• $8,3049
  • €10,088
  • 488.495
  • 1444.87
06 Mart 2011 Pazar

Özel teşekkür ve TSM

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Kaç gündür Türk Sanat Müziği ağırlıklı yazı planlıyorduk. Gündeme oturan gelişmeler bunu erteletti. 'Vay ki vay bu mesleğe' başlıklı yazımıza olumlu tepkilerle adeta kilitlendik. Bir kişi de çıkıp 'Yorumun hatalı' dese yanlışlığı kendimizde arayacağız. İnternet sitelerinden ekranlara, fakstan e-postalara ve telefonlara varan inanılmaz kutlamalar aldık. İlk arayanlar, Ankara'dan Mehmet Çenteler ve Ercüment Börekçi'nin şahıslarında herkese teşekkür ediyoruz. Kaleme aldıklarımızın övgü toplaması mesleğimizin taçlanmasıdır.

***
Turhan Taşan bu defa 'TÜRK MÜZİĞİNDE DOKTOR VE ECZACI SANATÇILAR'ı yayınladı. 72 tıp doktoru, veteriner hekim, diş hekimi ve eczacıyı iki ciltte topladı. Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca'dan Mehmet Akif Ersoy'a kadar bütün anıt isimlerin güfteci, besteci ve yorumcu yönlerini buluyorsunuz. Bu büyük çalışmanın tanıtımı ve konseri haftaya pazar İstanbul'da yapılacak. 'Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi'ndeki etkinliğin başlangıç saati 17.00. Turhan Taşan, kitaplarını imzalayacak. Pendik Belediye Başkanı Salih Kenan Şahin'e desteğinden dolayı teşekkür edelim. Dileriz, tüm yerel yöneticiler TSM'ne en az onun kadar katkıda bulunur. Gecikmeli de olsa yine Taşan'ın hazırladığı 'Türk Müziğinde Samsunlu Sanatçılar'a imkan sağlayanlara da tebriklerimizi yolluyoruz.
...
Müziğimizle devam edeceğiz. TRT-Müzik Kanalı, adını taşıyan ödülleri salı akşamı dağıtacak. Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'ndaki tören canlı yayınla aktarılacak. Eski adıyla TRT-Alaturka'nın Genel Koordinatörü Necati Göksel'in kişiliğinde, tüm emek verenleri kutluyoruz. Küçük bir bilgi daha aktaralım. Çalışkan Göksel'i, kardeşimiz kadar severiz. Her şeyden önce bilgilidir. Başarılarıyla mutlu oluruz. Söylemese de aday adayları konusunda çektiği sıkıntıyı dört bir yandan duyduk. Biraz daha dişini sıksın. Onu şimdiden uyaralım, 'Ödüller dağıtıldıktan sonra da eleştiriler devam edecektir'. En iyi formül, kulaklarını tıkayıp işine devam etmesi.

***
THM'nin unutulmaz ismi Özay Gönlüm önce 'Turnalar'da daha sonra 'Türkü Söylemek Lazım'da anıldı. İki canlı programda sanatçının imza attığı işler aktarıldı. Geçmişte kalanlara vefanın, geleceğimize pusula olacağına inanıyoruz.

...
Beyaz Show'da 'Mavi Işıklar' grubuyla nostalji yapıldı. 72. Koğuş'un starlarıyla filme destek verildi. En önemli isim Cengiz Özkan'dı. Sazın ve sözün ustası, Aşık Veysel'inkiler dahil türkülerin hakkını verdi. Gençlere THM'ni sevdirmek Özkan gibilerle mümkün.

...
Kirli sakallarını kesip 'Racon kesme görüntüleri'ni atan Uğur Çınar, cuma gecesine taşındı. Fatih Erkoç ve Hülya Koçyiğit'in playback'leriyle başlandı. Sipariş telefonlarla -Örneğin Cüneyt Arkın- devam etti.

***
WipeOut'un üçüncü bölümü yakında Show TV'de başlıyor. Geçmiş bölümlerdeki başarının aynen devam edeceğine eminiz. Üstünde durmak istediğimiz bir mesaj. Yapımcı kuruluşun patroniçesi Ansı'nın kızı oldu. Güzel gözlü minik Ayşe'ye sağlık ve mutluluk dolu uzun ömür dileklerimizi gönderiyoruz.

...
Büyük Şef isimli yemek  yarışması Show TV'de. 13 Bölüm olarak planlanan mücadeleye şimdiden üç bin aday başvurdu. Büyük ödül 100 bin lira. Jüride Erol Kaynar gibi ünlüler mevcut. Sunucu ise Öykü Serter.

<p>İşgalci İsrail'in işgal altındaki Doğu Kudüs'te Filistinlilere yönelik müdahalesi devam ederken,

Kudüs'te tepki çeken görüntü! Mescid-i Aksa'dan alevler yükselirken Yahudiler Kudüs Günü'nü kutladı

Demir yoluyla taşınan bor, seramik ve mermer miktarı arttı

Bakan Karaismailoğlu, Trabzon'da inceleme ve ziyaretlerde bulundu

Osmaniye'de tarlada bulunan yaban kedisi yavruları bakıma alındı