• $13,4587
  • €15,3581
  • 785.982
  • 2085.76
12 Ağustos 2011 Cuma

Nihayet yüzü güldü

Önce zayıf Estonya önündeki Milli Takım'ı değerlendirelim. Anlık kişisel becerilerle atılan goller kimseyi aldatmasın. İlk yarım saatte, savunmamızda öyle anaforlar yaşadık ki, biraz kaleci Sinan, çoğunlukla rakibin beceriksizliği vardı. Gerideki blok ayrıca koşamıyor. Hiddink, üç hafta içinde bu önemli açığı nasıl kapatacak, bilemiyoruz. Özetlersek, Emre, Gökhan Gönül ve Kazım dışında ışık veren yoktu. Arda Turan'ın 'Zaten sakatım, tam transfer arifesinde işi berbat etmeyeyim' korkusu canımızı sıktı. 'Sahada yürüdü'. Dileriz içinde bulunduğu bunalımdan çabuk kurtulur. Yoksa 'İspanya macerası' uzun sürmez. Dileğimiz, Türkiye'nin adını, tüm dünyaya duyurması.
...
Herkes bahsetti ama biz de ucundan kenarından değinmek istiyoruz. Türk Milli Futbol Takımı Kaptanı'nın böylesine protesto edilişini asla onaylayamayız. Kaldı ki, çok da başarılı oyun sergiledi. İlhan Şeşen'in şarkısındaki dizeler gibi; 'Neler oluyor bize'. Ne hale geldik, anlamakta zorlanıyoruz. Bunun  sebebini tahmin zor değil. Türk Futbolu'nun üstüne şike soruşturmasıyla 'Kara bulutlar çöktü'. Taraftar saldıracak, deşarj olacak isimler aramakta.
...
Gelelim naklen yayına. Ertem Şener'i bu kez beğendik. Protestolar onu ciddileştirdi. Mantıklı yorumlar yaptı. Stada gelenlerin sayısı tahminlerin üstünde oldu. Görüntüler arasından kısa bir enstantaneyi aktarmak istiyoruz. Colin Kazım'ın attığı ilk golden -2-0 yapan- sonra Mehmet Ali Aydınlar'ın yüzündeki tebessüm hoştu. Adamcağız, ateşten gömleği giydiğinden bu yana belki ilk kez, 'Oh dedi'.
***
BKM Mutfak'ın Kanal-D ile işi bitti. Ancak aynı ekibi atv'de başka bir formatla karşımızda bulduk. Aşağı Yukarı     Yemişlililer dizi. Komedi unsuru egemen. Konu klasik bir İstanbul'a göç öyküsü. İnşaatta çalışanların hikayeleri aynı potada yoğruluyor. Rant peşinde koşanlar ayrı. Yönetmen Şahin Altuğ kusura bakmasın ama ilk bölüm hayal kırıklığıydı. Dileriz, daha sonra toparlanırlar. Arada 'Belden aşağı sokuşturmalarla biz bu işi götürürüz' diyorlarsa, olmaz. Senaryoyu zenginleştirmekte fayda var.
...
TRT-M'den bugün için iki program önereceğiz. İlki saat 12.45'te başlıyor. 30 Dakika'da Yeni Türkü ekranda olacak. 14.10'da ise 'Notalar Harfler'de      Sunay Akın'ın çocukluk ve gençlik şarkılarını öğreneceğiz.
***
Berat Safkan, 0543-2916565'i deneyebilir. Ayrıca Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Yurtiçi Yayın Koordinatörlüğü'nden  Sema Onay'a ulaşmak mümkün.
...
Kaltenkirchen'den Mustafa Hasar'a bu kez Sakaryaspor için iyi dileklerimizi yolluyoruz. Baybora Öztürk'ün inceliğine teşekkürler.
...
Cem Gökay Gökalp ile Coşkun Telciler'in Türkiye ile ilgili değerlendirmeleri müthiş benzeşmekte. Ne diyelim; 'Aklın yolu bir'.
...
İKSV tarafından Koç Holding sponsorluğunda düzenlenen 12. İstanbul  Bienali, 17 Eylül-13 Kasım tarihleri arasında yapılacak.
...
İstanbul'daki yerel belediyeler Ramazan etkinliklerinde başarılı. Beylikdüzü en faali. Esenler'in de aynı şekilde olduğunu gözlemliyoruz. Tüm iftar davetlerine, topluca sevgi ve saygılarımızla cevap veriyoruz.

<p>Programda öne çıkan başlıklar:</p><p>AK Parti MKYK Üyesi Emre Cemil Ayvalı:  CHP'nin tüm yandaşla

Başkan Erdoğan'dan Arnavutluk'ta

Emeklilere hangi banka ne kadar promosyon veriyor? İşte banka banka promosyon ücretler...

Gece yarısı çocuk kamerasına takıldı! İşte o anlar

Sosyal medyayı sallayan köpek balığı deneyi! Yürekleri ağızlara getirdi