• $15,5426
  • €16,2581
  • 910.744
  • 2390.79
26 Şubat 2011 Cumartesi

Ne oldu da margarin uçtu?

Yaklaşık iki haftadır, margarin yağının fiyatı uçtu. 'Doymuş, doymamış' tartışmaları unutuldu. Füze gibi zam yapıldı; 'Kilosu 8 liranın üstünde satılıyor'. Dikkatli okurlarımız hatırlar, yaklaşık üç yıl önce aynı konuyu gündeme getirmiştik. Bu yağın en üst kademesinden bir heyet tarafından ziyaret edilmiştik. Peşinden de, yapay fırlamalar indirilmişti. Şimdi aynı dönemin beşbeteriyle karşı karşıyayız. Bıraktık Lever'inkileri, daha düne kadar piyasanın en 'Gözü doymuşları' dahi, etiketleri tırmandırdılar. İnanmayanlar, süpermarketlerdeki durumu kontrol edebilir. Ayrıca bu ülkede denetimden sorumlu olanları harekete geçmeye davet ediyoruz. Ne zamandan beri margarin, çiçek, hatta zeytinyağından daha pahalıya satılıyor? Birileri de çıkıp, 'Biz şu kadara veriyoruz, marketler abartıyor' palavrasının arkasına sığınmasın.

...
Çoktandır dile getirmek istediğimiz bir konuya daha değineceğiz. Bakan Mehdi Eker ve ekibi kırmızı etteki soygunu bitirdi. Bu takımı kutluyoruz. Bu işte tebrik edilecek birileri daha var; 'Kanatlı hayvan üreticileri'. Kış şartlarına rağmen piliç baget 4-5 lira. Kanat 4.90-5.90 arası. Bonfile 6.90-7.50 liraya satılmakta. Üstelik sağlıklı. Bütün tavuğun kilogramını ise 2.99'dan satan yerler var. Anlayacağınız 'Beyaz etçiler, fakir fukaranın en iyi dostu'.

***
Türk Max için ilk günkü görüşümüz aynen devam ediyor. 'Olmazsa olmazlarımız' burada. '1 Kadın 1 Erkek' fenomen oldu. Sonlanan sit.com 'Kahve Makinesi'ne bayılmıştık. Önemli açık hava konserlerini yayınlıyor. Yanık Koza gibi diziyi pat diye çıkarıp, burada yeniden verebiliyorlar. Azra Akın'ın Yağmur Zamanı'nın, tekrarını seyretmek bile güzel. Son bombaysa Heberler. Müthiş bir ekibin ortak güzelliği. Sırf spor bölümünü izlemek dahi yeterli. Gündemdeki konuları adeta lupla seçip, oya gibi işliyorlar. Onlara bir de tavsiyemiz var. Ahmet Çalık, kendisini Galatasaray Kulübü Başkanlığı'na öneren gazeteciden avukatları aracılığıyla 50 bin liralık tazminat istedi, acaba haberi var mı? Tamer Ayeri'yi kan bağımız var diye savunmuyoruz. T.T. Arena'nın açılışındaki olaylar üzerine en güzel espriyi yapmıştı. Doğrusu mizahın ciddiye alınıp, dava açılması garibimize gitti.

***
Libya'dan tahliye operasyonunu dikkatle takip ediyoruz. TSK'dan, özel sektöre kadar tam işbirliği var. Bir kişi ve bir kurum üzerinde durmak istiyoruz. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, her zamanki gibi. Kabinenin 'Atom karıncalarından'. Sacayağına, Türk Kızılayı'nı eklemeyi unutmuyoruz. Her yerdeler. İstanbul'da, Marmaris'te, Muş'ta. Dünyada da aynı şekilde; Darfur, Pakistan ve Açeh. Şimdi de Libya'da. Başlarında adam gibi adam var; Tekin Küçükali. Bir zamanlar Uğur Dündar'ın Arena'sının ana malzemesini 'İftihar Listesi'ne taşıdı.

...
ÖZEL NOT: Gerçek komedinin en önemli temsilcisi Levent Kırca'ya geçmiş olsun dileklerimizi yolluyoruz. Usta'yı yeni parodileriyle izlemeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.

<p><b style='font-size: 1.6rem;'>Röportaj: Yasemin İlan</p><p>Arabesk müziğin önemli tems

Ümit Yaşar'dan polemik yaratacak sözler... 'Veliaht yok, taklitler var'

Haftanın yalanları deşifre edildi! İşte haftanın yalanları

Yetkililer doğruladı! Atom bombasından daha büyük

Kargalar boş evdeki duşakabini bakın ne hale getirdi! Eve gelince gözlerine inanamadı