• $13,5717
  • €15,3131
  • 793.712
  • 1951.17
8 Mayıs 2012 Salı

Rıdvan'ın bitişi

Bayan voleybolcularımızın 'Olimpiyat Vizesi' aldığı maçın mutluluğuyla Lig TV'ye döndük. Önceliğimiz Trabzon-Fenerbahçe oldu. Çünkü, günler önce 'Yanık kokusunu almıştık'. Nitekim, maç böyle başladı ve tamamlandı. Zokora'ya da, Baroni'ye de -Tribünlere yaptığı hareketten dolayı- kırmızı kart çıkmalıydı, iç çamaşırları değil. Fenerbahçe'nin tercümanının, bu kulübün başına bir gün çorap öreceğini aylar önce yazdık. Görüşümüz aynı. Bakalım ne zaman kulağı bükülecek. Bu meydan savaşında kutlanacak tek isim bulduk; 'Aykut Kocaman'. Sezon başında en iyi üç adamı yollandı, yıkılmadı. Sakin, beyefendi tavrını beğendik. Sadece işine baktı.
...
Trabzonspor'un Fenerbahçe sempatizanı
-Hala öyle mi?- Başkanı Sadri Şener'in tavırları son yenilginin ana sebebi. Emre Belözoğlu'nun seviyesine inmemeliydi. Verdiği demeçlerle 'Hayali idam sehpaları' kurdu ve tersi yaşandı. Bordo-Mavililer için defalarca yazdık; tekrarlayacağız. Celustka, Glowacki, Cech, Zokora, Adrian'ın bu takımda ne işi var? Hatta Henrique ve Alanzinho'nun. Elinizin altındaki potansiyel meydanda. Milli takımlar düzeyindeki kadrolarda, 40'ın üstünde 'Trabzonspor Lisanslı' mevcut. Çok değil üç yıl sabır, o müthiş ekolü diriltecektir. Biliyoruz, bu süre Karadenizli seyirci için uzun. Yine de şampiyonluk için başka formül yok. Bu, kafalara sokulmalı.
...
Gelelim Rıdvan Dilmen'e. Kendisine önerimiz bu haftaki Büyük Final'de ekrana çıkmaması. Kamil Abitoğlu'na verip, veriştirirken kimleri karşısına aldığının farkına vardı mı? Koca camialara yüklenirken, ağzından çıkanı kulağı duyuyor muydu? Bir ara iyice çığırından çıktı. 'Abitoğlu aslında çok sevdiğimiz bir arkadaşımız' derken, bu millet 'Hangi takım sempatizanı' olduğunu anlamadı mı? Abitoğlu'nun hakemliği ile Dilmen'in ekran macerası aynı anda sonlanmalı. Çünkü taraflılığın ölçüsünü patlattı. Bugün itibarıyla kamuoyu araştırması -Fenerbahçeliler dışında- yapılsın, sonucu görür. Bu işten ekmek yiyenler, frene basmayı unuttukları zaman, kendi sonlarını getirir. NTV'ye gelen protestolar, araştırmanın ilk sonucu. Öyle değil mi Rıdvan?
***
Bizi şaşırtan, bir yerde Eflatun'un
-Platon- ünlü savunmasını -Sonu benzemese de- hatırlatan kitap aldık. Cemil Çiçek imzalı bu yayının ismi 'Demokrasi Savunması'. Yani 'AK Parti Kapatma Davası'. Halen Meclis Başkanı olan Çiçek'in Anayasa Mahkemesi'ndeki müdafaasını dikkatle okuduk. Empati yaparak söylüyoruz; 'Partisini kurtaran en önemli isim'. AK Parti'yi iktidara çivileyen kişilerden biri Cemil Çiçek.
...
Yeni bir dünya düzeni mümkün mü? Hatta daha ileri gidelim; 'İnsan kendini yıkıp, en baştan bir kez daha yaratabilir mi?' Cihat Taşçıoğlu 'Günlerden SALI. Peki saat kaçı gösteriyor' diye sorup Anarşist Manifesto kaleme aldı. SALI, April Yayıncılık etiketli. Zekice tasarlanıp, dikkatle kurgulanmış cesur bir davet. İçinde hesap sorulacaklar mevcut; Devlet, Kropotkin, Düzen, Medya Patronları, Puccini, On Emir, 14 Nokta. Arcadia, Godwin, Provo, Hitler. Cihat Taşçıoğlu, açıkça ifade etmek gerekirse, kafamızı karıştırdı. Yine de beğendiğimizi itiraf ediyoruz.
***
VİRA Deniz Kültürü Dergisi'nin 65. sayısı çıktı. Ali Erkazan, Necmettin Oflu, Cezmi Ersöz ve Nejat Tarakçı'nın yazıları yer almakta. Konular arasında özellikle birini seveceksiniz; 'Ateşin göğsünden fışkıran su -Balıklı Göl-'
...
Pentagram uzun sayılacak aradan sonra 10 şarkılık çalışmasını çıkardı. Sony, zamanlamayı iyi beceriyor.

<p> </p>

İlçe belediyelerine tuz yerine kum mu verildi?

Çay tiryakilerine kötü haber! Öyle bir zararı var ki...

Bizi böyle kandırıyorlarmış! Tüm hileleri ortaya çıktı

Çıngıraklı yılanın kuyruğunda bakın ne var!