçimleri 5 yıla inmişse de düzenleme yapılmadığı için (Sadece milletvekilliği için yapıldı) cumhurbaşkanının süresi 7 yıldır. Eğer önümüzdeki seçimde tek başına iktidar olursa Erdoğan'ın ona göre düzenleme yapacağını geçen yıl yazmıştım. Şimdi 5 yıl için düzenleme yaparsa, seneye cumhurbaşkanlığı seçimi var; ki başbakan kesin aday olacak. Erdoğan cumhurbaşkanı olup, Özal gibi bir emanetçi bulup uzaktan kumanda ile idare etse bile AKP'yi artık birarada kimse tutamaz. O zamana kadar yeni Anayasa zor geçer. Bu yüzden 5 yıl için düzenleme yapmaz. Malum 2014'te belediye seçimleri var. Gül, günü dolmadan 2-3 ay önce istifa eder. Belediye seçimleri 2-3 ay ertelenebilir. Milletvekili seçimleri bir yıl öne alınabilir. Milletvekili olmayan başbakan olamadığı için Gül de milletvekili seçilip AKP'nin başına geçebilir. Böylelikle bir taşla dört kuş vurulabilir.
***
'ENGEL SİZSİNİZ' Ersin Ata'nın 'Ben istersem her şey güzel olur-Bu bir hayata tutunma kitabıdır' dediği çalışması. Ersin engelli bir genç. 'BEŞİKTAŞK'ın kitabını yazacak kadar yüksek aykülü. Sadece Kartalseverler değil, tüm takım sevgisi olanlar bu çalışmayı okumalı. Azmin elinden hiçbir şeyin kurtulamayacağının öyküsü. Gazeteci kardeşimiz  Mehmet Coşkundeniz'i de katkılarından dolayı kutlamayı unutmuyoruz.
...
'Hayyamlar ve Yamyamlar' Ahmet Savaş Özpınar imzalı. Yazar, yıllar yılı ulusal radyo kanallarında yaptığı canlı yayınlardan esinlenmelerini anlatmakta. Bu da Destek Yayınevi'nden raflara çıktı. Ahmet Savaş'ın tarzı ilginç. Konuşur gibi. Gerçekten beğendik.

<p> </p>

TÜRKİYE'NİN BAŞARILARINDAN KİMLER RAHATSIZ?

Diş taşlarına karşı doğal çözüm! İşte mucize yöntem

Nesli tükenmek üzere! Komodo ejderinin yumurtadan çıkış anı böyle görüntülendi

Elini sokan yılanla hastaneye koştu