• $9,6056
  • €11,2125
  • 554
  • 1479.93
20 Mart 2012 Salı

Provokatör yakalandı

Dershaneden çıkan çocuklar havaya uçurulur. Malum oluşum yorumlar; 'Provokasyon'. Öğrenci yurdu ateşe verilir; 'Provokatörlerin işi". İmam öldürülür; 'Derin devlet yaptı'. Lojman taranıp, subay eşi katledilir; gerekçe aynı. Sahada, yolda, okulda, düğünde, Zeytinburnu Meydanı'nda hep bu provokatörler vardır. Çıksalın'ı, Kanaryayı, Gazi Mahallesi'ni bunlar yönlendirir. Pazar günü, binlerce kişiyi sokağa döken provokatör nihayet yakalandı. Gariban esnafın dükkanı tahrip edildi. Sade vatandaşın dişinden tırnağından arttırıp aldığı araçlar kundaklandı. Eylem sonrası binecekleri toplu taşıma araçlarını taşladılar. Babasıyla, pazar gezintisine çıkan çocuğun bisikleti mahvoldu. Bu kez provokatörü herkes öğrendi; 'Gülten Kışanak'. Devlet'e açıkça meydan okudu. Yandaşlarıyla eylemini koydu. Bölücülük serbest. Yumurta atana 5 yıl. Ali Ercan'ın türküsündeki gibi; "Adaletin bu mu dünya?"

***

Survivor'da bu defa durum farklı. Tiplerin analizi ve 'Yiyecek Salı' yarışı Gönüllüler' in gücünü ortaya koydu. Elindeki uzun dalı asa gibi kullanan Mustafa Topaloğlu Musa Peygamber olamayacaktır. Demek ki, adadaki ömrünü uzatmak için epey torpil patlatılacak. İlahe görüntülü Sibel Tüzün'ün istikbalinin parlak olmayacağı meydanda. Geriye kalan Doğuş ve Alp Kırşan. Dileriz, onlar da Nihat Doğan'ın yanlışlanna düşüp, bayanları karşılarına almaz. Gönüllüler arasından yıldızı parlayacakların falcılığını şimdiden yapalım; Cevher ve Hasan Yalnızoğlu ile Serhat Özcan. Bu yıl beşincisi başlayan Survivor'un belli bir ratingi yakaladığını görebiliyoruz. Arada Acun Ilıcalı'yı koşturmakta fayda var. Şortlu-tişörtlü hali, ne kadar kilo aldığının belgesi. En iyi formül "Kumda futbol".

***

Var mısın Yok musun da bugüne kadar dağıtılan toplam paranın 2 milyon lirayı bulduğu açıklandı. Endemol Türkiye'nin diğer yarışmaları Canlı Para, Eyvah Düşüyorum, Fear Factor, Wipe Out, Anlaşma, Star Akademi, XXS, 101, 3-2-1 Pişir'le birlikte verilen miktar 9 Milyon TL. Aynı grubun temsilindeki programlara başvuran kişi sayısı ise 1 milyon 200 bin. '57. Alay Ruhu' başlıklı yazımıza gösterilen ilgi karşısında duygulandık. Aralarında telefonda ağlayanlar bile vardı. Hüseyin Movit Dostumuzun e-postasını tüm yetkili ve etkililerin okumasında fayda görüyoruz: "Sevgili Kardeşim, Tokmaktepe Mezarlığından başka, Çanakkale Zaferi'nin kazanılmasında büyük rolü olanların bir kısmı da ‘Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde tedavileri sırasında şehit düşmüşler Maçka'daki Boynu Bükük (Adeta garipler mezarlığı konumunda) Mezarlığına defnedilmişlerdir. Bu şehitlerden biıi Dedem Abdullah'tır. Yıllardır kapalı olan ve eski Maçka otobüs durağının yanındaki bu mezarlığın kilidi açılarak ziyaret imkânının sağlanması dileğimdir."

Şule Akmirza "Çiçeklerden Yansıyan İstanbul" adını verdiği sergisini Cemal Reşit Rey Konser Salonu Fuayelerinde açacak. Kurutulmuş çiçeklerden oluşan çalışmaları 26-31 Mart tarihleri arasında izleyebilirsiniz. Açılış kokteyli 26 Mart Pazartesi günü saat 18.00'de. 'Bay İfade' Volkan Akay Türkiye turnesine çıkıyor. İlk durağı 29 Mart'ta Eskişehir. Bilgi almak ve seminerlere katılmak isteyenler www.5nokta4.com a başvurabilir.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kültür ve  Turizm Bakanlığınca tarihi,  kültürel, mimari, ekonom

Beyoğlu dünya sahnesine çıkıyor

Kütahyalı marangoz ahşaptan susuz ceviz soyma makinesi icat etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (22 Ekim 2021)

Eren-13 operasyonları kapsamında 4 terörist etkisiz hale getirildi