• $9,3067
  • €10,8396
  • 529.2
  • 1429.85
16 Aralık 2010 Perşembe

Sahillerde Tsunami

CHP'nin yaptırdığı son anket, Kemal Kılıçdaroğlu'nun masasında. 'Çok gizli' yazısına rağmen, sonucu bilenlerdeniz. Yeni başkan yönetimindeki 'Ana Muhalefet'in 12 Haziran 2011 günü toplayacağı oy oranı yüzde 30.4. Yani, '38'in üstü beklentileri' hayal. 'Bilmem kaç şehirde, binlerce anketörle çalışıyoruz' palavralarına bakmayın siz. Gelin bu işi Türkiye'nin ağır topu İstanbul'da yapın. Her ilin gettosu var. Muş'tan Mardin'e ve Çankırı'dan Yozgat'a bire bir öğrenirsiniz. Megakentteki sıkı çalışma, Yüksek Seçim Kurulu'nun altı ay sonra açıklayacağını, şimdiden önünüze koyar.


...
Bazıları bize kızmasın, CHP'nin son durumunu kendi gözlüklerimizle inceleyeceğiz. Kılıçdaroğlu, iki gün sonra ilan edeceği '10 Maddelik Manifestosu'ndan mucize çıkaramazsa, siyaset sahnesinden çekilir. Eğer, 'Dizi, dizi' dediği dosyalar 'Kayseri Balonu'na benziyorsa, partisinin alacağı oy yüzde 22.4'te sabitlenir. Bunun en önemli nedeni 'Sepetli uçurtmacılık'da değil. Geçen dönem, onları ayakta tutan kumsallar, 'Açılıma destek söylevleri'nden rahatsız. Kaldı ki, bu yöreler, Ercan Karakaş gibi uç solculardan da ürktü. Kılıçdaroğlu'na, öncelikle etrafını kuşatanlardan kurtulmasını öneriyoruz. İllerin eğilimini iyi okumalı. Edirne ya da Antalya solcu mu? Asla. Bakın bu hattakilere, aynı resmi göreceksiniz. Tarih boyunca DP'ye, AP'ye, ANAP'a oy vermişlerdir. Özetlersek, tamamı 'Milliyetçi muhafazakardır'. Kaldı ki Türkiye'de, birkaç dinozor dışında 'Sağ-sol kalmadı' artık. Kılıçdaroğlu'nun hazırlayacağı Blok Liste'de kimlerin olacağı büyük önem kazanmakta. Eski Tüfek Marksistler'den medet umuyorsa, yandı demektir. Bu kez zorla oturtulduğu koltuktan kalkması çok rahat gerçekleşir.


...
Kişisel değerlendirmemiz, küçülecek ve bölünecek Cumhuriyet Halk Partisi'ni artık Deniz Baykal'ın dahi diriltemeyeceği şeklinde. Bunun adına işte o zaman 'Eksen Kayması' diyebiliriz. Bütün bu sıraladıklarımızın ışığında cumartesi günü yapılacak CHP Kurultayı önem taşımakta. AK Parti yönetiminin şimdiden ellerini ovuşturduğunu görmekteyiz. Tabi” MHP kurmaylarının da.


***
Esra Erol'un 'İfade özürlülüğü'nü yakalayanlardan biri Hüseyin Movit. Sık sık 'İmam nikahlı eşinden bir kızı/oğlu var' tekrarlamasına kızıyor. Ne demek 'İmam nikahlı eş?' diye soruyor. Evlilik dışı ilişkilerin teşvik edildiği meydanda.

...
Muharrem Akduman, ekranlardaki yazım hatalarından şikayetçi. 'İşte' yerine 'İşe'ler sürüyle. TRT'nin, pazar günü saat 13.17'de verdiği 'Hava Durumu'ndaki sıralamaya dikkat çekmekte; bugün, yarın ve pazartesi. Aradaki yarın ne oluyor, fazla değil mi?

...
İsmail Kuru'nun 'Bahçe hortumu'
esprisi güzel ama eksik. Çok delikli, yıpranmış sünger daha uygun.

...
Atilla Taşpınar ve Mehmet F. Yavuz'un iyi dilek ve teşekkürlerine saygılarımızla karşılık veriyoruz.

<p>Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde yoğun  bakım yatak kapasitesi 3 kat arttı. 11 yataklı erişkin yoğun b

Cerrahpaşa'ya yeni yoğun bakım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Togo'ya geldi

Bufalonun hatası canına mal oluyordu! İşte o anlar...

İsrailli dalgıç Akdeniz'de Haçlılardan kalma kılıç buldu