• $15,8311
  • €16,7443
  • 931.265
  • 2405.7
10 Nisan 2012 Salı

Okay'ların kaderi

Meral Okay, en verimli döneminde vefat etti. Yaşasaydı 20 Eylül günü 53'üne basacaktı. Gerekçesine sadece kader diyebileceğimiz acıyı 1994 yılında yaşamıştı. Eşi Yaman Okay'ı henüz on yıllık evliyken kaybetmişti. O da kanserden kurtulamadı ve 41 yaşındayken öldü. Bilmeyenlere hatırlatalım. Türk Televizyon Tarihi'nin en önemli dizilerinden biri olan Bizimkiler'de 'Her Zaman Sinirli Ağabey' tiplemesiyle tanımayan kalmamıştı. Yukarıda sözünü ettik ya ister adına kader, ya da neden deyin bu kez ortak gerekçe kanser illeti.
...
Meral Okay'la tanışmamız Günaydın Gazetesi'nde çalışırkendi. Yazılı medyanın başarılısıydı. Geleceği iyi gördü. Şarkı sözü, sahne çalışması derken ekrana atladı. Çok kimse onun TMO'nun -Toprak Mahsulleri Ofisi- Dünya Bankası projelerinde görev aldığını bilmez. Atatürk'ün 100. Yaşı için kurulan komisyonda  vardı. Sayısız başarısı arasında Altın Koza'da 'En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu' ödülüne layık görüldüğünü anımsatalım. Bu Beynelmilel filmindeki Aydeniz Derya rolü içindi. İkinci Bahar'daki 'Kasap Melahat'ı, 'Bir Bulut Olsam'daki İnci Batur'u ve diğer karakterleri unutmak mümkün mü? Asmalı Konak'tan Fedai'ye ve son olarak Muhteşem Yüzyıl'ın senaryo yazarlığı hep akıllarda kalacak. Jüri üyelikleri, şiirleri ve kısa hikayeleri ile ölümsüzleşti. Meral Okay'a rahmet, mekanının cennet olmasını diliyoruz.
***
'Kral TV Müzik Ödülleri'nde aday adayları açıklanmak üzere. O kadar çok başarılı isim gözlemliyoruz ki, sonuçları merak ediyoruz. Pek çok 'Onur Ödülü' adayımız var. Son yılların ve son günlerin favorileri fazla değil. Fettah Can bir numaramız. 'Boş Bardak' ve 'Mandalinalar' ile patladı. Sıla'ın çizgisi hep yukarıya doğru. Halil Sezai, konuşur gibi söylemesi ve insanın içine işleyen sözleriyle tırmanmakta. Kral TV'nin sonuçları açıklayacağı gecenin muhteşem olacağı ise kesin.
...
'EURO 2012'YE DOĞRU'nun Rusya bölümünü tekrarda izledik. Pamukkale Üniversitesi'ndeki yayının konuğu Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağcı'ydı. Sporla dolu bir eğitimci. Tek kusuru, öğrencilere zaman bırakmayacak kadar uzun konuşmasıydı. Serhan Asker, yine önemli isimlerle röportaj yapmıştı. Bunlardan, dünyanın gelmiş geçmiş en büyük kalecilerinden Rinad Dassaev'le yapılanı tuttuk. Tatar asıllı Müslüman sporcu, şimdilerde Torpedo Moskova'nın çalıştırıcısı. Kızıl Meydan'daki çakmalar, Katherina, Lenin ve Brejnev'e bayıldık.
***
Müfit Yavuz'un Başbakan'ın Çin gezisiyle ilgili yorumunu beğendik. Şuna inansın ki, görüşlerinde yalnız değil. Gelen mesajların tamamına yakını, onunkiyle aynı.
...
'Bay İfade' Volkan Akay, 14 Nisan Cumartesi günü Çerkezköy'de olacak. Davet, 'Türkiye Personel Derneği Trakya Şubesi' Başkanı Özber Çetin tarafından.
...
'Semadan Payitaht İstanbul Manzaraları' sergisi 16 Nisan saat 14.00'te açılıyor. Sultanbeyli Belediyesi'nin etkinliği, Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek.

<p> </p>

Türkiye'nin dev eserleri neden karalanıyor?

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili açıklama

Türkiye'nin en uzun süre yaşayan insanı! 157 yıl hayatta kaldı

Uzaylılar tarafından kaçırıldıklarını söylüyorlardı! Çizimleri herkesi şaşırttı