• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
14 Ekim 2011 Cuma

Renkli muhalefet

Kişisel değerlendirmemizi yazalım. BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder 'Kızdırmayanlardan'. Hatta, Hasip Kaplan'dan sempatik. Şimdilik 'Tersini görmedik'. Canı yakıldığı zaman dahi 'İnce iğnelemeler'le cevap veriyor. Tarafsız Bölge'de izlediğimiz Önder müthişti. Savunduğu işlere sahip çıkmayız; o ayrı mesele. Yalım Eralp'in bizimle bire bir uyuşan tezlerine bile daha ilgisizdik. Ahmet Hakan Coşkun'un konukları içinde Cemil İpekçi de kora kordu. 'Fullmakyaj tesettürlü' Esra Elönü'nün durgunluğuna şaşırdık. İlk kez bu kadar dar açıyla otururken izledik. Hasta mıydı? Öyleyse, geçmiş olsun.
...
Antalya'daki 'Geç gelen ödüller'i NTV yayınladı. Bereket Azerbaycan maçına çevirmediler. 'O aldı, bu aldı, şu aldı' önemli değil. Yıllar sonra hak edilenlerin sembolleri teslim edildi. Bir zamanların 'Bayan Popo' lakaplı Sevtap Parman'ı, bu kez ödül dağıttı. Görüntüsüne fena takıldık. Bir şarkı sözünü hatırlattı; 'Değirmen taşı mıyım'. Nuri Alço yıpranmayanlardan. Kafasına yerleştirdiği ilave saç güzeldi. Kahtalı Mıçı'nın berberine mi gidiyor? Gelelim önemli kısma. 'Rötarlı tescil alanlar'ın maşallahları vardı. Hepsi, 'Demokrasi havarisi' gibi konuştular. Eski tüfek solculukları'nı hatırladılar.
***
Hep övecek değiliz ya. Gerektiğinde uyarmak görevimiz. Muhteşem Yüzyıl, Kastilya Prensesi ile hız kesti. Malkoçoğlu tiplemesiyle Cüneyt Arkın'lı filmleri anımsattı. Tabi” bunlar bizim görüşümüz. Dizi, daha fazla hafifletilirse zararı herkes görür.
...
Çocuklar Duymasın'da da, formata uymayan bölümler fark ettik. Meltem ile Haluk'un uzun öpüşme ve yorgan altında güreşme sahnelerine şaşırdık. Meltem'in saç rengi Hürrem'leşince, huyu da değişti galiba. Hami'nin saçma sapan icatlarına da artık son vermeli. Konuşmasını anlayana ise 'Akçaabat Köftesi' ısmarlayacağız.
...
Heberler ekibi TürkMax'ta yeni bölümlere başladı. Şimdiden konu sıkıntısı çekildiği anlaşılıyor. Serhat'ın Kenan Evren'i takibini bu kadar uzatması hoş değil.  Aynı uyarıyı futbol yorumcusu Faik Yılmaz Abi için yapıyoruz. Sakız çiğner gibi zaman çalınıyor.
***
Bülent Ersoy, on yıllık aradan sonra yeni albüm çıkardı. 'Aşktan Sabıkalı'da 12 beste var. Tarkan, Gülşen, Selçuk Tekay'ın yanı sıra Muzaffer Özpınar 'Dost bildiklerim'le hatırlanmakta. İki Erhan Güleryüz şarkısını ise sevdik. Diva, yapmış yine yapacağını.
...
VE MFÖ, DMC etiketli. Bu grubu severek dinleyenlerdeniz. Sebebi basit. Onlarda ve  bizde yılların alışkanlığı var. 'Hep Yaşın 19' adlı parça, bu duyguların ifadesi.
...
PowerTÜRK 'En İyiler 2011'i raflara çıkardı. Genç neslin tüm sevdikleri birlikte. Sony Music bu defa Kuzey Irak'tan Cesur Rekawt'ı tanıtıyor. To -Sen- adlı çalışma kıpır kıpır. Ses ve kayıt dikkat çekici.
***
ÖNEMLİ NOT: Alfa ile Telia Sonera'nın Turkcell'i yutma tezgahı yine tutmadı. Timur'un 'Müjde dişisi de geliyor'la biten, fil hikayesinin benzerini yaşadılar. Sermaye Piyasası Kurulu'nun 'Halka açık şirketlerin yönetim kurulunda üçte bir oranında bağımsız üye bulunacak' emri, birilerine Osmanlı Tokatı gibi indi. Böylece Türkiye'nin  'Muz Cumhuriyeti' olmadığı tüm dünyaya ilan edildi.

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak