• $9,2547
  • €10,7929
  • 530.556
  • 1434.41
10 Mart 2012 Cumartesi

Özürlü taktiği

Sahaya sürülecek kadro açıklandığı an dudağımız uçukladı. Veli Kavlak hayatında ilk kez sol kanat savunuculuğu yapacaktı. Önünde ateşleme sistemi arızalanmış AUDİ Q7. Oysa yedekler arasında İsmail Köybaşı oturuyordu. Demek ki iyileşmişti. Atletico Madrid'in hocası Arjantinli'ye kim tüyo verdiyse, Beşiktaş'ın hatalı sol kanat kurgusuna yüklenerek başlattı. Daha altı dakika dolmadan, adamlar iki boş kale topunu dışarı attı. Sonrası devre 3-0'la kapandı. Carvalhal'ın kurgusu ikinci yarı sona erdi; 'Q7 dışarı, Veli ileri, İsmail içeri' ile oyuna sarıldık. Simao yazdı. Mustafa iki adımdan, Holosko karşı karşıya kaçırdı. En azından İstanbul için yüzde 20'lik şans yakalandı. Neye yanıyoruz biliyor musunuz? Elediğimiz Braga A. Madrid'ten iki gömlek üstün takım. Rövanşı bekleyeceğiz. Lizbon biletleri hazır. Hepsi gidiş. Star'ın Güntekin Onay ve ille de Metin Tekin Büyüsü'nün sona erip, ermediğine de o zaman karar vereceğiz.
***
'EURO 2012'ye Doğru', TRT-Spor'un prestij programı haline geldi. Bu kez Serhan Asker'in İtalya İzlenimleri'ni izledik. Geçen hafta kar yüzünden Gerede'yi geçemeyen İlhan Mansız'ı fark ettik. Dünyanın en iyi kalecilerinden kabul edilen Dino Zoff ve Türkçe bilmeyen Gökhan İnler'in görüşleri öncekiler gibiydi; İspanya favori. Serhan bir hafta ara verdiği 'Türk lokumu tanıtımına' yeniden başladı. Güzel olan Safranbolu'nunkileri dağıtmasıydı. Kamera yerleştirmedeki dengesizliği ve zaman zaman oluşan sesteki yankılanmayı kaçırmadık. Bir zamanların reklamındaki gibi bağırıyoruz; 'Yöneticimiz uyuyor mu?'
...
Fenerbahçe'nin Karşıyaka'yı uzatmada yendiği basketbol maçının son bölümlerini seyrettik. Burada iki konu üstünde duracağız. İlki Kaf-Kaf'lı Chatman'ın son saniyede topu potaya bırakırken, iki kişi tarafından yaka paça indirilmesi. Bunu vermeyen hakemlerin utanacağını sanmıyoruz. Murat Murathanoğlu bile isyan etti. İsmet Badem ise, iyi taraftar olduğu için sesini çıkarmadı. Çalınması gereken faul sonucu iki atıştan biri sayı olsa, maç uzatmaya gitmeyecekti. İzmir ekibi kazanmıştı. Bazı basketbol yazarlarımızın, bu hakemlerden farksız olduğunu görmek daha da üzüntü verici. Kalemlerini holigan gibi kullanıyorlar. Dikkatimizi çeken bir noktaya daha değineceğiz. Maç 102-99 sonuçlandı. Oysa skor tabelasında 102-97 yazıyor, Murathanoğlu'nun ağzından 102-98 çıkıyordu!
***
Alpay'ın son albümü 'Aşka Dair' hayal kırıklığı. 'Fabrika Kızı' ile 'Eylül'de Gel' mutlaka olmalıydı. Alpay, Türkiye'nin klasiklerindendir. Sözünü ettiğimiz iki şarkı onu zirveye taşıyan besteler. Hata yapıldığı kanısındayız. Kimse kusura bakmasın. Bu bizim görüşümüz.
...
Canan Karabel ve eşi resim yapmanın mutluluğunu yaşayanlardan. Onları Lübnan'a yerleşmiş 'Yoksul Giritlilere' topladıkları yardımlarla tanımıştık. Dilekleri, ekranların sanatçılara daha fazla yer vermesi.
...
Korhan Ayhan'ın Avustralya'dan yolladığı mesajı aldık. Mutlaka ilgileneceğiz. Engin Balim'in 'Kadınlar Günü'yle ilgili esprisi müthiş. Protestolardan çekinip, yayınlayamıyoruz.
...
ODTÜ Mezunları Derneği, Open Society Club-OSC- ile birlikte yürüttüğü Diyalog İçin Halkbilimi'ne dair projeye başvuruları bekliyor.

<p>Kamyonet sürücüsü hızını alamadı. Direksiyon  hâkimiyetini kaybetti. Bir anda devrilen kamyonetin

Yokuştan aşağı inerken devrildi

''Her an her yerde yeni bir salgın patlak verebilir'' Korkutan uyarı

Edirne'de yoğun sis etkili oluyor

Türk kahvesi hangi hastalıklara iyi gelir?