• $16,5181
  • €17,5613
  • 969.548
  • 2529.26
15 Haziran 2012 Cuma

Saha Dışı

EURO 2012'ye tüm ağırlığını veren TRT'nin en hoş katkısı Saha Dışı adlı parodiler. Onca tipleme arasında sıralama yapsak, en tepeye Ömer Üründül'ü oturturuz. Şoray Uzun'un canlandırması kadar, makyajı da süper. Ekibe yeni katılan ve Seksenler'deki Postacı Sami'nin annesini de oynayan Suzan Kardeş'in katkısı var mı bilemiyoruz. Türkiye'de konunun uzmanlarından biri olan Kardeş'in, MINT'in dizilerindeki saçlara ise bir an önce katkısını bekliyoruz.
...
Gelelim Polonya ve Ukrayna başta naklen yayınlara. Hikmet Karaman'ın dışarıdan, Bünyamin Gezer ile Tümer Metin'in içeriden yorumculuğu fena değil. Ancak isimler konusunda hata yapıyorlar. Adlardan söz ederken Levent  Özçelik'i es geçmeyelim. Hollanda Gazetesi Daily Telegraph'ı merak ettik. İngilizce mi bu? Fenerbahçe'ye transfer olan Kayta-Kuyt- hala Köyt deyip duruyor. Daha neler, neler. Ersin Düzen'in isim telaffuzu konusunda, diğer ülke gazetecilerinden sorma şeklini, Özçelik'e de öneriyoruz. 'Yalan-Yanlış anlatım' 'Ben yapınca olur'la geçiştirilemez.
***
Hüseyin Movit, Haliç'teki vapur iskelelerinin getirildiği noktadan söz etmekte:
'. Balat İskelesi, çıkan yangınla kül oldu. Sayın Belediye Başkanımız, söz vermesine rağmen bırakın onarılmasını, yerine 'Deniz Taksi'yi oturttu. Bu da yetmedi, Fener İskelesi'ni 'Dubalar su alıyor' gerekçesiyle kapattılar. Fener ve Balat'ta oturanlar Ayvansaray'a kadar yürümek zorunda kalıyor.
.  'Haliç Hattı' için üretilen 'Yeni Nesil Haliç Serisi' motorlardan Kasımpaşa, Sütlüce ve Hasköy, 9 Ocak 2010'da törenle hizmete girmiş ve bölge halkını sevindirmişti. İki yıl kadar 'Eyüp-Üsküdar' seferi yapan bu toplu taşıma araçları Haliç Hattı'ndan alınarak Üsküdar-Beşiktaş seferine başlatıldı. Gerekçe, Haliç'in çamuru motorların soğutma sistemine zarar veriyormuş. Almanya'dan ithal (Mercedes) motorlar alınırken Haliç'te çamur yoktu da sonradan mı oluştu? Elbe de Haliç'tir ve ırmağın denize açılan bölgesinde bu tip motorlar vızır vızır çalışır.
. Bölge halkını (Koltukları yapış yapış ve temizlik kurallarına uyulmayan) yine eski tip özel motorların insafına bırakanları kınıyorum.
***
Kuma'nın ilk stüdyo albümü 8 şarkıyla çıktı. En çarpıcı yanı Geveze'nin solistliği. Genelde beğendik. 'İstanbul'un Halleri' ise olağanüstü.
...
Hazım Körmükçü, soyadının ve genlerinin hakkını vermeye devam ediyor. 'Instinct'
-İç güdü diye ayırmışlar- enstrümantal çalışma. Deniz başta, doğa ağırlıklı besteler var. Körmükçü'nün Posseidon'a dönüşmüş kapak fotoğrafına bayıldık.
...
Hande Yener ve Seksendört 'Rüya' diyorlar. İlginç CD. 4 tane Rüya uyarlaması mevcut. Öfkem Var'dan üç ayrı format dinliyorsunuz. Cenk Eren beş şarkıyla CD çıkarttı. Hepsi gürültüsüz ve sakin kafa işi. Çalışmanın adı ilginç; 'Kasetimi Al'.
...
Mustafa Sandal modaya Organik'le uydu. Takım çalışması. 'Çek Gönder' isimli şarkıya Emina Sandal'ın eşlik etmesi ses zenginliği. Soner Sarıkabadayı, Eflatun, Volga Tamöz, Deniz Erten ve Amr Mostafa'nın attığı imzaları fark ediyorsunuz.

<p class='MsoNormal'>Erkekler uzun parkurda genel klasman birincisi Gökhan  Uzuntaş olurken, kısa pa

Turkcell GranFondo İstanbul Yarışı Beykoz'da gerçekleşti

Gökten buz kültesi düştü! Çoban 'bomba patladığını zannetti

Lise öğrencileri 40 günde yaptı! Tek şarjla 70 kilometre yol yapabiliyor

35 ton etil alkol ele geçirildi! Ankara'da sahte içki baskını