• $7,2604
  • €8,7596
  • 405.722
  • 1527.45
18 Nisan 2011 Pazartesi

NTV'nin dönüşü

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

İki yıl önce 'Altın Yağdanlık Ödülü' verdiğimiz NTV'nin haberciliğindeki değişim dikkatlerden kaçmıyor. Bir süredir üstlerine objektiflik adına 'Sihirli değnek' dokunmuş gibiler. Ortadan, hatta yansızlar. 'Bazıları kızar' korkusunu üstlerinden atmış görünüyorlar. TBMM yenilenirken, NTV'deki bu olumlu gelişmeyi, habercilik reflekslerini gerçekleştirenleri kutluyoruz. Onların bıraktığı boşluğu ise CNN TÜRK'ün doldurduğunu itiraf edelim. Bu ekran, grubunun kimi yayın organları gibi, 'Sahibinin Sesi' konumuna geçti. Hem de hızla. 'İktidar sempatizanı' diye değerlendirilen
Kanal-24, CNN TÜRK'ten daha tarafsız.
...
Herkesin fikirleri karşıt da olsa birilerine sempatisi vardır. Örneğin, BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan'a, nedense kızamıyoruz. Ancak, ona rakip bulduk; Altan Tan. Diyarbakır'dan seçilecek bu BDP Bağımsızı şaşırttı. Habertürk'te Balçiçek İlter'in gazıyla -Herhalde duyum aldı- nefis Kürtçe türküler okudu. Tabii ikisi de aşk temalı. Detone olmadı. Sesi gümbür gümbür. Buradan İbrahim Tatlıses'e uyarıda bulunmak istiyoruz. Fizyoterapi seanslarını bir an önce tamamlasın. Yoksa bir bakacak 'İmparatorluk Tacı' Altan Tan'ın kafasında.
- - -
Sözü müzikten açmışken TRT-M'in yeni programı Yakamoz'dan söz edelim. Rafet El Roman daha ilk yayında mükemmeli yakaladı. Bunda gecenin konuğu Deniz Seki'nin katkısının olduğunu atlamayalım. 'Haftanın yeteneği' bölümünde tanıtılan Ersan Ersin'i de beğendik. En çarpıcı kurgulardan biri,
Roman-Seki ikilisinin, Anadolu Aşıkları'nı çağrıştıran 'Atışmaları'ydı. THM dışındaki böyle bir doğaçlamaya hayran kaldık. Kanal'ın Genel Koordinatörü Necati Göksel'i kutlamayı da ihmal etmeyelim.
...
Survivor'daki Nihat Doğan'ın hırsını takdir etmeli. Herkes gülüyor-Biz dahil-. Kızılderili fetişini andıran Dokunulmazlık Sembolü'ne bile alay sancağı muamelesi yapıyor. Acun Ilıcalı'yı tebrik için sadece Nihat'ı keşfedip, ıssız adaya götürmesi yeterli.
...
Futbola bulaşmamak niyetindeydik. Ancak Saracoğlu Stadı'ndaki 'Göçük', kararımızı bozdurdu. Bu nasıl yönetim? Maçın içine kim bu kadar edebilir? TTF mi ona bağlı MHK mı, çıkıp açıklama yapacak? Görelim. Verilmeyen penaltılar, hak edene çıkmayan, hak etmeyene gösterilen kartlar, seyir zevkini katletti. İnanın böylesi katliamdan sonra oynanan R. Madrid-Barcelona maçından zevk alamadık.
- - -
Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası
23-24 Nisan tarihlerinde 'TİM Show Center'da konser verecek. Tek perdelik müzikal komedinin adı Senfonik Kabare. Gani Müjde'nin yazdığı açıklandı. Müjde'nin besteci tarafını ilk kez duyuyoruz.
...
Y. Doç. Dr. Göktan Ay'dan mesaj var. 'Bilim ve sanatta terminoloji... Çok mu zor?' başlıklı yazısını (www.muzikoloji.org)'da bulabilirsiniz. 'Devlet Koroları Yönetmeliği Değişikliği Yayınlandı... Yine sorun var' ise (www.musikidergisi.net)'te. İlgi alanı olanlara öneriyoruz.
...
ÖZEL NOT: Mesut Yar, bugünkü yaşgününü dünden kutlamaya açtı. Canlı yayına gelen telefon ve mesajlara dikkat ettik; 'Hiç, Beşiktaş lafı edilmedi'. Yar'ı gözlerinden öpüyor, nice başarılı yıllar diliyoruz.

<p><span>Sivas'ta yaşayan ev hanımı Nilgün Bozalioğlu, yaptığı bez bebeklerle hem gelir elde ediyor

Torununa yaptığı bez bebek 50 yaşından sonra iş sahibi yaptı

Niğde'de kaçak kazı yapan 4 kişi suçüstü yakalandı

Akkuyu Santrali'nde ikinci ünitenin konsol kirişinin kurulumu tamamlandı

Adıyaman'da ''Gastropod'' nesline ait hayvan fosili bulundu