• $9,6479
  • €11,2078
  • 559.203
  • 1490.87
24 Mart 2012 Cumartesi

Övmeyi biliriz

Önce gündeme oturanların kısaca değerlendirmesini yapacağız.
Cüneyt Özdemir 5N lK'da son yılların en başarılı yayınını gerçekleştirdi. Hükümetin "Silahlı bölücüyü devre dışı bırakma politikası" ile başladı. Vahap Coşkun adlı bir yardımcı doçenti yakalaması, son ayların keşfiydi. UEFA toplantısını değerlendirmesi ve yorumu Uğur Önver'in müthiş analizine bırakması süperdi. Bu genç sporcu, Platini'nin Başbakan Erdoğan'ın isteklerine "Hayır" derken verdiği diploması dersini güzel anlattı. Ardından Down Sendromu'na dikkat çekildi. Bize de ulaşan Kara Duvak'ın yazarı Esra Erol'lu söyleşiyi dikkatle izledik. Başarıyı hırsıyla birleştiren bu kızın kayınpederi iyi dostumuzdu.
İdris Özbir'le-Kürt Idris- ilgili bir-iki anımızı bu köşede aktarmıştık. Delikanlılığın Kitabı'nı yazanlardandı. Kendisine iyilik yapanı hiç unutmazdı. Mekanı cennet olsun. Esra'nın minik oğlu dileriz aynı genlere sahiptir. "Evlen Benimle"deki 15 kadının ilginç anılarıyla bezediği kitabını tuttuk. Kara Duvak'ın açtığı yolla hizmete soktuğu kadın evleri projesini alkışlıyoruz.
Son olarak, Cüneyt'e mesaj vereceğiz; "Demek ki iyi işler yapılınca, alkışlayabiliyoruz". Mali'deki askeri darbeye kadar hiçbir şeyi atlamayana sadece saygı duyulur.

**

TRT-Spor da özenle bezenle hazırlanmış bir kurgunun nasıl mahvedildiğine tanık olduk. Serhan Asker'in bu yüzden sabaha kadar uyuyamadığına bahse girebiliriz. Sıra Danimarka'daydı. Ali Şen taaa Bodrum'dan gelmişti.
Yanında Sarp Apak'ı görünce "Bu program tadından yenmez dedik". Keşke çenemiz tutulaydı. Yılların yönetmeni İlhan Cengiz -Hiç kusura bakmasın- cinayet işledi. Görüntü alıcılar yanlış yerleştirildi. Aktüel kamera uyudu. Ses düzeni felaketti. Boğaziçi Üniversitesi'ndeki çekimlere katılanlar mutlu muydu, bilmiyoruz. Ancak ekran başındakiler, işten biraz anlayanlar, üzüldüler. Bereket Sepp Piontek ve Larsen gibi isimler izleyemedi. TRT Spor'un Genel Koordinatörü Ersin Küçükbarak'ın işinin ne kadar zor olduğuna, iyice kanaat getirdik.
Tanrı yardımcısı olsun.

***

Dostumuz Aziz Yıldırım savunmasını yolladı. İddianamedeki tapelere cevapları hem yazılı, hem de CD halinde. 1998-2012 arası elde edilen sportif başarılar, ekonomik atılımlar da iyi çalışma. Yıldırım'dan ricamız, eğer göndermediyse bu çalışmadan bir adet Başbakan'a yollaması.
Sayın Erdoğan'ın UEFA toplantısındaki konuşmasını -Hiç kusura bakmasın- beğenmedik. Aziz Yıldırım ı hedefe oturttuğu kanısına vardık. Dileriz varsa bu yanlış anlamayı, bir an önce düzeltsin.

***

Alpaslan Akkuş meslektaşımız. Çeşitli önemli görevlerden sonra CNN TURK'te editörlüğe devam etmekte. Bu defa ilginç bir kitaba imza attı; "Kaderle Zar Atılmaz". Karadeniz'de başlayan bir yatılı okul öyküsü. Komik, zaman zaman hüzünlü gelişmelerle devam ediyor. Özetlersek, boylarından büyük işlere kalkışan delikanlıların hikayesi. Roman, hayykitap'tan.

***

Müyesser Yıldız ın Silivri'den yazdığı yazıların derlemesi olan "Yılan'ın Kış Güneşi" adlı kitap yarın Ankara 6. Kitap Fuarı'nda tanıtılacak. Hatta Yıldız'ın arkadaşları tarafından saat 12.00-16.00 saatleri arasında imzalanacak.

<p class='MsoNormal'>Fatih'te arıza yapan İETT otobüsü, vatandaşlar tarafından  yaklaşık 300 metre i

İETT otobüsü arızalanınca 300 metre itildi

Az bilinen tarihi fotoğraflar ve hikayeleri

''Gıda Denetim Seferberliği'' kapsamında Trakya'da denetimler başladı

İstilacısı aslan balığı Ege'de de yayılıyor