• $13,5941
  • €15,2743
  • 794.52
  • 1951.17
8 Şubat 2012 Çarşamba

Sana kaç ona tut

Medyanın halini gördükçe 'Acaba biz mi yanlış yapıyoruz' demekteyiz. Yakın zamana kadar 'Halkın kurtuluşu namlunun ucundadır' sloganı atanlar, şimdilerde 'Borazan'. Dinle imanla uzaktan yakından ilgisi olmayanlar umre hazırlığında. Bunların birkaç tanesini domuz pastırması yerken gözlerimizle görmüştük. Demek ki, 'Bastır parayı, öttür bunları'. Sahiplerinin 'Tut, tut' diye işaret ettiklerine saldırmak yeni görevleri. Hayatlarında görmedikleri ve hiç tanımadıkları insanlara hücum etmek. Bunların tecrübelileri de var. Evlerinde ağırladıkları kimilerine 'Bu gece bizde kalın' deyip, muhabbet tellallığı dahi yapmaktalar. Dedik ya, önemli olan cebi doldurmak. Karşılığında her türlü hizmet mevcut. İtiraf etmemiz gerekiyorsa, 'Satılıkları tanıyoruz'. Kanımıza dokunan, bunlara göz yumanlar. 'Bana dokunmayan yılan bin yaşasın' taktiği güdenler. Bunların felsefesi 'Tavşana kaç, tazıya tut' demek. 'Ne zamana kadar sürecek' merak içindeyiz. Kendi adımıza konuşursak 'Haysiyet ve şerefimizi satın alacak makam ve para yok'.
***
Tanıyanlar şapka merakımızı bilir. Dostlarımızın en önemli armağanı bunlardan hediye etmektir. ABD Futbolu'nun son şampiyonu, New York takımı GIANTS-Devler- oldu. Finali izledik. AKŞAM dahil Türk Medyası belki de ilk kez bu kadar ilgi gösterdi. Super Bowl'u seyrederken kafamıza GIANTS şapkası taktık. Kimileriniz 53 yaşındaki Madonna'nın şovunu görme imkanını yakalamıştır. Kolleksiyonumuzdaki Redskins'inkinin öyküsünü özetlemek istiyoruz. Washington DC'deyiz. Timberlake's diye bar var. Geniş bir alanda. Birkaç tane televizyonun kurulması dikkatimizi çekti. Meğer ezeli rakipleri Dallas Cowboys'la maçları varmış. Herkes bu cihazların başında. Bizim sırtımız dönük. Dalmışken, kıyamet koptu. Touch Down-Sayı- yapmışlar. Sevdik bu işi. Redskins, finale kadar yürüdü. Kupayı kaldırma maçını Miami Dolphins'le oynadı. Kazandı. Başkan Reagan ve eşi Nancy takımı sağanak halinde yağan yağmura rağmen havaalanında karşıladı. Hiç unutmuyoruz, ekibin gol kralının ismi de Reagan'dı. Yani ABD Başkanı'nın adaşı. Tam iki hafta Washington uyumadı. Trabzon'un ilk kez şampiyon olduğu yılı anımsadık. Elde bira şişe ve kutuları, şehir susmak bilmedi. Size ilginç bir şey söyleyelim mi, Kızılderililer o yıldan sonra hiç şampiyon olamadı. Sonuncusunun anısına çıkarılan şapkalardan biri başucumuzda. New York Giants'ınkinin hemen yanında duruyor.
***
Tamer Turan bu kez e-postasıyla bizim moral kaynağımız oldu. Kendisine sadece teşekkür edebiliyoruz. Engin Balim'in kısa e-postası aynı konuda:
'Başbakan'ın mantığına göre bir genç dindar değilse, tinercidir. Kastettiği Atatürk ilkeleri. O zaman durmak yok. Koklamaya devam'.
...
'Bay İfade' Volkan Akay, 24 Şubat'ta Şanlıurfa'da. TEGV ve Ticaret Odası Bilgi Merkezi'nin davetlisi olan Akay, aynı gün iki seminer düzenleyecek.
...
Doç. Dr. Erhan Afyoncu, 15 Şubat Çarşamba günü Sultanbeyli Kültür Merkezi'nde konferans verecek. Saat 18.30'da başlayacak etkinliğin konu başlığı 'Fransa'ya Osmanlı Tokadı'.

<p>Bu zamana kadar rol aldığı projelerle büyük bir hayran kitlesi elde eden ünlü oyuncu Murat Serezl

Yeni projesini ilk kez AKŞAM'a anlattı

Çay tiryakilerine kötü haber! Öyle bir zararı var ki...

Bizi böyle kandırıyorlarmış! Tüm hileleri ortaya çıktı

Çıngıraklı yılanın kuyruğunda bakın ne var!