• $15,9644
  • €16,7968
  • 932.278
  • 2393.61
21 Temmuz 2011 Perşembe

Oyumuz TRT Spor'a

Ana Muhalefet birden uyandı. Meclis TV yayınlarına getirilen kotaya öfkelendiler. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin işi gücü bıraktı. Tatili unuttu, pankartla dolaşıyor; 'Meclis TV'yi kapattırmayız'. Sanki, düne kadar bu ekranı önemsemişler gibi. Düşünün öyle bir kanal ki, yayınının pek çok bölümünde konuşacak spiker bile yoktur. Aksilik mi yoksa sabotaj mı, TRT Spor'la aynı frekansı paylaştırırlar. Ersin Küçükbarak 'Bize bağımsız yayın yeri verin' demekten, neredeyse ses tellerini kaybedecek. TRT-1'den TRT Haber'e kadar onca kanal TBMM'ye yetmiyor mu? Fikrimizi soran olursa 'Meclis TV'yi, Halk TV'ye devredin' deriz. CHP, alsın tepe tepe kullansın. Spor tutkunları da, naklen maç yayınlarında ekrandan ekrana koşuşturmaktan kurtulsun. Haydi özetleyelim. TRT Spor'u sırtındaki keneden kurtarmanın tam zamanı.
- - -
Dünyadaki tüm kanalların yeni malzemesi DSK'nın -Dominique Strauss Kahn- eskiden kalma bombaları. Fransız gazeteci Tristane Banon'dan sonra annesi Anne Mansouret de açıklama yaptı; 'DSK'le birlikte olduk'. Tuhafımıza giden hem gönül rızası var, hem 'Tecavüz boyutu'. Burası biraz çapraşık ve de karmaşık. Mazoist mi bunlar? Biyolojideki Şerit'ten bahsetmiyoruz. Hani şu 'Kamçılı' 'Kamçısız Tenya' değil bu. Tam 'Parçala Behçet'. Birkaç ünlü kanala dikkat ettik. Niye mi? Anne Mansouret'nin görüntülerini merak ettik. Kadında 'Mihrap yerinde'. 10-15 Yıl öncesini düşünürseniz, IMF'in eski başkanı tam bir 'Uçkur Gurme'si'. Adam, paradan ve paralamadan iyi anlıyor. Tek kusuru yüzüne gözüne bulaştırıp başını derde sokması.
...
Konuyu Fransa'yla karışık bizden bir örnekle devam ettirelim. Tercüman'ın lider yılları. Monaco Prensliği ön planda. Çünkü, Prenses Stephanie paparazzilerin yeni malzemesi. Masamıza gelen resimler arasında, onunkini  bulduk. Hayran hayran bakıyorduk. Bizim Foto Muhabiri Şevket Uygun'un sesini duyduk. Hem de kulağımızın dibinde; 'Ben anasını tercih ederim'. 'Bu ne diyor' derken, fotoğrafı daha dikkatle taradık. Aynı karede Anne Grace Kelly'nin de bulunduğunu gördük. Mayolular. Kadın gerçekten hoş. Şevket uzman. Deklanşöre çoktan bastığı anlaşılıyor. Hani derler ya 'Anasına bak, kızını al'. Tam örnek. Gelelim yeniden DSK'ya. Hayatı mutlaka dizi olmalı. 'IMF'de bir sütçü' ya da 'IMF'in damındaki kemancı, Dominique Strauss Kahn' isimlerinden biri sizce de uygun mu? DSK'nın zamparalıkları biraz daha deşilirse, Fransa'ya başkan olma ihtimalinin artacağını söyleyebiliriz. İlk tebrik eden ise Berlusconi olacaktır. Söylemedi demeyin.
- - -
Meteoroloji Mühendisi Özgül Menderes'i TV-8'de görüp, sevindik. Bu kız hava durumunu çekiştirmeyen, ciddiyeti ön plana çıkaran ender sunuculardan.
...
TRT Arapça'da yarın akşam saat 19.15'te 'Kerkük Türküleri' programı var. Meraklılarına, tabi” ki tüm
Kerküklülere duyuruyoruz. Sakın kaçırmasınlar.

Ezgi Aşık soruyor, Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. <span style='font-size: 1.6rem;'>Eray Güç

isveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği…

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister