• $16,7832
  • €17,4971
  • 976.051
  • 2443.77
28 Haziran 2012 Perşembe

Satılmış çeneler

Çok şükür, Başbakan'ın bip attığı kalemlerden değiliz. Hele ekran ekran dolaşıp, cüzdan şişirenlerden hiç olmadık. Bunların ayrıcalığı, köşelerinden başka 'Çal çene propagandistlik' yapması. İçlerinden birinin aldığı toplam parayı öğrenince Fehmi Koru'nun 'Out' olduğunu anladık. Devir, artık bu takımın. Eğer nüfus kağıdı pembeyse 'Aranan kan bulunmuştur'. Ara sıra, Megan Fox'tan beter çıkıntılı diz kapaklarını gösterir ve bazı 'Seksüel saplantılıları' da mutlu ederler. Raşitik bacak ve kafalarla bu ülkenin ne hale geldiğini daha iyi anlıyoruz. Yine Erdoğan'ın sözlerine dönecek olursak, bir soru sormak istiyoruz; 'Bunca satılık kalem, ne zamandan beri işbaşı yaptı?'. Sayın Başbakan'ın yüklendikleri için sadece Türk-İş'in tespiti geçerli. Hangisi mi? 'Açlık sınırındakiler'. Bunlara da sadece idealist diyebilirsiniz. Bir adım ötesi 'Satın alınamayanlar'dır.
***
Barış Tünay'ın mesajını aldık. Hem de iki ayrı isimden. Cevap kaçınılmaz oldu. 'Yeşil Pet Şişe' kampanyasında, CNN TÜRK'ü değil de, NTV'yi övmemizin nedenini açıklayalım:
'İki Kamu Spotu arasında çok farklılık var. NTV'nin çekimleri mükemmel. Üst kattan yapılan çalışmalar olağanüstü. Gönüllü figüranların çabası daha canlı. CNN'de ise kafalar bile yarım. Uğur Dündar'ın zor şartlarda yaptığı gizli kamera yerleştirmeleri daha başarılıydı. Amaç çevrecilik ise, Barış Tünay'ın ekibine yarım puan -Satranç'taki uygulama- veriyoruz.'
...
Gelen mesajlar arasında bazı e-posta sahiplerinin övgüleri kadar, fırçaları da fazla. Kimi 'Benim mesajları görmedin herhalde' der. Yahu mecbur muyuz hepsini yayınlamaya? Bazıları, Taha Akyol'u Sabri Ülker'i, Nail Keçili'yi neden övdüğümüzün hesabını sorar. Bu isimleri yıllardır tanıdığımızı 'İyi işlerine tanık olabileceğimizi' bir türlü kabullenmezler. Yeri geldi, en az iki yüz öğrenciye burs temin ettiğimiz Sabri Bey'e dualarımızı tekrarlayalım. Bu öğrencilerin tamamına yakını Ülker'in ideolojisinin karşısındaydı. Bir tek gün 'Kim bunlar?' diye sormadı. Parayı bastırdı.
...
Engin Balim'in San Diego'dan gelen bir e-postayla ilgili notuna sevindiğimizi itiraf edelim:
'Sayın Ayeri, Dr. Gökmenoğlu benim çok yakın arkadaşımdır. ODTÜ mezunudur. Atatürkçü düşüncenin yaşayan en genç ve akıllı insanlarındandır. Gelecekte kesinlikle Türkiye'de söz sahibi isimlerden biri olacaktır.'
***
Survivor'ı, hak eden değil, sevilen kazandı. Yoksa Hasan, mücadeleci ruhu ve doğal yapısıyla gerçek bir savaşçıydı. Yine de bu sene ideale yakın yarışma izledik. İlle de bayan kazansın diye 'Puzzle' ya da 'Beştaş' oynatılmadı. Acun Ilıcalı'nın ufkunu genişlettiğini görüp, mutlu oluyoruz. 500 Bin lirayı kazanan Nihat'ı ise tebrik ediyoruz.
...
Büyükçekmece 13. Kültür ve Sanat Festivali başladı. Resmi açılış ise 2 Temmuz Pazartesi günü Kültürpark'ta gerçekleşecek. Yarın akşam AKM'de İnci Çayırlı ile Tangolar Konseri verilecek. Sanatçıya Mimar Sinan Musiki Derneği Korosu eşlik edecek.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kıymetli izleyen HELAL kelimemiz Arapça kökenli olup izin

Helal olsun! Diyorum

Cezaevinde öğrendi! Devlet desteğiyle mesleği haline getirdi

Dalgıç son anda köpekbalığına yem olmaktan kurtuldu! Dehşete düşüren an

Model uydu yarışmasında dünya birincisi oldular! Türkiye'nin ilk cep uydusunu yapan ekip