• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
9 Haziran 2011 Perşembe

Seçim tüyoları

Dost ve arkadaş çevremizin soru yağmuru arttı. Yöneltilenler hep aynı; 'Pazar günü kim ne yapar?' Bazı anket kuruluşları gibi, parti ya da özel müşterilere servis yaptığımız yok. Ancak, İstanbul'da AK Parti, CHP ve MHP'nin peş peşe sıralanması -Türkiye geneli de aynı- kesin. Şimdi en önemli tahminimizi yapacağız. İktidarın megakentte umduğunu bulamayacağını görüyoruz. Bir başka saptamamız BDP Bağımsızları üstüne. Üç bölgeden de, birer milletvekili çıkaracağını sanıyoruz. Daha önceki falcılıklarımızı, bunlara ekleyin. Şimdi az çok sonucu tahmin edebilirsiniz. Yeri geldi bir not daha düşelim. Hangi partiyi tuttuğumuz, en önemlisi kime mührü basacağımıza merak devam ediyor. Hatta telefonla 'Oyumuzun nereye gideceğini' soranlar çoğaldı. Boşuna ısrar etmesinler. Bunu açıklamama kararımız yürürlükte.
...
Sandık görevlilerine, oy pusulası, mühür, zarf vs... nihayet dağıtılabildi. İstanbul'da bu yüzden okulların çoğunda dün dersler yapılamadı. Çünkü, seçimde görev alacakların büyük bölümü öğretmen. Bu durumda sevinenleri biliyorsunuz; 'Öğrenciler'. Genelde okula gitmeye bile gerek görülmedi. Çocukların, 13 Haziran'da da tatil yapacağını unutmayalım. Aslında artık ders yok. Notlar çoktan belli. Üstüne üstlük yaz geldi.
...
Diziler, şovlar birer birer sezonu kapatırken, haber ekranları 'Full time işbaşında'. Kanalın eğilimine göre, hep aynı yüzlerin öne çıkarılması doğal. Hükümetin son salvosu yine askerler üstüne olmakta. Hopa'daki olaylar bahane edilip, jandarma hedefte. Tabi”, bir süre ara verdirilen Balyoz'da yeni gözaltı ve tutuklamalar var. 'Boşluk doldurmalara' dikkat edin. Bu yüzden oy kullanamayacak olanların sayısı çoğalmakta. Bunların sandığa gidebilseler, kimi tercih edeceklerini bilmeyen var mı?
***
Akşam Sefası'nda, Hüsnü Şenlendirici'nin bir bestesi dikkatimizi çekti. İsmi ilginç; 'Adaletsiz seçim'. 'Zamanı mı' diye sorduk. Sonra, güldük. TRT-M'in bu TSM programında Gizem Coşkun'u tekrar görmekle mutlu olduk. Bu kız uzun süredir yoktu. Araştırdık, bir göz operasyonu geçirdiğini öğredik. Yeni yıldız adayına 'Geçmiş olsun' diyoruz. Bir de kutlama yapalım. Yönetmen Samim Şenyüz, oğlunu evlendirdi. Yani, kayınpeder oldu. Dileriz, en kısa zamanda 'Dedelik' sıfatını da yakalar.
...
Bu aralar Seher Dilovan'ın yeni klibini sıkça izliyoruz. Yıllar yılı THM söyleyen bu başarılı yorumcu popa yöneldi. Gülümse'de çok iyi.
...
İstanbul Müzik Festivali 'Yaşam Boyu Başarı Ödülü', bu yıl Gidon Kremer'e veriliyor. Tören yarın akşam Aya İrini'de. Daha sonra 'Glenn Gould'a Saygı' başlıklı konser başlayacak.
...
'... VE KIYAMETE 'OL' DEDİLER-Saklı kodlarıyla 11 Eylül-' Serdar Kip'in kitabı. İkiz Kuleler'e yapılan saldırıların bağlantılarını iyi yakaladığını söyleyebiliriz. Kip'in tespit ettikleri çarpıcı. Bin Laden öldürüldü ama, tartışılması bitecek gibi değil. Bu kitap için 'Kafamızı karıştırdı' demek, daha doğru.

<p>Ali Nuri Türkoğlu, Payitaht Abdülhamid dizisinde Emanuel Karaso karakterini oynamıştı. 30 yılı aş

Ali Nuri Türkoğlu'ndan samimi açıklamalar

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak