• $15,8888
  • €16,7999
  • 937.631
  • 2378.75
2 Ekim 2011 Pazar

Ölçü kaçtı

Önce elektriğe daha sonra doğalgaza zam geldi. Akaryakıtı bu listeye almaya gerek yok. Ona yapılan bindirimler periyodik. Bazen aradan 24 saat geçmeden tabelası yükseltiliyor. Bu konuda ilk ağır eleştiriler emekli okurlarımızdan geldi. Kendilerine yapılan artırımla kıyaslamacılar çoğunlukta. Yaraya tuz basmak istemedik. Onlara söylemediklerimizi buraya alacağız. Bazı temel malzemelerin fiyatlarındaki artış, suya atılan taşın halkaları gibi. Aldığınız baklavadan mutfağınızda kaynayan çorbaya kadar yansır. Zaten gazını çoktan kısmış, elektriğini en düşük harcamalı ampule dönüştürmüş vatandaşın alacağı hangi tasarruf tedbiri kaldı? Amaç, Yunanistan'daki maaş indirimleriyle göz korkutmaksa, yapılan yanlıştır. Olan hep dar gelirliye. Girişte de değindiğimiz gibi mağdurlar listesinin ilk sırasında emekliler oturuyor. İnsanca yaşayamadılar. Bari insanca bu dünyaya veda etsinler.
- - -
Osman Ataç'ı kamuoyu 'Bilardo Osman' olarak tanır. İMKB'den çok önce var olan Tahtakale'nin ayaklı borsasının en önemli ismidir. 40 Yıldır tahminlerinde şiştiğini görmedik. TRT'den sonra haber kanallarımız da bu zatın yorumlarına yer vermeye başladı. Onun son cümlesini herkesle paylaşmak istedik; 'Bu kriz uzun vadeli'. Siz siz olun hesaplarınızı buna göre yapın. Sonradan ağlamak faydasız.
...
Emekli öğretmen üşenmemiş telefonla aradı. Bunca ekonomik labirent içinde, 'Başbakan'ın ciğerini yakan saldırı haberleri' arasında Bülent Ersoy'u şikayet etti. Sayesinde Berk Yılmaz -Diva'nın sevgilisi- adını öğrendik. Hocamıza biraz bindirdik. Bu kadar zam ve kan deryasında seçtiği konuya bozulduk. Hatta 'Telefon parana yazık' dedik.
- - -
Geçenlerde D&R'a uğramıştık. İmzalısı geleceğini bildiğimiz halde kitap satın aldık. Hangisi mi? Aydın Menderes'in katkılarıyla Taha Akyol'un kaleme aldığı 'Demokrasi'den Darbeye-Babam Adnan Menderes-'. Okuyup bitirdikten sonra yazmaya hazırlanırken Dostumuz Akyol, imzaladığı nüshayla AKŞAM'a geldi. İmzasızı bir yakınımıza armağan ettik. Ötekini kütüphanemize yerleştirdik. Kitaptaki bazı bölümleri biliyorduk. Hatta Aydın-Söke-
Bağarası'ndan epey anımız var. Bunları bizim babamız anlatmıştı. Akyol'un çalışmasında çarpıldığımız bölümlerden biri merhum Adnan Menderes'in İmam-ı Azam Türbesi'nde düşünüp, söyledikleri. Yayının sonuna eklenen 'Yalan ve iftiralar'ın medya ayağı için gazeteciliğin utancı diyoruz. Taha Akyol'a notumuzu yıllar önce vermiştik. Çok iyi araştırmacı. Yazım tarzı çarpıcı. Haber gibi. 

<p>Ali Nuri Türkoğlu, Payitaht Abdülhamid dizisinde Emanuel Karaso karakterini oynamıştı. 30 yılı aş

Ali Nuri Türkoğlu'ndan samimi açıklamalar

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak