• $7,2817
  • €8,7847
  • 405.112
  • 1527.45
06 Nisan 2011 Çarşamba

Önce ders çalışılacak

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Çocuk iyi besteci. Ayrıca yorumculuğu fena değil. Bir süredir yeniden 'Ekran yüzü' oldu. İşi götürüyor. Başladı, konuklarıyla karışık izleyiciye hava atmaya:
'Selahattin Pınar, Afife Jale'ye 'Bir Bahar Akşamı' parkta rastlıyor'. Kurgu güzel, ama palavra. Bu şarkının güftesi Şair Fuat Edip Baksı'nın. Ona da ilhamı veren edebiyat öğretmeni bir arkadaşının ümitsiz sevdası. Hoca 40 yaşını devirmiş. Öğrencisine aşık. 'Daha önceleri neredeydiniz'le beraber  Baksı'nın kaynağını oluşturuyor. Sallamanın doğrusunu yazalım dedik. Selahattin Pınar'ın adına ödüller konulan ünlü tiyatrocumuz Afife Jale için yaptığı beste; 'Nereden sevdim o zalim kadını'dır. Bunda herkes hemfikir. Sadece Sadun Aksüt doğrulamamakta. Evet, Burçin Birben'e Showmax'teki yeni programı için başarı dileklerimizi yollayalım. Nasrettin Hoca'nın 'Testiyi önceden kırması' örneği uyardık. Araştırmadan, dersini çalışmadan yalan yanlış bilgi aktarmasın. Unutmasın, seyredenler arasında doğruları bilen her zaman çıkacaktır.

***
Şevval Sam'ın hangi tür müziği yaptığını çözen var mı? Bu hafta bir ara düşüp bayılacak sandık. Sesi kayboldu gitti. Konuşmasıyla uzaktan yakından ilgisiz laflar etti. 'O ses, savaş çığırtkanlığı yapıyorsa' gibisinden. Herhalde, bunu söyleyince kendini entel-dantel hissetti. TRT-M'deki canlı yayını Dilek-Derya Türkan ile Murat Aydemir kurtardı.

...
SkyTÜRK 'Bu Sabah'ı, yeniden hayata geçirdi. Gerekliydi. Ancak, eksikler fazla. Okay Gönensin'e 'Oktay' demeyi anlıyoruz. Ancak, köşe yazılarının yazılışıyla, senkron tutturulamıyor. Yanlışlar dizi boyu. Mutlaka, kamera arkasına işi bilen eleman takviyesi gerekiyor.

...
Tüm haber kanallarına tekrar sesleniyoruz. Ekonomideki puan cetvelinin en önemli unsurlarından biri altın fiyatlarıdır. Siz Cumhuriyet'i bile vermiyorsanız, gidin Wall Street'te yaşayın. Halka dönmek istiyorsanız, en önemli materyal 'Çeyrek Altın'dır. En garibanın yastık altında bulabilirsiniz.

***
Lig TV'nin 'Pazartesi Gecesi Futbolu' gülümseten isimleri konuk almaya başladıktan sonra daha fazla ilgi alanı. Tıpkı Şafak Sezer'deki gibi. Şansal Büyüka'ya verilen yanlış bilgiyi de, düzeltelim. İspir, Erzurum'a bağlıdır. Karadeniz'in ünlü fasulyecileri buranın ürünlerini kullanır. Erzincan'la ilgisi yok. Bu ilde de çok güzel kuru fasulyeler yetiştirilir. Erzincan kökenli Şafak'ın ise hiçbir şeyden haberi yok. Dermasondan, şekere kadar. En az altı çeşit. Kasımpaşa'daki ziyafet için şimdiden afiyet olsun, diyoruz.

...
Antalya önündeki Galatasaray'ı seyrederken üzüldük. Yürekler acısı haldeler. Bereket 33 puanı var. Yoksa, oynadıkları futbolla çoktan tehlike hattına girmişlerdi. Yatıp kalkıp Yılmaz Vural'a dua etsinler. Hocamız bu yıl bir rekora imza atıyor; 'Aynı sezon iki takım birden küme düşürecek'. Bir de son çalıştırıcı Bülent Ünder'le ilgili not düşelim. İyi futbolcu, başarısız hoca en önemli zaferini Galatasaray'a karşı elde etmişti. Samsunspor'la Cim-Bom'u yendiğinde 'Florya'dan içeri giremez' nutku atanlar, şimdi nerede?

<p>Bursa'da kısıtlamada denetim yapan bekçilerin 'dur' ihtarına uymayan sürücünün, savunması şaşkınl

Bekçilerin 'dur' ihtarına uymayıp kaçtı, savunması şaşkınlık yarattı

Niğde'de kaçak kazı yapan 4 kişi suçüstü yakalandı

Akkuyu Santrali'nde ikinci ünitenin konsol kirişinin kurulumu tamamlandı

Adıyaman'da ''Gastropod'' nesline ait hayvan fosili bulundu