• $9,2872
  • €10,7607
  • 526.93
  • 1409.56
13 Mart 2012 Salı

Rol model Tayvan

Eskiler iyi bilirler meclisin sıra kapaklarını. En tempolu protesto onları trampet gibi kullanarak yapılırdı. Hani arada, grekoromen tarzda güreşler ve kötü boks örnekleri de yaşanırdı. Zeki Çeliker'in, kazara milletvekili arkadaşını tabancayla vurması 'TBMM'de Cinayet'ti. Yumrukla adam öldürme daha yakın zamanda. 4+4+4'ü İtalyanların ünlü futbol sistemine dönüştürüp, sert futbol savunmasıyla engelleme, ayaktopumuzun nerelere bulaştığının işareti. Bereket, siper önüne indirilen 100 AK Parti'li arasında Hakan Şükür'ü göremedik. Danışmanının vukuatından sonra, bu onu istifaya kadar götürürdü. Biraz tarihe geçen Komisyon'un Başkanı Prof. Dr. Nabi Avcı'dan söz etmek istiyoruz. Yıllar yılı saygı duyduğumuz beyefendi birinin geldiği hale şaşırmakla gülmek arasında kaldık. Başına atılan selloteyp altlığının 300-400 gram olduğunu söylüyordu. İsim olarak 'Kırtasiye malzemesi' diyordu. Sayın Hocamızı uyaralım. O gösterdiği şeyin adı 'Tank'tır'. Paleti, topu tüfeği olmasa da, iyi bir fırlatıcının elinde, mazallah adam bile öldürür. En iyisi, böylesi sorun çıkabilecek toplantılarda 'Bunların toplatılması'. Yeri geldi 'Fillerin tepiştiği alanda, ezilen çimen' görevi ifa eden kameraman arkadaşımız Ufuk Karagül'e geçmiş olsun dileklerimizi yolluyoruz. Bunca kavga dövüş arasında en güzel lafı Fikri Işık'ın sarf ettiğini belirledik; 'Engellemeyi engellemek de bir haktır'.
...
Tüm kavgacı milletvekillerine tavsiye ve uyarıda bulunacağız. Öncelikle Uzakdoğu parlamentolarındaki kavgaları incelesinler. Baraj nasıl aşılıp, kürsüdeki nasıl dövülür, bunu öğrenmeliler. Tayvan'ın üstünlüğü tartışılmaz. Bayan milletvekilleri bile yaman. Bu arada ilk gençliğimizin önemli öyküsü Pal Sokağı Çocukları nihayet sahnelenmeye başlandı. Ferenç Molnar'ın ölümsüz oyunu bir sokağı ele geçirme kavgasıdır. Sonu herkesi ağlatacak kadar hüzünlüdür. Sayın Meclis Başkanı Cemil Çiçek'e önerimiz, kavgacıları Ankara Devlet Tiyatroları Akün Sahnesi'ne götürmesi.
***
Türkiye'de önemli bir besteci var; Can Atilla. Ülkemizin 'Elektronik New Age' müzikteki tek temsilcisi. 2005 Yılındaki 'Cariyeler ve Geceler' albümü ile konsept albüm serisi başlattı. '1453 Sultanlar Aşkına', 'Aşk-ı Hürrem' ve 'Altınçağ'la devam etti. Son olarak '1453 Fatih Aşkına' ile beşinci ve son çalışmasını bitirdi. 'Beşli Seri' Osmanlı İmparatorluğu'nun elektronik müzikle anlatımı. Mükemmel çalışma. Sony Music etiketiyle raflarda. Can Atilla'yı alkışlıyoruz.
***
Ömür Göksel, albüm tanıtımını ikinci planda tutmaya başladı. Örneğin Bugün TV'de mükemmel 'Güzel Türkçemiz' dersi verdi. Ömür Büyüğümüz her yönden dopdolu. Hani bir benzetme vardır; Kalite.
...
Uğur Çınar, 'Nerelerdesiniz'de ünlü TSM icracılarından buket yapmıştı. Kadri Şarman, Tahir Engin İçöz, Süheyla Eren, Cemile Uncu, Nurten Demirkol ve Ayşe Taş'tan oluşan ekibin, hatırlarla dolu yorumlarına bayıldık.

<p>İstanbul Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eray Güçlüer, terör örgütü DHKP-C operasyonuna i

Kılıçdaroğlu'nun iddiası yeniden gündemde

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi