• $16,8853
  • €17,8334
  • 992.103
  • 2554.08
6 Haziran 2012 Çarşamba

Resmen taraflı

Ahmet Hakan Coşkun, CNNTürk'teki tartışmaları başlattığında, etkilenmiştik. Adına yakışır konumdaydı; 'Tarafsız Bölge'. Son altı aya bakıyoruz, durum tersine döndü. Konuğunu ya da bağlananı konuşturmuyor. Bırakın fikir birlikteliğini, cümleleri bile tamamlatmıyor. 'Ali kıran, baş kesen örneği' Başbakan'ı hatırlatıyor. Sadece 'One minute' yerine 'Bir dakika, bir dakika'ları otomatiğe bağladı. Coşkun öyle konuklar buluyor ki, hedefinin kavga çıkarmak olduğunu anlıyorsunuz. Sayelerinde 'Ordu düşmanı gazete'nin sinema eleştirmeni bile, 'Adalet ve de politika uzmanı' konumuna sokuldu. CNNTürk'teki tartışmaları sadece tek programla sınırlamıyoruz. Alın birini, vurun ötekine. Hani, kimi futbol yorumcularına haksızlık yapıldığına iyice inandık. Barış Tünay Kardeşimizi de atlamayalım. Kötü kurgularda katkısı var mı? Bilemiyoruz. Onu ancak, bazı orta eğitim kurumlarından plaket alırken, izleme imkanımız doğuyor. Öğrencilere 'Cami avlusunda top oynadığı günleri anlatıyor'. 'Bu iş yanlış değil mi?' diye sorulunca 'Oynamıyordum' deyip, stand-up'çılığa başlıyor. Bunları yazdık diye kızmaca yok. Dost acı söyler.
...
Aynı ekranda iyi işler yok mu? Elbette var. Basketbolseverler, yeni genel müdürün bu spora tutkusundan mutlu. 'Eğrisi Doğrusu' ile Taha Akyol çizgisini bozmadı. beşN birK genelde olumlu. Cüneyt Özdemir, son yıllarda 'Dokunan yanar' denilen grupla işleri sıcak tutmayı da ihmal etmiyor. Kamışlarını bile gülerek, acıtmadan atıyor.
***
TVem'de Magazin Meydanı'nı nihayet izleme imkanımız oldu. Ali Eyüpoğlu'nun şahsında ön yargılıyız; 'Düz insandır'. İdil Çeliker, Uğur Güneri ve Nurettin Soydan'la aynı havayı soluma imkanımız oldu ve olmakta. Canlı yayının bize faydası Murat Bardakçı'nın Sertab Erener'in TSM kasetiyle ilgili yazısını öğrenmemiz oldu. Genel havası, Ekran Polisi'ndeki yorumumuzla aynı. Ondan önce yazdığımızı anladık. Sadece, onun kadar sert vurmamıştık. Konuk Seren Serengil, söz verdiği katılıma 25 dakika geç iştirak ederek, 16 yaşında kaldığını kanıtladı. Sözünü ettiği yorumcu Melahat değil 'Melihat'-Gülses- olacak. Onu da düzeltelim. Gülben Ergen'le barıştıklarına inandık. Seyretmeyenler için önerimiz Magazin Meydanı'nı kaçırmasınlar. Tabi” bu işlere meraklı iseler.
***
Lig TV'de sunumu ve kendisi güzel bir bayan spiker vardı; Birsu Eren. Kayboldu gitti. Aniden a Haber'de karşımıza çıktı. Yine spor haberlerini sunuyor. Ayrıca 'Son Sayfa' diye programı var. Arada 'Corporate Games'ın cuma günü başlayacak İstanbul ayağıyla ilgili fevkalade başarılı röportaj yaptı. İşin Türkiye Sorumlusu Kutlu Torunlar'la söyleşisini de beğendik. 184 şirketin tam 4113 sporcuyla katılacağı organizasyonun bu sene 10. Yılı idrak ettiğini belleğimize yerleştirdik. Boş verelim diyoruz ama yine de soracağız; Birsu Eren'i Lig TV'den hangi ileri zekalı yolladı?
...
Yeşilçam Akademisi Ödülleri'nin ilki bu yıl verildi. Naklen yayını a Haber gerçekleştirdi. Şebnem Dönmez-Engin Altan Düzyatan ikilisinin sunumu iyiydi. Ödüllerin önemlilerini 'Nuri Bilge Ceylan' ile 'Bir Zamanlar Anadolu'da' aldı. Gecenin yıldızıysa İsmail Güneş oldu.

<p>Akşam TV'den Ezgi Aşık Bakü'ye gitti ve 'Gaminetler Müzesi'ni gezdi. </p>

Azerbaycan ordusunun ele geçirdiği silah ve zırhlı araçlar bu müzede sergileniyor

Sosyal medyada merak konusu oldu! Sudaki kırmızı rengin nedeni belli oldu

Operasyonlara helikopterli eğitimle hazırlanıyor! Jandarmanın ''hassas burunları''

Uludağ'da aç kalan ayılar oteller bölgesine indi! O anlar kameralara yakalandı