• $13,4555
  • €15,3785
  • 785.942
  • 2085.76
28 Mayıs 2012 Pazartesi

Şampiyon Azerbaycan

57. Eurovision'da İsveç'in birinciliğine kimse laf edemez. Solistlerinin Fas kökenli olması önemli değildi. Beste güzel, seslendirme mükemmeldi. Oylamadaki 'Konu-komşu dayanışması' ise müthişti. Talin'den Kopenhag'a Baltık ve İskandinav ülkeleri hep aynı lafı ettiler 'Güzel komşumuz İsveç'e 12 tam puan'. Bu sahneleri Yugoslavya'dan kopan devletlerde de izledik. Yunanistan-Kıbrıs Rum Kesimi ve Ankara-Bakü dayanışmasını atlamayalım. Türkiye'nin artılarından biri, 'Nerede Türk varsa'ydı. Almanya, Hollanda, Belçika, Fransa, İsviçre, Avusturya, İsveç, Danimarka ve İngiltere işçilerimizin bulunduğu yerlerdi. Sayısal orantıyla puanlar uyumlu oldu. Bulgaristan, Makedonya, Bosna Hersek'ten gelenler ise 'Bizden olanlar'dı.
...
Can Bonomo ve arkadaşlarının elde ettiği yedinciliği başarı kabul ediyoruz. Aslında final akşamı, elemeden daha iyiydik. Organizasyonun iki yıldızı daha vardı. Kim ne derse desin, TRT elinden geleni yaptı. Azerbaycan'ın hakkını atlamayalım. Başlangıcından bu yana en başarılı, kusursuz Eurovision'a tanık olduk. Bakü yönetimi, bu yüzden alkışlanmalı. Bakalım yeni ev sahibi İsveç, bu işi aynı şekilde başarabilecek mi? Daha önce de -Dört kez- misafir ağırladılar. Ancak, Azerbaycan'ın yükselttiği çıta ortada. Kendi adımıza Bakü'ye yolladığımız alkışları 2013'te tekrarlayacağımızı sanmıyoruz.
***
Şimdi yazacaklarımıza başlık atsak 'Abdullah Avcı'ya tavsiyeler' derdik. Hocanın üçüncü hazırlık maçında da savunmanın göbeğine çözüm bulamadığını görüyoruz. Birkaç futbolcuya, 'Deneme, yanılma metodu' uygulamayı sürdürüyor. En büyük arızanın farkında mı acaba? Cenk Gönen, Beşiktaş'ın baş ağrısı. Şimdi de Milli Takım'ın. Laubaliliğinin boyutları, oyundan düşüşe kadar varmakta. Yediği gollere bakın, aynı arızayı görürsünüz; 'Aklı başka yerde'. Duruş hatalarına zamanlama bozukluklarını ekledi. Kimileri 'Daha erken' dese de Kartal'a ve Ay-Yıldızlı ekibin sorumlularına tavsiyemiz 'Cenk'i boş verin' olacak. Bu çocukta ısrar, canımızın daha fazla yanması demektir.
...
Türkiye-Finlandiya maçında yine ikili naklen yayın vardı. Bu kez yorumcusuz maç anlatan Levent Özçelik de ümitsiz vakalardan. İlk olumlu hareketini ancak 25. dakikada yapan Semih Kaya'yı nasıl övebildi, anlayamadık. 'Mükemmel performans' deyince, 'Biz başka maçı seyrediyoruz' düşüncesine kapıldık. 'Sol kanatta boşluk' diyor. Sözünü ettiği 'Tam sağ koridor'. Böyle epey örnek verebiliriz.
...
TRT Spor'un 'Futbol Prensi' Emin Altunay'ın zaferiyle sonuçlandı. Bu genç yetenek, Liverpool altyapısında eğitilecek. İkinci olan Emre Gürsoy ise yine aynı kentin yakınlarındaki Crew Alexandra Kulübü tarafından beğenilip, İngiltere'ye davet edildi. Diğer finalist Ali Alkan, bir yıl süreyle İngilizce dil eğitimi bursu kazandı. Sonuçların açıklandığı canlı yayına Gordon Milne, Keaven Keagen ve Dean Saundres davetliydiler. Yerli jüri üyelerinin yanında renk unsuru oldular. TRT'nin Spor Koordinatörü Ersin Küçükbarak'ın 'Futbol Prensi'ni bize anlattığı günü hatırladık. Üstünden tam bir yıl geçti. Uzun soluklu organizasyon başarıyla tamamlandı. 'TRT'nin Bağımsız Spor Ekranı' hala ortada yok. Meclis TV dahil, herkesin eli-ayağı bu kanalda. Kurumdan Sorumlu Bakan Bülent Arınç'a bir kez daha sesleniyoruz; 'Bu çile ne zaman sonlanacak?'

<p>Programda öne çıkan başlıklar:</p><p>AK Parti MKYK Üyesi Emre Cemil Ayvalı:  CHP'nin tüm yandaşla

Başkan Erdoğan'dan Arnavutluk'ta

Emeklilere hangi banka ne kadar promosyon veriyor? İşte banka banka promosyon ücretler...

Gece yarısı çocuk kamerasına takıldı! İşte o anlar

Sosyal medyayı sallayan köpek balığı deneyi! Yürekleri ağızlara getirdi