• $7,5663
  • €9,0715
  • 412.32
  • 1538.04
23 Nisan 2011 Cumartesi

Neşe dolmuyor insan!

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyoruz. Ama, ne kutlama. Eğitim yolu ilkokuldan geçen herkesin ezberlediği dizeleri hatırlıyoruz; 'Bugün 23 Nisan, neşe doluyor insan'. Geçmişte, buna katılmamak mümkün değildi. Geldiğimiz duruma bakın. Bir kısım vatan haini, bayrak yakıyor. PTT ve banka şubelerini içindeki çalışanlarla birlikte ateşe veriyor. Devlet'in sembolü polisi, 'İşgal gücü' olarak nitelendirip, her türlü kesici, ateşli silahla saldırıyor. Karakollara, kışlalara hatta lojmanlara baskın düzenliyor. Her tarafa sızmış bölücülerin gövde gösterisini seyreder hale geldik. Düğmeye bastıkları an 'Kalkışma'. Anlayacağınız, 2011 Yılı 23 Nisan'ında gelinen nokta 'İnsanı, neşeyle doldurmuyor'. 1979'dan bu yana UNESCO'nun direktifiyle, onlarca ülkenin kutlamaya başladığı 'Çocuk Bayramı'nı, bu işin öncüsü Türkiye'de görün. Açılalım derken boğulma noktasına getirildik.

...
Bu sene şiir yerine bir televizyoncunun,
Tamer Turan'ın yazdıklarını yayınlama kararı aldık. 'Durumumuzun özeti'ni birlikte okuyalım:

l Gerçekten ne oldu şimdi? YSK tükürdüğünü yalamış mı oldu? Yoksa aslında her şey doğruydu da şimdi mi yanlış oldu? Ya da biz doğruyduk da onlar mı hatalıydı? Ya da, ne bileyim. Garip bir vatandaşım ben, aklım almıyor artık olan biteni. Hem de, hiçbir şeyi.

l Aslında ortada olan biten yok. Zamanında cezaevine tıkılanlar 13 Haziran sabahı alkışlarla tekrar yemin etmek için kürsüye çıkacak. Kürtçe yemin etseler bile bu sefer karşılarında Meclis sıralarını protesto amaçlı yumruklayan Süleyman Demirel ve Bülent Ecevit olmayacak. Bilakis bir bakmışsınız Sayın Başbakan ayakta alkışlarken, Sayın Cumhurbaşkanı 'Norşin derken bunu kastediyordum' diyecektir. Velhasıl-ı kelam; bir değişik Meclis'e uyanacağız 13 Haziran sabahı.

l Meclis'in en popüler ismi muhakkak Bayburt milletvekili olacak. Tek milletvekili tüm Bayburt'u temsil etme yetisine sahip olacak. Bağımsız olarak Meclis'e girmesi muhtemel KCK zanlıları yerlerini alacak. Meclis balkonunda Genelkurmay Başkanı ve diğer komutanlar. Meclisspor ise atılım yapacak bu sene. Hakan Şükür ile.

l O sırada Meclis'in bir yerinden gür bir ses duyulacak. O ses; 'Efendiler' diyecek. Efendiler; 'Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir' diye seslenecek. 'Ne mutlu Türk'üm diyene' ile bitirecek. Söylemeyenlere, söyletmeyenlere inat. Ellerinizden öperim. Saygılarımla.

***
'Sevr'den Turkcell'e' başlıklı köşemiz Fransa'dan başlayıp İstanbul'a kadar ulaşan epey ses getirdi. Şadan Kün, Başar C. Münir ve Mehmet F. Yavuz'un kimliklerinde, duyarlı tüm okurlarımıza teşekkür ediyoruz. Hepsine 'Tam destek, hep destek' diyoruz. Ve de ekliyoruz; 'Su uyur, düşman uyumaz'.

<p>Bomba arama köpekleri 'Ban' ve 'Tim', Barış Pınarı bölgesindeki sivil halka yönelik büyük bir sal

Barış Pınarı bölgesinde 'Ban' ve 'Tim' büyük saldırıyı önledi

Kahramanmaraş'ta 3 mahalle karantinaya alındı

Türkiye'deki yaban hayatı fotokapana yakalandı

Güneş patlamalarının kaynağı ilk kez belirledi