• $13,5479
  • €15,3476
  • 789.207
  • 1979.83
4 Mayıs 2012 Cuma

Önce Rüştü gitmeli

Bu yazıyı Beşiktaş-Fenerbahçe maçı başlamadan önce yazıyoruz. 'Bir futbolcu kendi kendine nasıl ceza verdirir'in en sorumsuz örneğini sergiledi. 'Hakeme, sen adam değilsin, dedim' şeklindeki demeciyle, açıkça cezaya davetiye çıkardı. Hem de, arkasındaki kalecinin sakatlığını bile bile. Üstüne üstlük, itirafları arasında 'Haydi atsana' tahrikini de yaptığını itiraf etti. Sonuç ortada. Beşiktaş Cenk Gönen'i iğnelerle sahaya sürmek zorunda kaldı. Beşiktaş'ın yıllardır devam eden yönetim zaafını bir kez daha hatırladık. Kimse, çıkıp 'Rüştü Efendi, senin amacın nedir?' diye sormuyor. Ayrıca, 'Saracoğlu'nda yediğin gollerin hesabını vermelisin'i alnına çakacak babayiğit yok mu? Otuz metreden, kapattığın köşeden gol yediğin yetmedi. Bir de 'Yan top zaafı yaşadın'. Kaleci Korcan'ı sıkıştıranları, asıl şimdi göreve davet ediyoruz.
...
Kimileri kalkıp 'Beşiktaş'ın şampiyonluk şansı mı kaldı' diye savunma yapmasın. Kendi adımıza konuşursak, Kartal'ın kalesi bir daha asla Rüştü'ye emanet edilmemelidir. Portekizlilerden önce ona 'Güle güle' demenin zamanı çoktan geldi, geçti. Ya jübile yapsın, ya da isteyeni çıkarsa, hayırlı olsun. Üçüncü önerimiz ise Sayın eşinin sosyal etkinliklerine katkıda bulunması. Defilelerden söz etmiyoruz. Işıl Reçber'le birlikte, sahnelenecek son tiyatro oyununda Rüştü'nün de rol almasının yadırganacağını sanmıyoruz.
***
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'ndaki kalkışmanın sonu belli oldu. Tarihi Darülbedayi'nin ipi, bizzat Başbakan tarafından çekildi. Erdoğan'ın inadını bilenler, yeni bir alternatif olmadığını anladılar. Haber kanallarında konu işlenmeye devam ediliyor. Bir yerde 'Havanda su dövülmekte'. Arada öyle konuşmacılar izliyoruz ki, üzülmemek mümkün değil. Bunlar arasından bir tek örnek verirsek Ahmet Yenilmez yetecektir. Türkiye'de yeni dönemle birlikte, iktidarın sözcüsü konumuna geçti. Son olarak 'Tiyatroda da Ergenekonlarımız var' diyerek, tüy dikti. Yenilmez gibileri insafa davet ediyoruz. Etkili olur muyuz? Sanmıyoruz.
***
Muhteşem Yüzyıl'da işler iyice karıştı. Sanki Bayan Tezgahları izliyoruz. Daye Hatun'dan başlayıp, kovulup geri dönmeler çoğaldı. Hürrem'in ajanları teker teker Hal'lediliyor. Şehzade Mustafa, kendi sonunu hazırlıyor. Kanuni ise, kendini şiire verdi. Muhibbi mahlasıyla döktürüyor. Fazlaca da geçmişi yaşamaya başladı.
...
Çocuklar Duymasın'daki düşüş fark edilir hale geldi. Aylin -Burcu Esmersoy- Survivor'da hayatını yaşamayı tercih

<p>Ezgi Aşık <span style='font-size: 1.6rem;'>soruyor, Sağlık İletişimi Derneği Başkanı Dr. </span><

Omikron ile Kovid-19'un şiddeti azalıyor mu?

Topladığı tahtalardan öyle bir şey yaptı ki...

Son hali hayran bıraktı! Hurdalıktan 2000 dolara satın aldı

Tesla'nın koltuğunu kestiler! Bakın içerisinden neler çıktı