• $15,9693
  • €16,7935
  • 932.02
  • 2393.61
4 Nisan 2012 Çarşamba

Ortak yargı bu

MHP yönetimini eleştirimiz epey ses getirdi. Osmaniye'den yurtdışına kadar uzanan hat üzerinde, yankılanıyor. Uzun yıllar politikanın içinde bulunan ve iki dönem milletvekilliği yapan bir büyüğümüzün önerisi aynen şöyle oldu: 'MHP bari, AK Parti'ye katılsın'. Gelen tepkilerin çoğu bu görüşte. En kritik dönemde iktidara omuz verilmesi kabullenilmiyor. e-postalar içinde bir akademisyenin yolladığını sözcü seçtik. Şadan Kün'ün yazdıklarını, biraz sansürleyip, sizlerle paylaşacağız. Dileriz Sayın Devlet Bahçeli göz atmak zahmetinde bulunur:

'Fransa'dan sevgi ve selamlarla.
l Sabah ilk işimizin sizi okumak olduğunu hatırlatmaya gerek yok sanırım. Allah uzun ömürler versin diyelim. Benim ve ortak arkadaşlarımın canını sıkan 'Uzun eşek yastığı MHP' hakkında iki kelime etmek istedim.

l  Şu meşhur 4+4+4 Yasası'nın Komisyon'dan MHP'nin yardımıyla geçmesini içime sindiremiyorum. Çekirdekten yetişme ülkücü olarak, üniversite dahil aktif olarak davanın içindeydim (Bahçeli'ye saygım da fazla). Kendisiyle şahsen konuştuğum dönem oldu. Böyle stratejik hatalar yapılmaz diyorum. 2002'de durup dururken seçime gitmesi, en büyük yanlışıydı. Gül'ü Çankaya'ya taşıması, ayrı konu. Hele sonuncusu gereksiz şey. Ben duaları ve  Kur'an-ı Kerim'i çocukken yaz aylarında camiye giderek öğrendim. Elhamdülillah Müslümanız. Alnımız secdeye gider. Çocuklar okullarda, dil öğrenip dışarı çıksalar, elin gavurunun ilmi, bilimi nasıl yaptıklarını onların dilinde öğrenseler, vatana millete daha faydalı olurlar. İllaki bir şey mi yapmak istiyorsun, koy okullara 'Din dersini', içine ne istiyorsan ekle.

l Burhan Abi, aslında sizin dediğiniz de doğru olabilir. Bir insan böyle basit hatalar yapmaz. Bizim halk, aferin Bahçeli'ye o da Müslüman deyip oy vermez. Gider 'Kömüre,  makarnaya' oy verir. Deniz Baykal ne yaptı. Başbakan'ın önünü açtı Siirt'ten. Başbakanlık onun hakkı dedi. Ödül olarak kaseti eline tutuşturdular.'
***
'Kim Milyoner Olmak İster' eski havasını yakaladı. Kenan Işık'taki oturmuş hal yükselerek devam ediyor. Yerinde saptama ve espriler ilgi alanı. Öte yandan Var mısın Yok musun'a ara verildi. Endemol'den yapılan açıklamada bu molanın Ramazan'a kadar olduğu şeklinde.
...
Eski Merkez Hakem Komitesi Başkanı -Aynı zamanda emekli albay- Bülent Yavuz'un peruksuz haline alışamadık. Ne zaman Bizim Stadyum'u açsak 'Kim bu dazlak?' diyoruz. Kısa süre sonra jetonumuz düşüyor. Hakem Hocası'nın enerjisine ise lafımız yok.
...
'Burada Laf Çok'a katılanlar arasında mini anket düzenlendi; 'Ronaldo mu, Messi mi?' Simge Fıstıkoğlu dahil ortak kanı 'Messi'yi daha çok seviyoruz' çıktı. Gerekçe mütevazı hali. Öteki, şımarık bulunuyor.
***
HATAY DEVLETİ, 2 Eylül 1938-29 Haziran 1939 tarihleri arasında yaşadı. Yapılan Plebisit sonucu Anavatan Türkiye'ye katıldı. 'Devlet'ten Millete' dönüşüm, 'Bir Sadakat Öyküsü'. Hatay Valiliği, bu olağanüstü olayı kitaplaştırarak Türk gençlerine armağan etti. Hataylıların zaferini destanlaştıran çalışmayı Doç. Dr. İsmet Melek, Doç. Dr. Hamit Pehlivanlı ve Devlet Arşivleri Genel Müdürü Doç. Dr. Yusuf Sarınay önderliğinde bir ekip yönetti. Başarılı Vali M. Celalettin Lekesiz'in katkılarını da unutmayalım.

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister