• $8,513
  • €10,2702
  • 498.973
  • 1441.33
16 Mart 2011 Çarşamba

Oradan oraya

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Bir yanda Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın, öbür tarafta İbrahim Tatlıses'in ölüm kalım savaşı var. Her ikisi de çok değerli. Bu arada, Kanal-B'ye 'Bu kin neden?' başlıklı yorumumuza gösterdiği ilgi için teşekkür etmeyi unutmayalım. Fikren görme kaymaları yaşarken, bunlara iyi bir haberin eklenmesi tebessüm ettirdi. Schuster'in istifasından söz ediyoruz. Görüşümüzü soran olursa, Alman'ın Malaga'ya kaçması yetmez. Bonus olarak Yıldırım Demirören'i verelim. Beşiktaş camiası, ancak o zaman rahatlar. Hepsinden önemlisi 'Batmaktan kurtulur'. Esas soruyu soralım 'Olağanüstü Kongre ne zaman?'

...
Notlarımız o kadar birikti ki, birazını eritmek istiyoruz. Hemen her kanalda 'İbo'nun Dostları' başlığıyla birtakım insanlar konuşturuluyor. Arada öyle yüzler görüyoruz ki, hayatı boyunca, sanatçının yanında bulunmadılar. Lehinde ne laf ettiler ne kalem oynattılar. Hani bu isimleri sıralamamak için, kendimizi zor tutuyoruz.

...
24'ün 'Bizden Nağmeler'ine Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca ve eşi katıldı. Yanlarında Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta vardı. Gerçek bir 'Yavaşca besteleri ziyafeti' verildi. Dr. Adnan Çoban yönetimindeki program artık pazar akşamları yayınlanacak.
...
Barış Karacasu'ya, hazırladığı ve TRT Spor'da yayınlanan Sporun Ezgisi'ni beğenerek izlediğimizi iletelim. Meslektaş Milletvekilimiz Süleyman Yağız'a da e-postasından dolayı saygılarımızı yolluyoruz.

...
Samanyolu Haber'de yayınlanan 'Başım Gözüm Üstüne' övgüye değer yapımlardan. 'Adım Sokak Çocuğu' ve 'Kapıaltı' isimli programlardan hatırladığımız Nurten Güzelsevdi, yine iyi iş çıkarmış.

***
TRUVA'dan iki yeni kitap geldi. İlki Metin Soylu'nun AFET OKULU. Yazar, 17 Ağustos ve 12 Kasım 1999 depremlerin ardından halkı bilinçlendirmeyi amaç edindi. Felaketlerin 12. yılı için hazırlanan çalışma hız kazandı. Çünkü Japonya'daki deprem ve tsunaminin yol açtığı bilanço ortada. Yayında Afet Okulu Projesinin Koordinatörü Dr. İbrahim Sivrikaya ve Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara'yla yapılmış röportajlar bulacaksınız.

...
Yelda Sorguç bir tıp doktoru. İçimdeki Rüzgar ile çok değişik aşk öyküsünü dillendirmiş. Sunuşu Hüseyin Movit'in yapmaya değer bulması, romanın değerini katlıyor.

...
Çok ilginç bir kitap aldık; DEĞİŞMENİN AYNALARI (I). Yazarı Coşkun Irmak. Bilmeyenler için bilgi verelim, 'Öyle Bir Geçer Zaman Ki'nin senaristi. Irmak, 'İbret Oyunu' adlı hikayesiyle inanç ve dürüstlüğü eleştiriyor. 'Theseus'un Gemisi'nde Yunan filozoflarıyla ilgili dogmaları yıkıyor. Okumalısınız.

***
Birikmiş CD'lerden de söz edelim. 'Joy Türk 2011' ile POWERTÜRK - EN İYİLER' aynı kulvarda. Popüler şarkı ve yorumcular birarada.

...
Ziynet Sali Collection, bir kutu içinde 5 CD'den oluşmakta. Sali sevenler beğenecek.

...
Zakkum Grubu, 13 şarkıyla raflarda. Sefa Topsakal ise Doktor'la çıkış yapmıştı. Buna 2'si remix yeni besteler ekledi.

...
MODEL 'Diğer Masallar'ı müzik marketlere yolladı. Bu takımın, hastalıklarla dalga geçişi çarpıcı. Eren Sandal, tek bestesiyle 'Rüzgar', kendine yer bulma peşinde. İyi yolda olduğunu söyleyebiliriz.

...
4. Yeşilçam Ödülleri 28 Mart'ta sahiplerini bulacak. Lütfi Kırdar'da yapılacak törenin sunumunu Halit Ergenç ile Cansu Dere üstlendi. TÜRSAK VAKFI, Beyoğlu Belediyesi ve TURKCELL'in işbirliğiyle gerçekleşen etkinlik geleneksel.

<p>Tarihçi-Yazar Koray Şerbetçi bu hafta Kestirmeden Tarih  programında Kudüs özel bölümüyle karşını

Medeniyetlerin aynası Kudüs… Kadim şehre kim ne getirdi?

NASA Mars'ın 3 boyutlu görüntülerini yayınladı

Düştüğü dere yatağında 5 gün mahsur kaldı

Mersin sahilinde bulundu! Sahil güvenlik hemen çalışma başlattı