• $7,4294
  • €8,982
  • 412.302
  • 1471.39
17 Ocak 2012 Salı

O yüce duygu

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Lefter için yapılan törenlerle içimize hüzün çöktü. Onca birleştirici, bütünleştirici görüntü arasında öyle bir enstantane var ki belleğimize yerleşti. Hep gözümüzün önünde kalacak. Hani TRT Spor'da tekrarlanan röportajın son bölümü. 'Eyvallah Orhan' dedi ve bisikletine binip, pedallara basarak uzaklaştı. İnanın Ordünaryüs'ü muhteşem futbolundan, attığı gollerden çok bu haliyle hatırlayacağız. Küçükandonyadis'in ebediyete uğurlanışına katılan herkese minnettarız. En önemli gerçeği ortaya koyduğu için bir kez daha mutlu olduk. 'Ben Türk'üm' demek için, ne dine ne de ideolojiye  ihtiyaç var. Bu konuda çok yeni bir örneği de tekrarlamak istiyoruz. Can Bonomo, etnik ayrımcılık yapanlara Haber TÜRK'te öyle bir cevap verdi ki; 'Ben Türk'üm'. Bu haykırış Çin-ü Maçün'den daha önemli yerlerden duyulmalı. Dileriz BDP Grubu'ndakilerin kulaklarındaki takozları da delmiştir.
***
O Ses Türkiye'de final yaklaşırken, yeni katkılar fark edilmekte. Boşa çıkan 'Yok Böyle Dans'ın dansçıları, koreografiye katkı sağlamaya başladı. Akıl edenleri tebrik ediyoruz. Sona doğru hep iyi sesler kalınca, elenecek isimleri tespit ise iyice zorlaştı. Mustafa Sandal'ın Müge'yi göndermesi kolay olmadı. Hülya Avşar, Barış'ı kurtarmak için Merve'yi yolladı. Sözü Avşar Kızı'na getirmişken, giydiği tuvaleti atlamayacağız. Önden görüntüsü 'Su muhallebisi'. Yani pudra şekerini dök dök ye. Yandan ise bulmaca sorusu gibiydi; 'Kat kat döşek...'
...
Selçuk Ural'ı sever ve sayarız. Ses ve yorumu hiç yaşlanmadı. En önemli özelliği ise, şimdilerde yok olmaya başlayan 'Vefa' duygusu. Sanatçı TRT-M'deydi. Ankara Konservatuarı'ndaki 'Trombon öğrenciliği'nden başladı, bugünlere gelişi tüm detaylarıyla anlattı. Haftada 80 işe gidildiği dönemleri söylerken, şimdilerde tüm yılda bu sayıya ulaşamayanları gözlere soktu. Ural'ın en çok saçlarını kıskandığımızı belirtmeliyiz.
***
Ali İhsan Sağlam'ın e-postasını bugün toprağa vereceğimiz Rauf Denktaş'a ithaf ediyoruz:
'Burhan Bey,
Allah'tan sıhhat dilerim. Öncelikle Türk Milletinin başı sağ olsun. Yiğit ve yeri zor dolacak evladını kaybetti. Mekanı cennet olsun. Rahatsızlığım nedeniyle mecburen evdeyim. atv'de Kenan Işık'ın sunduğu yarışma programında sesli soru rahmetli Rauf Denktaş'a aitti. Yarışmacı bayan, sesi tanıyamadı. Herhalde ABD'deki bilmem hangi müzik topluluğu olsaydı düşünmeden cevap verirdi. Hanımımla beraber üzüldük. Ancak tesellimiz Kenan Işık'ın yarışmacıya ve seyredenlere, tabi” ki anlayanlara, verdiği mesajdı. Aracılığınızla Işık'a teşekkür ediyor, başarılar diliyoruz. Hassasiyetinden dolayı kutluyoruz. Şahsınıza diyecek sözümüz yok. Siz gerekeni zaten yapıyorsunuz. Allah kaleminize güç, sağlıklı, hayırlı, huzurlu uzun bir ömür versin. Selamlar'.
...
Belen Obuz öncelikli, Rauf Denktaş'la ilgili yüzlerce farklı mesaja da teşekkür ediyoruz. Kadir Kavi'nin isteğini gerekli yere ilettik. Bugünden itibaren, gerekli düzeltme yapıldı.

<p>Peki, koronavirüste son durum ne? Aşılarla ilgili yapılan araştırmalar  bize ne söylüyor? Sürü ba

Aşı araştırmaları bize ne söylüyor?

Öğretmenlere koronavirüs aşısının yapılmaya başlandı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar A-400M hangarını ziyaret etti

Balıkçı ağlarına bin yıllık tekne parçaları ile 13 amfora takıldı