• $16,2484
  • €17,3947
  • 967.183
  • 2437.43
18 Haziran 2011 Cumartesi

Sadece iyi okumak

12 Haziran akşamının ekranlar arasındaki galibinin Uğur Dündar olduğunu yineleyelim. Kolay başarılmayacak ilke imza attı. Bir kategoride 'İlk onbirin 10'unu elde etti. Öbür sıralamada ilk onun 9'unu yakaladı'. Bu gerçek. Gazetecilik başarısı ile 'Güven duygusu'nun mükemmel karışımı. 'Bizim falcılığımız' böylesi başarı karşısında devede kulak. Sadece 'Barajı yüzde 12'ye çekseniz MHP yine de geçer. Çünkü misyon partisidir. Şahıslara bağlı değildir' dedik. Hala hız kesmeyen kutlamalara son kez cevap verip, konuyu kapattığımızı ilan ediyoruz.
...
'Türkçe Olimpiyatları' ve buna bağlı organizasyonlar için TRT'yi övmüştük. Eksik iş yaptığımızı anladık. STV, STV Haber, Ülke TV, Kanal-7, Bugün TV ve diğer bazı ekranların hakkını yediğimizi geç anladık. Sıraladıklarımız da olayın değerini vermekte.
***
TRT Spor'da güzel şeyler olduğunu atlamayalım. 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın yayıncı kuruluşu TRT, organizasyona bir yıl kala hızlandı. Şampiyonanın yapılacağı Ukrayna ve Polonya'ya giden Serhan Asker iki ülkenin hazırlıklarını inceledi. Gözlemler TRT Spor'da '2012'ye 1 yıl kala'  programındaydı. Dev organizasyona 30 milyar avroluk bütçe ve 60 bin çalışanla hazırlanılıyor. Polonya'nın ünlü golcüsü Lato-1974 Dünya Kupası gol kralı- bir dönem Galatasaray'da oynayan Kosecki ve Sovyetler Birliği'nin efsane futbolcusu Oleg Blohin, Asker'e özel açıklamalarda bulundu. Blohin dünya televizyonlarına hiç konuşmayan bir efsane. Burada TRT Spor'a söyledikleri dikkat çekici:
'Dünyanın bana göre en iyi futbolcusu Johan Cruyff. 1974 Dünya Kupası'nı Hollanda  alsaydı  o unutulmaz bir numara olurdu. Ben daima onun gibi oynamak istedim ama bir türlü beceremedim. Barcelona'nın oynadığı başka futbol. Sanki uzaylı onlar. Messi'nin yarım saniye sonra ne yapacağını Xavi biliyor, Villa'nın iki saniye içindeki hamleleri İniesta'nın ezberinde. Tüm bunlara rağmen rakipleri hiçbir şey bilmiyor. Ben böyle futbol görmedim'.
***
Eski dostumuz Kenan Işık'ın 'Çöl' adını verdiği çalışması TURKUVAZ Kitap tarafından yayınlandı. Bu 'Kitap & CD', 'Işık'ın Seçtiği Şiirlerden' oluşmakta. Bu çalışmada örneğin Goethe'nin 'Sevgili Yakınlığı' adlı dizelerinde müzik Salih Ata'nın. Vokalde ise İzel var. ''I Know What It is to be Young'ın seslendirme ve düzenlemesi için Orson Welles'inkinden güzel dersek, abartmış olmayız. Behçet Necatigil'den Mevlana'ya kimler var kimler. Kenan Işık ve arkadaşlarını tebrik ediyoruz.
...
'Sufi & Flamenko-1300 Yıllık Dostluk' adlı etkinlik 21 Haziran Salı İzmir'de. Adnan Saygun Kültür Merkezi'ndeki resim sergisi ile konser birlikte gerçekleşecek. Tahir Aydoğdu'nun şahsında emeği geçenleri kutluyoruz.

<p>Hepimiz mutsuz olduğumuz belli olmasın diye gülümsemeyi kendimize maske ediniriz. Ama bazen bunu

Neden ‘sahte' güleriz? : Gizli Depresyon

pirinç tanelerini sanat eserine dönüştürüyor! Görenler şaşkınlığını gizleyemiyor

İOS 16 ne zaman geliyor? İşte iPhone'lara gelmesi beklenen yeni özellikler

Çanakkale denizinden çıkarıldı! 1614 adet temizlendi