• $7,4366
  • €9,0495
  • 443.094
  • 1567.72
09 Temmuz 2012 Pazartesi

Patron farkında mı?

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

NTV'nin meteorolojiyle ilgili sitesinin tanıtımına bayılıyoruz. ntv.hava.com'dan Söz ediyoruz. Tahminlerdeki isabet oranından bahsetmiyoruz. Ekrandaki tanıtım başlayınca, otomatik olarak gülme moduna geçiyoruz. Bugüne kadar dikkat etmeyenler için biraz bilgi verelim. Enseden çekim başlıyor. Rüzgar çıkıp, kısa sürede fırtınaya dönüşüyor. Sonunda, saçların peruk olduğunu anlıyorsunuz. Uçup, gidiyor. Pırıl pırıl kafa ortaya çıkınca konu mankeninin birisine ne kadar benzediğini fark ediyorsunuz. Kime mi? Büyük patrona. Biz yazdık ya, bundan sonra fırça gelebilir. En iyisi ntv. hava.com'a yeni 'Konu mankeni' bulmaları. Fatih Ürek sizce uygun mu? Erol Evgin'i yazamıyoruz. Zira, onun kafasındakinin uçtuğu günü unutmuyoruz. Yanında Merhum Hakim Albay Süleyman Takkeci ile yürürken, bu sahneye tanık olmuştuk. Böylesi gözlemi, şimdilerde Yüce Yargı'nın en tepesindeki bir Başkan'da da yapmaktayız. Adını ve kurumunu veremiyoruz. Sebebi belli; bir gün işimiz düşebilir.
***
Ekranlardaki yeni salgınlardan biri Tarih yayınları. En kolay kaynak İstanbul. Rahmetli Reşat Ekrem Koçu'nun ömrü, bu kent için hazırladığı ansiklopedinin tamamlanmasına yetmemişti. Birçok kanalın öncüsünün Haber TÜRK olduğunu inkar edemeyiz. İz TV'nin bu yıl çoğalttığı gösterimler dahi, onların gerisinde idi. Kendi adımıza, bu tip yayınları severek izleriz. Yakın zamandaki favorimiz SkyTÜRK 360. Sebebi basit, kullanılan dil zamana uygun. Isınamadığımız yapım NTV'teki 'İstanbul Kafası'. Tutmadık.
...
Berfu Haşıoğlu, yeni kanalı 24'teki 'Farkında mısınız'da başarılı. Tıp'tan Radyoculuğa ilgi çekici konu ve konuklarıyla seyrettiriyor.
...
'Anlamazdın' her çalındığında sadece Ayla Dikmen'den söz edilmekte. Oysa bu şarkı bir cover. Müzik Jose Feliciano'nun. Türkçe sözler, bir büyük Usta'nın; Fikret Şeneş.
...
Akşam Sefası ekibini canlı olarak önce Amasya'da sonra bu ilin kazası Gümüşhacıköy'de izledik. Araya bir kolaj attılar. Hepsi o kadar. TRT Yönetimi'ni uyarıyoruz; Samim Şenyüz'ün ekibini bu kadar özlettirmesinler.
***
TSK Mehmetçi Vakfı otuz yaşında. Kuruluş ve bugünlere gelişin öyküsü kitaplaştırıldı. Teşkilat yapısı ve görevleri anlatılırken, yardımlar, bağışlar ve yatırımlar anlatılmakta. Bilindiği gibi Em. Tümgeneral Salih Güloğlu Mehmetçik Vakfı'nın Genel Müdürü. 2008 yılının aralık ayından bu yana bu görevi sürdürmekte. En yakın hedef, önümüzdeki bayramlarda fitre-zekat ve kurban bağışları.
...
"patronburhan.jpg"Sami Özer 10 yıllık suskunluğunu 'ålim Allah' adını verdiği CD ile bozdu. Tasavvuf Müziği'mizin önemli ismi 12 dini temalı eserle Ramazan'ı karşılamakta. Sami Özer'i kimileri MFÖ ile birlikte katıldığı konserlerden hatırlar. Ayrıca 'Her Şey Çok Güzel Olacak' filminden. Mazhar Alanson'la birlikte seslendirdiği şarkılar, hala beğeniyle dinlenmekte.
...
Özcan Deniz de 'Bi Düşün' ile gecikmeli bile olsa müzik setlerine döndü. 13 bestenin hepsi ortalamanın üstünde. Albüme ismini veren şarkı ile Soner Sarıkabadayı'nın 'Hala Seviyorum'una tam puan verdik. Bu çalışma da Poll Production etiketli.

<p><strong>'Reformlar kamuoyuna sunma aşamasına geldi'</strong></p><p><strong>BAŞKAN ERDOĞAN'DAN ÖNE

19 Ocak 2021 Güncel Haberler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Prof. Dr. Nur Vergin'in cenaze törenine katıldı

Şuşa'ya giden ''Zafer Yolu'' eylülde hazır olacak