• $8,4705
  • €10,2921
  • 501.151
  • 1441.33
30 Mart 2011 Çarşamba

Rezil olmak

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Bugün'ün Ankara Temsilcisi ile hiç tanışmadık. Kafa yapısını paylaşmasak bile, temiz yüzü ve kimseyi hırpalamayan sözleriyle beğenirdik. Pazartesi akşamı yayınlanan Tarafsız Bölge, Adem Yavuz Arslan için talihsizlik oldu. Ahmet Şık'la ilgili söylediği sözlerin hiçbirinin doğru olmadığı ortaya kondu. Hele 'Bana, kitabın kopyalarından kimseye vermediğini söyledi' şeklindeki ifadesi önce Engin Aydın tarafından yalanlandı. Aydın 'Bende var' dedi ve İmam'ın Ordusu'nu özetle anlattı. Arslan buna rağmen direndi. Bu sefer yayına Şık'ın Avukatı Akın Atalay bağlandı. Arslan'a 'Doğru konuşmuyorsun. Hakikatleri çarpıtıyorsun' şeklinde yüklendi. İyice şaşıran Adem Yavuz Arslan, ipe sapa gelmez laflara başladı. 'Oda TV kara propaganda üreten merkez' karalamasından Ahmet Şık'a kadar uzanan saçmalıkları peş peşe sıraladı. Doğrusu, 45 yıllık meslek heyatımızda böylesi bir tabloyu yaşamadığımızı söyleyebiliriz. Dileriz, başta Arslan olmak üzere birçok kişiye ders olmuştur.

...
CNN TÜRK'teki tartışmada Engin Aydın'ın söylediklerini atlamayalım. Toplatılıp, yakalananların imha edildiği kitapla ilgili bilgilendirmesini dikkatle dinledik:
'İmam'ın Ordusu'nun içeriği Fethullah Gülen'le ilgili değil. Emniyet teşkilatı içindeki hiziplerin kıyasıya mücadelesi yazılı. Birbirlerini, tarafların kendi ağızlarından anlatımları mevcut. Ayrıca Ergenekon'la uzaktan yakından hiçbir ilgisi yok'.

...
Diğer katılımcı Mete İnsel'in 'Sadece gazetelere yansıyan, doğruluğu tartışılır haberlerle insanlar suçlanamaz' şeklindeki çıkışına aynen katıldık. 'Savcının bir an önce iddianamesini açıklamasının gerektiğini' üstüne basa basa vurguladı. Her sağduyu sahibi demokrat gibi 'Basılmamış bir müsveddeye uygulananları' kınadı. Bu noktada Akın Atalay'ın 'Avukatlar bile tehdit ediliyor' saptaması değer kazandı. Anlayacağınız Ahmet Hakan Coşkun'un son aylardaki en yararlı ve ses getirecek Tarafsız Bölgesi'ni izledik.

***
Türkiye, Münevver Karabulut cinayetinden bu yana ikinci büyük şoku yaşıyor. Üç küçük çocuğun başına gelenler inanılır gibi değil. Tam bu noktada, Küçük Fırat'ın hunharca parçalanışı ortaya çıktı. Gelin de şimdi, Terörist başı için konulan 'İdam Yasağı'na lanet okumayın. En çok birtakım Entel-Dantelin tutumuna bozuluyoruz. Tüyler ürperten cinayetleri işleyenleri utanmadan savunuyorlar. İnsanlık dışı katliamlara hastalık isimleri yakıştırmalarını yadırgıyoruz. 'Hay pedofiliniz batsın' diyoruz. Kafamızdaki ceza aynen İran usulü. Vinçin üstünde sallandıracaksınız alayını.

***
4. Yeşilçam Ödülleri sahiplerini buldu. Bakıyoruz, tepkiler övgülerden baskın. Yanlış yapılıyor. Bıraksınlar bu tip etkinlikler artsın. Sinemaya emek verenler heyecanlansın. Kazananları kutluyoruz.

...
Maltepe Üniversitesi 'Arif Hikmet Par Kitaplığı' bugün açılıyor. Merhum Par, edebiyat tarihimizi günümüze taşıyan isimdir. Şair ve yazarlığını takdir edenlerdeniz. Tören saati 11.00.

...
Avrupa Konseyi'nde Roman vatandaşlarımız konuşuldu. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün'ün girişimiyle Sonbahar'da İstanbul'da 'Uluslararası Roman Konferansı' yapılması kararı alındı. Bu yer büyük ihtimalle Büyükçekmece'ye bağlı Mimarsinan olacak. Bilindiği gibi bu bölge Romanların yoğun yaşadığı yer.

<p>Pençe-Şimşek operasyonunun icra edildiği Irak kuzeyindeki Metina'da tespit edilen 3 PKK'lı teröri

MSB: Metina'da tespit edilen 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Yer siyah, gök beyaz; şampiyon Beşiktaş!

Filistinlilerin evleri yerle bir oldu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı