• $17,9643
  • €18,4321
  • 1038.14
  • 2864.25
13 Nisan 2011 Çarşamba

Ortaya karışık

Listeler tescillenince, eleştirmek daha kolay. Bize en çarpıcı gelen tespitlerden biri Prof. Dr. Baskın Oran'ın durumu. Geçtiğimiz seçimde öylesine medya desteği sağlamıştı ki, pek çok kişi 'Kazanır' diyordu. Sonuç hayal kırıklığı. Oran'a yoğun katkı sağlayanların başında iki bayan gazeteci vardı. Biri, AK Parti'ye yamandı. Öteki, 'Kuyruğuna takılacak' yeni bağımsız buldu. Bunun tek farkı, gazetesini değiştirmesi.
...
Medya ile devam edelim. Tasfiyeye uğrayanların sayısı fazla. Kaybedenlerin adını yazıp, onları daha fazla üzmeyeceğiz. Ancak, yeni dönem Meclis'e girmesi kesinleşen bir tanesine ayrı parantez açacağız. Bu zat 'Karalamakla gazeteci olunamayacağını anladı ve parlamenterliği seçti'. Eğer, dokunulmazlık zırhına kavuşmasa yanmıştı. Çünkü attığı iftiralar sonucu hakkında kesinleşmiş tam 117 yıl hapis cezası var. Kim mi bu? İyi tanıyorsunuz. Hatta, Meclis'te bütçe görüşülürken Erdoğan'a gidip ağladığını haber yapmıştık. Demek ki, 'Beni kurtarın yalvarmaları' sonuç verdi. Bakalım yeni dönemde TBMM içinde 'Bip at, izi kalsın önergeleri' verecek mi?
...
Hakan Şükür garanti yerde. MHP'li Saffet Sancaklı zorlanacak. İki futbolcu eskisi farklı partilerde. Eski güreşçi Osman Aşkın Bak ise Şükür'ün AK Parti'sinden. Bak için  kazanır diyoruz. CHP'nin 2. Bölge 12. sırasında bizim Hüseyin Yıldız var. Tam 'Bıçaksırtı'. Kazanmak için epey ter dökecek. Şu İstanbul'un listeleri Türkiye mozaiği. Grup kuracak partilerin aday gösterdiklerine bakın. 'Gerçek İstanbul'lu nerede?'
...
BDP bağımsızlarının durumu, dün de yazdığımız gibi rahat değil. Dikkatimiz iki isim üstüne yoğunlaşacak. İstanbul'dan  Sırrı Süreya Önder ve Malatya'dan Gani Rüzgar Şavata. Malum ikisi de 'Filmci'! 'Desteksiz tam bağımsızlar' arasında tek garantiyi Şanlıurfa'dan Zülfikar İzol olarak görmekteyiz. Aynı ilden, İbrahim Tatlıses'e iki anlamda da geçmiş olsun.
...

ÖZEL NOT:
Engin Balim, isteğine kavuştu. CHP'nin Ankara 1. Bölge listesinde 15. sıradan aday gösterildi.
***
Olay adam Antalya Vali Yardımcısı pişkin çıktı. Gayet rahat demeçler veriyor. Hatta 'Keşke Pensilvanya Valisi olabilsem' diyerek, bir yerlere mesaj yollamayı unutmuyor. En hoş lafı ellerini huni yapıp dillendirdiği protestosu için 'Demokratik hakkım' demesi. Doğru, Metin Borazan'ın yuhalaması doğal. Tıpkı bizim onu yuhalamamız gibi. Bir de özel not düşelim. Eşi ve çocuğunun sınav sonucu hakkında kamuoyunu bilgilendirmeyi unutmasın. Eğer kazanamazlarsa, sürprize hazır olsun. Neye mi? Bir bakarsınız anne-evlat, YGS protestocularının arasına katılıvermişler.

***
A. Zeki Atun 'İzak Efendi' eleştirilerinde yalnız değil. Bu konuda epey mesaj var.
...
TRT'nin başarılı Yapımcı-Yönetmeni Necati Var'ın satırlarıyla bir kez daha duygulandık. Sanırız, birilerinin ruhu dua istiyor.
...
Muhteşem Yüzyıl'ın izleyicileri arasında 'Süleyman-Hürrem Romantizmi'ni arzulayanlar, sabırsızlanmakta. Ayşe Nurperi Yılmaz, doğrudan Meral Okay'a çağrı yapıyor.
...
Show TV yepyeni bir spor programı hazırladı; 'LİG ÖZEL'. Görüntülerden, spikerlerin anonslarına kadar ilginç bir yapım. Beğendik.
...
Cinius Yayınları'ndan bizi şaşırtan bir kitap aldık: 'Kendime Doğuşumun Güncesi'. Yazarı bir tıp uzmanı olan Dr. Erkan Sarıyıldız. 'Ben kimim'le yola çıkıp, epey yukarılara tırmanıyor. Aslında bir yüzleşme savaşı'.

<p> </p>

Suriye'ye harekatı kimler neden istemiyor?

İbrahim Kendirci panikledi: Annemden saklıyordum!

Sanki o değil bir başkası! Feride Hilal Akın'ın yaptırdığı estetik yok artık dedirtiyor

Stranger Things'in yıldızı Millie Bobby Brown sitem etti: Benim neyimden nefret ediyorlar?