• $15,8484
  • €16,9045
  • 944.398
  • 2363.55
9 Kasım 2011 Çarşamba

Öneri Uğur Gür'ün

Efsane polis müdürlerinden Uğur Gür aradı. Bayramlaşıp hal hatır sorduktan sonra, kafasındaki konuyu söyledi. Ortaya koyduğu önemli ve her Kurban Bayramı yaşanan dramatik sahneleri azaltacak bir öneri. Son yıllarda pıtırak gibi artan sitelere ön şart olarak 'Özel kesimhane'  yapılmasını istiyor. Koca bir alana ve yüksek nüfusa sahip Avcılar Belediyesi'nin tek kesim yerine sahip olduğunu hatırlattı. Sıranın bir türlü kendilerine gelmeyeceğini gören vatandaşlar, doğal olarak yasadışı alternatiflere başvurmakta. Verdiği tek örnek. Diğer yerler için de aynı sıkıntı var. Ondan sonra, dereler, ırmaklar ve denizler kızıla boyanmakta. Uğur Gür'ün 'Bu işi ancak onlar gerçekleştirir' dediği kurumlardan bazıları şunlar; 'TOKİ, Fi-Yapı, Ağaoğlu, vs'. Teklif ortada. Gerekçe belli. Otopark ve diğer sosyal tesisleri hatırlayanlar, mazgallı ve su imkanı olan minimize edilmiş kesimhaneleri pekala hazırlayabilir. Hatta bazı akıllı site yöneticileri bu işten sembolik miktarda para toplayabilir. Böylece ortak giderlere katkı sağlanmış olur.
...
ÖZEL NOT: 'Kansız Bayram' başlığını atan gazetenin köşe yazarlarından biri Boğaz'daki görüntü için 'Kızıl Deniz' yakıştırması yaptı. Yorum sizin.
...
Uğradığımız, yanından geçtiğimiz mezar yerlerinde belki ilk kez bu kadar yoğun ziyaretçi akını gördük. Şehitlik olmayan, ancak ailelerin isteğiyle bunların da defnedildiği yerlerde dahi Türk Bayrakları çekiliydi. Durum duygusallığı en üst seviyeye çıkarıyor. Kutsal günlerde öncelikle Atanine'yi hatırlarız. 'Mevlid şarkı gibidir, bana Kur'an okuyun' vasiyeti aklımızdan çıkmaz. Bu kez Trabzon-Değirmendere'den Osman Yaşar Kulaç'ın anne ve babasını unutmadık. Fatihalar onlara da gitti. Sonra tüm ahirete göçmüş olanlara.
***
Makam Farkı TSM programı. 76. ve 77.'sini izleyince farkına vardık. Meğer üç yıla yakındır NTV Radyo'dan veriliyormuş. Şimdi ekranda. Oğuz Haksever ve Mehmet Barlas'ı kaliteli bir programı gerçekleştirdikleri için kutluyoruz. Muhlis Sabahattin Bey'den Ferhat Göçer'e, Şükrü Tunar'dan Serkan Çağrı'ya uzanmak emek işi. TSM'nin bir kahramanı Mehmet Özkaya'nın senfonik icra ettiği 'Bir Deniz ki Gözlerin'i ekranda izlemek ayrı güzellikti. Makam Farkı'nı bundan böyle kaçırmama kararı aldık.
...
Ne kadar titizlenirseniz titizlenin yine arıza çıkıyor. Son olay Yok Böyle Dans'ta gerçekleşti. Canlı yayın kaldırılıp, bantla girildi. Her şey iyi giderken, olmayan Azra Akın'a diğer jüri üyeleri de katıldı. Ortada sadece Burcu Esmersoy'u görebildik.  SMS'leri toparlayıp diğer notlarla birleştiren Noter Başkatibi'nden zarfı aldı. Alp Kırşan-İvana çifti gün birincisiydi. Son ikiye Pazarcı Aydın ile Helin Avşar'ın kaldığı ilan edildi. Elenecek ismi beklerken sürpriz gerçekleşti. İlhan Mansız yarışmadan çekilmişti. Gerekçe olarak yoğun işleri gösterildi. Bunu anladık. Ya Burcu'nun İlhan'a '2014 Olimpiyatları için başarı dilemesi' ne oluyor? Biz de AcunMedya'nın dört notunu kırdık.

<p>CATS, İnsansız  Hava Araçları, helikopterler ve uçaklar dahil sabit kanatlı veya döner kanatlı  h

İnsansız hava araçlarının gözü 'CATS'

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (23 Mayıs 2021)

Gıda Komitesi enflasyon için toplanıyor! Yeni teşvikler devreye giriyor

''TEKNOFEST Azerbaycan'' için geri sayım başladı! İşte ilk fotoğraflar