• $13,4147
  • €15,1649
  • 792.347
  • 1924.84
6 Ocak 2011 Perşembe

Rahşan Affı'na rahmet...

Barbut, kumarın önemlilerindendir. Dikkat çeken özelliği, iki zarın toplamı yedi sayısını verirse, oynayan değil kasa kazanır. Onun için kimi yasadışı kumarhanelerde '7 Hariç' yazısı asılır. Buradan bakın nereye geleceğiz. Barbut örneği tahliyeler yeni ve ağır bir 'Terör Dalgası'nın habercisi. Birileri düğmeye bastı ve Türkiye'nin Bin Laden'leri, Babaları salınıyor. Cinayet, haraç sanığı cezaevi kapısından konvoyla alınıyor. Onun bindiği ABD yapımı kurşun geçirmez özel araç. Bu organizasyonun paraları nereden? Ya gösteriye katılanların geliri?


...
Hizbullah'çıların tahliyesi de ürkütücü. Bunca yıl içeri tıkmanın önemi olmadığı net şekilde anlaşılıyor. Adamlar ellerinde megafonla 'Yine keseceğiz, domuz bağıyla boğacağız' diyor.


...
Bölücü örgütün yakalanabilen en önemli isimleri zafer işaretiyle tahliye görüntüleri veriyor. 'Yargılama devam edecek, her gün karakola gelip, imza alınacak' palavralarına tebessüm edemiyoruz. Vatandaşın hayatını zehir edenler, Devlet'i parçalara ayrıştırmaya çabalayanlar için 'Genel Af mı bu?' Rahşan Ecevit'in saçmalığına beş beterinin eklendiği görülmüyor mu? 'Dışarı salınanlar mahkum olursa yeniden içeri alınacak' sözlerine gülmekle ağlamak arasında kalıyoruz.


...
Bu hatalar zincirini daha fazla genişletmemenin formülü net. Adli mekanizmanın rahat çalışması için devasa binalar yapıldı. Buna tamam, diyoruz. Ancak gereken hakim ve savcı sayısı, hedef gördüğümüz ülkelerden çok az. Mevcut kadroyla, dosyaların sonuçlanması 'İmkansız ötesi'. Nasıl öğretmene, güvenlik mensubuna ihtiyaç varsa adli mekanizmayı hesaba katmak şart. Hatta, öncelik bu kesimin olmalı. Aksi halde, her gün daha büyüyen yangın ülkenin altını üstüne getirir.

...
Olayın bir de ekran boyutu var. Adam, Hizbullah'çıların tahliyesini alkışlıyor. Ergenekonculara sıra geldi mi 'On parmağında on kara'. Ya da bunun tam tersi. MHP Milletvekili Hasan Özdemir'i yayına alıyorlar. Soru doğrudan, 'Din terörü' üstüne. PKK'lı, marksist düzen değiştirici umurlarında değil. Herkesin kendine özgü 'At gözlükleri mevcut'.

***
Akşam Sefası'nı yeni yılın ilk yayınında beğendik. Peşrev dahil Karcığar makamıyla başlandı. Böyle devam edildi. Arada Hafif Türk Müziği ve Türkülere yer verildi.. Ancak, ölçü aşılmadı. Gizem Coşkun ile Mustafa Demiroğlu'nun PAF'tan A Takımı'na alınmasını sevdik. Samim Şenyüz'ü kutluyoruz. Tabii Suat Yıldırım'ı da.


...
Show TV, bu akşam yeni bir dizi ekrana sürüyor. 'Adını Feriha Koydum' senaryosu ve oyuncuları ile sürpriz yapacak gibi. Dileriz bu gerçekleşir. Bazen, sadelikte yarar vardır. 


***
Coşkun Telciler'in değindiği konu dikkat çekici. Arka Sokaklar dizisinde 'PKK ajanının emekli albay çıkması' ilginç. Okurumuz gibi, bunun tesadüf olduğuna inanmıyoruz. Bu senaryonun, 'Ordu'yu yerlebir etme' operasyonunun parçası olduğuna inananlardanız.

...
'Sina Koloğlu'nu okudun mu?' sorularına topluca cevap verelim; Evet. Kardeşimizin yazılarını hiç kaçırmayız. Tıpkı 'Ali Saydam' örneği.

...
NTV'nin '2010 Almanak'ı mükemmel. Geçmiş yıllardakilerle eşdeğerde. İçerik ve dizayn olarak beğendik. 'Kahin Ahtapot Paul'den başlayıp, aklınızda kalan her önemli konuyu buluyorsunuz. 'Haber ve fotoğraf arşivi' ancak bu kadar güzel hazırlanabilir.

<p class='MsoNormal'> </p>

Galatasaray sezon sonunu getirebilecek mi?

Kendisi küçük etkisi çok büyük! Kansere savaş açıyor

Bu besinleri birlikte tüketirken dikkat!! Zararını bir bilseniz....

En iyi bataryaya sahip telefonları! İşte o liste