• $15,921
  • €16,7811
  • 925.958
  • 2394.83
3 Aralık 2011 Cumartesi

Sabıkalı bir hakem

Serge Gumienny Belçikalı. Futbol dünyasının en kötülerinden. Buna rağmen FIFA ve UEFA'nın koruması altında. Pek çok takımın canını yakmasına rağmen, hala görev veriliyor. Ukrayna ile oynadığımız bir milli maçta yaptıkları hafızamızda. 2006 yılındaki Osasuna-Trabzonspor maçında 'Ersen Martin'in attığı tertemiz golü iptal edip' yine canımızı yakmıştı. Trabzonspor'u tek başına eledi, diyebiliriz. Bu sabıkalının Maccabi-Beşiktaş maçına verildiğini duyunca 'Eyvah' demiştik. Nitekim, oyun başlar başlamaz 'Niyeti bozuk'un engellemeleriyle karşılaştık. Lehimize çalmadığı penaltı en belirgin olanıydı. Tüm ikili pozisyonlarda takdirini aleyhimize kullandı. Paviceviç'i ikinci sarıdan atmaması, başka rezilliğiydi. Bereket, Beşiktaş'ın attığı goller kasap deyimiyle 'Kemiksizdi'. TFF bundan böyle Serge Gumienny'in adını gördüğü an itirazda bulunmalı. Adamın 'Türkiye düşmanlığı zirve yaptı'. Bizimkiler uyumaya devam ediyor.
...
Gelelim maça. Sahada iki kötü vardı. Öncelik hakemdeydi. Sonra Almeida. Adı golcüye çıkmış, tecrübesi bilinen, uluslararası şöhrete sahip bu futbolcu için ne söyleyeceğimizi bilemiyoruz. İbrahim Toraman, Ernst ve Hilbert yüz aklarımızdı. Ricardo Quaresma'yı anlatmakta yetersiz kalıyoruz. Maçı izlemek lazımdı. İlk golündeki bombalama müthişti. Skoru 3-2'ye taşıyan vuruştan önce attığı üç feyk, yıllar yılı gösterimde kalacak. Sinirlerine hakim, oyun disiplininden kopmayan Q7, Kartal'ı başarılara taşımaya devam edecektir.
...
Maçı Star TV yayınladı. Güntekin Onay ve Metin Tekin iyi Beşiktaşlılar olarak işin hakkını verdiler. Sarmaş dolaş olduklarını tahmin güç değil. Yine de, daha soğukkanlı davranmaları gerekli idi.
***
BU NASIL GAZETECİLİK
Yeni Asır'da bir haber; 'Şarkıcı Haluk Levent Kıbrıs'ta gözaltına alındı'. Bu normal. Her yerde var. Ancak son bölümü birlikte okuyalım:
'Haluk Levent'in de borçlu olduğu tefecilerden kurtulmak için, Burhan Ayeri'nin de, Ahmet San'la çeteyi buluşturduğu ve yardım etmesini sağladığı ileri sürülmüştü'.
Açtık telefonu karşımızda haberi yapan Fatih Şendil. Kendisine Haluk Levent ve Ahmet San'ı değil tanımak, ellerini dahi sıkmadığımızı söyledik. Bu arkadaş 'İsim benzerliği olamaz mı? Emniyet Amiri bu adı verdi' diye cevaplandırdı. Biz yine frene basıp, konuştuk. Sonunda haberdeki Burhan'ın Prestij Müzik'in ortaklarından olduğunu çözdük. Yani, hatırlayamadığı soyad Aydemir; Burhan Aydemir, bu zeki ve müthiş muhabir sayesinde Burhan Ayeri'ye dönüşmüş. Kapatmadan 'Düzeltme istedik'. Bazı ustaların dediği gibi 'Gazetecilik kimlerin eline kaldı'. Bunların editörleri ne iş yapar? Kaldırın telefonu hiç olmazsa, sağlama alın.
***
Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta'nın tıbbi öğütleri halk diliyle vermesi, yazdığı kitapları sevdiriyor. 'Kalbime Koy Başını Doktor' bunların sonuncusu. İsmin üstüne iliştirdiği 'Tomografiyi, anjiyoyu, endoskopiyi bırak' cümlesi, yazım tekniğinin özelliği. Küçükusta bu kez 'Kar odaklı ticari sağlık sistemi'nin yanlışlarını sergilemekte.
...
Katar'ın Milli Günü, 19 Aralık'ta Çırağan Sarayı'nda kutlanacak. Ballroom'un A+B bölümlerindeki resepsiyonun ev sahibi tabi” ki, Başkonsolos M. Ali Al Maadid.

<p>Earle Dickson, 1920'li yılların başında genç ve oldukça sakar bir kadınla evli olan bir şirket ça

Yara bandı nasıl icat edildi? | İcat Çıkarma #7

Perlit'e talep yağıyor! Dünyadaki rezervinin yüzde 75'i Türkiye'de

Çinliler sonunda bunu da yaptı! Kendi kendine giden yemek arabasıyla yemek hizmeti başladı

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili açıklama