• $13,4726
  • €15,2894
  • 793.592
  • 2011.16
5 Ağustos 2011 Cuma

Pitbull'un suçu ne?

Tam 10 yıl Uzunyol Sokak'ta oturduk. Burası Karagümrük-Acıçeşme'dedir. Tam bitim noktasında tarihi Sulukule başlar-Şimdi yerlebir edildi-. Bazıları şaşıracak ama hayatımızın en huzurlu seneleriydi. Söz kesmeler, nişanlar ve ille de düğünler bambaşkaydı. Gırgıriye ve Cennet Mahallesi'nin gerçek halini yaşadık. Üçkağıtlara, arkadan vurmalara tanık olmadık. Bizim apartmanda iki Roman aile oturuyordu. Sağ tarafa dönüldüğünde Sibel Can'ın merhum annesine yaptırdığı bina var. Kimilerinin ayrımcılık yaptığı bu insanlar 'Kazandıklarını aynı gün harcamakla ünlüdürler'. Hem de ne harcayış. Çalgı-çengi kıyamet.
...
Bugün politikadan spora, eğitimden medyaya kadar baktığımızda moralimiz bozuluyor. 'Şen şakrak insanlarla' birlikte olmayı özlüyoruz. 'Zaman Makinesi' gerçek olsa, yeniden Uzunyol Sokak'a dönerdik. Bir daha taşınmamacasına. Hele bir konu var ki, sanki bir kısım insanlar 'Akıl tutulması yaşıyor'. Ona, buna, şuna saldıranlar baştacı. Dört bir yana düşmanlık tohumu ekenler para basıyor. Verilen zarar görmezden geliniyor. Bu ülkede hiçbir dönem böylesi Pitbull saldırganlığı'na prim verilmemişti. Üzülüyoruz. Galiba gücümüzün yettiği tek varlık Bağcılar'da bıçaklayarak öldürdüğümüz bir köpek. Onu, bu hale getirenleri merak etmiyor musunuz?
***
'Kafes'teki Mübarek'in görüntülerini izlerken içimiz acıyor. Kendilerini diktatör ilan edenlerin sonları benzeşiyor. İşte Tunus, elikulağında Libya ve lideri Kaddafi. Beşar Esad sırada. Aklınıza gelenleri listeye ekleyebilirsiniz. Hocamız Bedi” Faik'in 'Pablo'nun Gülüşü' adlı kitabında final cümlesi şöyledir; 'En kötü demokrasi, en iyi askeri yönetimden ehvendir'. Tabi” seçimle gelenlerin, egemenliği 'Tek adamlığa çevirmemesi' şartıyla.
...
CNN TÜRK'ün 'En çalışkanlar listesi'nin tepesinde Deniz Bayramoğlu var. Borsa ve döviz ön planda, tüm ekonomik haberlerde onu görüyoruz. Oluşan boşlukları da dolduruyor. Örneğin Özge Uzun hastalandı, yerine Bayramoğlu bakıyor. Kutluyoruz.
***
Trabzonspor'un Şampiyonlar Ligi'ne veda edişine üzüldük. Ancak, basının üstünde durmadığı önemli konuyu irdelemek istiyoruz. Benfica ile oynanan her iki maçta, en büyük rakip hakemler oldu. Portekiz'deki öyleydi, İstanbul'daki Makedon ondan beter. UEFA'nın ve FIFA'nın hakemlerden sorumlu ismi Şenes Erzik'e sesleniyoruz; 'Bu rezilliklere el atmayı düşünüyor mu?' Bari, aynı kazıkları 'UEFA Avrupa Ligi'nde yemeyelim.
...
Cezaevindeki tanıdıklara selam gönderme modası başladı.Yanlış anlaşılmasın, karşı değiliz. Bir yerde moral motivasyon demektir. Biz de Dostumuz Aziz Yıldırım'a sevgi ve saygılarımızı yolluyoruz. Dileğimiz, mümkün olan en kısa zamanda biraraya gelebilmek.
***
Öğretmen aday adaylarından mesajlar başladığında, araştırdık. 11 bin 544 yeni kadro ve devamının müjdesini aldık. Bu yüzden notumuzu bugüne kadar erteledik. Sibel Turhan'ın e-postası ise işsiz üniversite mezunlarıyla ilgili. 2010 Yılı KPSS'nda iş imkanı arayan 400 bin kişiye ayrılan kadronun yetersizliğini dile getiriyor.
...
Dr. Başar Ergün'ün şahsında tüm destek yazışmasında bulunanlara teşekkürler.

<p class='MsoNormal'>Top ustası bu sevimli köpeği mutlaka 'GÖRMELİSİN'</p>

Top ustası sevimli köpeği GÖRMELİSİN

Piton ve timsahın ölümcül mücadelesi! Görenler dehşete kapıldı

Vücudu koruyup virüsleri öldürüyor! İşte o muhteşem besin ve faydaları

Karın ağrısı ile doktora gitti! Midesinden çıkanlar şoke etti