• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
19 Şubat 2011 Cumartesi

Schuster'ini de al git!..

Kötü bir günün en berbat bölümü için 'Beşiktaş maçı' diyebiliriz. Kadrolar belli olduğunda, tesadüfen TRT'deydik. Ferit Yılmaz yayına bağlandı. Ama ne bağlanış, anlayana aşk olsun. Belli ki elindeki cihazın şarjı bitmiş. Ya da, berbat bir GSM hattına sahip. Yayın kesildi. Biz de Star'a geçtik. Emre Tilev'in sesini duyunca sevindik. Hiç olmazsa İlker Yasin gibi 'Geçen yıl Barcelona, Avrupa Şampiyonlar Ligi dahil, bütün kupaları topladı' demiyor. Kaçıranlar için bunu biraz açalım. Yasin'in Barca'ya verdiği kupayı Inter kazanmıştı.
...
Beşiktaş'ın dizilişine baktık, 'Felaket habercisi'. Aylardır, Hyatt'taki süitini alemlere ayıran Ferrari sahada. Almeida kulübede bırakılıp, Bobo-Nobre ikilisi tercih edilmiş. Bobo'nun oynatıldığı alan evlere şenlik; 'Uçsol'. Ayrıca Ernst'in oyundan alınması, farkı getiren yanlıştı. Hakan Arıkan, sarı boyayı bırakıp, üstüne üstlük kestirince 'Samson gibi saç gücünü kaybetti'. Bu çocuk kesinlikle kaleci değil. Futbolu bıraktığında çok başarılı ''Hava kontrolörü olacaktır'. Rakibe, güzel boş sahalar yaratmakta.
...
Saba Tümer'le spor sayfalarının manşetlerine çıkan, dedikodusu İspanya'lara taşınan Guti'yi hiç böyle görmedik. Aklımızda kalan tek başarılı Quaresma. O da, 93'te saçmaladı ve tekme atıp en az iki maç cezayı garantiledi.
...
Aylardır ligdeki başarısızlıkları görmezden geldik. Açıkça belirttik 'Öncelik UEFA'ya verilsin' diye. Sonunda çeşitli maddelerin patladığı yerlere Fİ-YAPI/İnönü eklendi. Dinamo Kiev, üç aydır resmi maç oynamamasına rağmen çıktı sahaya ve takır takır futbol döktürdü. Karşısında nerede durulacağını bile planlayamayan defans bulunca, golleri sıraladı. Bizim çetenin hemşerisi hakem Garcia'nın çaldığı penaltıyı Kalfa'lar ve de Kahya'lar öttürseydi, kıyameti koparmıştık.
...
Gelelim kulübü batağa sürükleyen yönetime. UEFA'da yer veremeyecekleri isimleri toparlamakta üstlerine yok. 200 bin dolar etmezlere 8.5 milyon euro verip, bunları kovacak yer arayanlar yine bunlar. 'İspanya'da Portekiz'de Beşiktaş konuşuluyor' deyip, dereyi görmeden paçayı sıvamakta mahirler. Siz hayatınızda kovduğu futbolcusuyla -Zamanlama yanlıştı- basın toplantısı yapan başkan hatırlıyor musunuz? Üstüne üstlük, cebinden çıkarıp 'Kaptanlık bantı' verebiliyor. Sanki komedi dizisi.
...
Başbakan'ın Mersin'de bir ziraatçiye kızıp 'Ananı da al git' demesi 'Milat oldu'. Rahmetli Kazım Kanat'ın 'Babanı da al git' cümlesi Yıldırım Demirören'eydi. Bu silsileyi devam ettireceğiz: 'Schuster'ini de al git'. Hatta yanınıza ahı gitmiş vahı kalmış Mehmet Aurelio'yu da takabilirsiniz!
- - -
Kafamızı dağıtmak için TRT-M'e geçtik. Sanki Arif Özgülüş'e istekte bulunmuşuz. Hoca, bir Zeki Müren bestesi 'Zehretme hayatı bana cananım'ı söylüyordu. Bu defa TRT-1'e kaçtık. Yeni dizi başlamıştı; 'Mazi Kalbimde Yaradır'. Kamu yayıncımız, öyle akışlar hazırlamış ki, tamamı Beşiktaş'ın perişanlığı üstüne.
...
Beş gündür SkyTÜRK'te muhatap bulamadık. Bari yazarak uyarı görevimizi yapalım. Bazı resimleri karıştırıyorlar. Örneğin, hiç ilgisi olmasa da İlter Türkmen'in fotoğrafı gösteriliyor. Acıklı olan Son Nokta'da sıkça yapılan yanlış. Cumhuriyet Altını ile Ons'un birbirine sokulması. Biraz dikkat.

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak