• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
29 Haziran 2011 Çarşamba

Nice 45 yıllara

Selçuk Ural Dostumuz 45. Sanat yılını kutluyor. Hayatının bu önemli gecesi 3 Temmuz Pazar akşamı Turkcell Kuruçeşme Arena'da gerçekleşecek. Saat 20.00'de başlayacak etkinlikte önemli isimler görev paylaşımı yaptı. Behzat Gerçeker-Enbe Orkestrası, Ferhat Göçer, Mustafa Ceceli ve Sezen Aksu gönüllü. Unutulmaz pop şarkıları, 70-80'lerin hitleri, düetler ve şovlar planlandı.
...
İşin en anlamlı tarafı bu geceden elde edilecek gelirle, Turkcell ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği tarafından yürütülen 'Kardelenler Projesi'ne katkı sağlanması. Selçuk Ural'ı tebrik ediyoruz. Küçük ve kişisel bir not da  düşeceğiz. Gazetecilik yaşamımıza 13 Haziran 1966'da başladık. Yani, 16 gün önce biz de 45. senemizi tamamladık. Sessiz, sedasız, mutlu ve sağlıklı.
***
İzzet Çapa'nın Nuri diye 'Göbek adı' olduğunu e-postasından öğrendik. Övgülerini hak ettiğimizi sanmıyoruz. Başarılı insanlar, hele yüksek ayküye sahipse başımızın tacıdır. Kandil kutlamalarında ise yine ilk sırayı Tansu Sarı kardeşimiz aldı. Onun şahsında, herkese sonsuz teşekkürler.
...
İstanbul B.B. Spor A.Ş'nin 'Yaz Spor Okulları' kapılarını 6-12 yaş grubu çocuklara açtı. İlk bölüm pazartesi başladı. İkinci dönem 25 Temmuz'da. Ayrıntılı bilgi için (www.sporas.com.tr) veya 4447040 nolu telefona başvurulabilir.
...
Bir de üzüntülü haber aldık. Karagümrük Spor Kulübü 8 Temmuz günü Olağan Kongre'sini yapacak. Çoğunluk sağlanamazsa 16 Temmuz'da tekrar toplanılacak. Yönetime talip çıkmadığı takdirde, kulübün anahtarları Fatih Kaymakamı'na teslim edilip, kayyuma gidilecek. Türk futbolunda koca bir çınarın devrildiğini görüyoruz.
***
Dün Miraç Kandili'nin planlamasını yaparak yola çıktık. Yolda bir sürü kaza. Sonunda Merter'den içeri kıvrıldık. Tam
Davutpaşa Metrosu'nun önüne yaklaştık, otobüslerin geçişi için ayrılmış yere girmek mümkün değil. Bir araç enlemesine burayı kesmiş. Güç bela, ileriden döndük. Kapısında 'Öz Tozkoparan Taksi' ve plakasında 34 TEC 32 yazan aracın şoförüne 'Niye burayı kapatıyorsun' diye sorduk. Cevabı 'Sana ne lan' oldu. Ağız dalaşına başladık. Araya esnaf girdi. Hareket ettiğimizde yol kesen aynı noktadaydı. Belli ki, müşteri gelinceye kadar da niyeti yoktu. Bu satırların yazarı, tüm gazetecilik hayatı boyunca şoför dostu oldu. Hatta, bu konuda iki kez plaket aldı. Tabi” ki, insanlar tencereyi kaynatabilme peşinde. Her mesleğin kendine has raconu var. Aynı noktada, yabancı semtin aracının şoförünün dövülmesine de tanık olduk. Bu mu 'Ekmek mücadelesi?' Ayrıca işi, kendinden yaşlı birisine saldırmaya kadar götürmek nasıl delikanlılık? Olayı İstanbul Trafik Denetleme Şubesi'ne intikal ettirdik. Sonucu merak etmiyoruz. Kendilerinden ricamız sadece sivil bir aracın ya da motorlu polisin ara sıra böylesi yerleri kontrol etmesi. Megakent'in huzurunun öncelikle yollardan başladığına inananlardanız.

<p>Ali Nuri Türkoğlu, Payitaht Abdülhamid dizisinde Emanuel Karaso karakterini oynamıştı. 30 yılı aş

Ali Nuri Türkoğlu'ndan samimi açıklamalar

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak